Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Słownik japońsko-polski, polsko-japoński
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Książki Słownik japońsko-polski, polsko-japoński

Słownik japońsko-polski, polsko-japoński

Nie tylko podręczniki (^0_0^)

Post Śr gru 09, 2009 13:59
rachel Avatar użytkownika
Początkujący

Jak ktos nie umie angielskiego, to moze lepiej niech opanuje podstawowy jezyk, a potem japonski, niestety;)
Ja ostatnio kupiłam angielsko japonski slownik Collinsa pocket edition, moze komus sie przyda ta opinia.
Slownik zawiera znaki kanji / kany obok kazdego slowa i zapis roomaji.
Nie nadaje sie do nauki pisma znaki są dość małe, ale to słownik, plusem jest niewielki format i spory zasób słownictwa. Ma tez najprzydatniejsze zwroty w popularnych sytuacjach, zwiezle omowienie partykuł i inne takie gadżety.
Są też minusy, nie wiadomo czemu niektore slowa zapisane sa w katakanie zamiast hiraganie i nie ma obok nich kanji.

Post Śr gru 09, 2009 15:21
Herbaciarz Avatar użytkownika
Początkujący

rachel napisał(a):
Są też minusy, nie wiadomo czemu niektore slowa zapisane sa w katakanie zamiast hiraganie i nie ma obok nich kanji.

A to nie dlatego, że to słowa zapożyczone..?

Na razie nie mam żadnego słownika; nie wiem, czy na tym etapie nauki japońskiego mi się przyda, w dodatku, że zawsze można sobie zobaczyć na internecie jak brzmi po japońsku dane słowo czy cóś ;d

Post Śr gru 09, 2009 18:01
rachel Avatar użytkownika
Początkujący

Nie, bynajmniej. Sa to normalne japonskie slowa np にわとり (鶏).
Niby uzywa sie katakany w takich celach(tak przynajmniej przeczytałam) ale skoro ów wyraz ma swoj znak kanji to chyba wypadaloby go podać.
A internet to jednak nie ksiazka, nie mozna ciagle siedziec przed monitorem:p

marcka Początkujący

chetnie kupię używany słownik,
jeśli ktoś ma na sprzedaż prosze o kontakt na prv

Poprzednia strona

Powrót do Książki