Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - skąd najlepiej uczyć się kanji?
Strona główna forum Pytania do poszczególnych lekcji na www.japonka.pl Piszemy po japońsku skąd najlepiej uczyć się kanji?

skąd najlepiej uczyć się kanji?

Ja wiem, że połowa z Was zatrzyma się na pierwszej lekcji, ale...
Nie poddawajcie się!

Post Pn paź 15, 2018 13:19
Esfiron Początkujący

Kojarzę gramatykę, hiraganę i katakanę oraz potrafię napisać podstawowe zdania i chciałbym już zacząć uczyć się kanji... I tu pojawia się problem. Skąd? w internecie nie znalazłem, żadnych lekcji stricte pod naukę znaków oraz ich czytań. W książkach będzie coś takiego? Jeśli tak, to w jakich? Skąd, jak i w jakiej kolejności uczą się tego Japończycy?

czkafa Przyjaciel japonki

Japończycy uczą się tak jak my czyli pierw uczą się mówić dopiero później pisać. Najpierw hiragana,katakana potem dopiero kanji. Uczą się automatycznie przebywając w japońskim otoczeniu, plus na zajęciach od szkoły podstawowej mają wałkowane kanji aż do końca liceum.

Tak jak pisałem w innym temacie, najlepiej się uczyć znaków przy okazji podążając za jakimś kursem.
Jest wiele książek do samych kanji ale nie koniecznie po polsku.
Spróbuj może w internecie szukać materiałów dopisując N5 np kanji N5.
N5 to najniższy poziom egzaminu z języka japońskiego.
Nauka według poziomów jest o tyle dobra że wiadomo mniej więcej wg jakiej kolejnosci się uczyć (znaki na niższych poziomach są częściej używane niż te na wyższych).

Powrót do Piszemy po japońsku