Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Czy to dobra droga?
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Czy to dobra droga?

Czy to dobra droga?

Post Śr lut 01, 2012 19:32
beniek88 Avatar użytkownika
Stały bywalec

Twój post udowodnił tylko, że wcale nie jesteś zainteresowany kupnem książek tylko chcesz wykorzystać innych użytkowników, aby przeskanowali własne i Ci wysłali. Nikt nie będzie miał na to ani czasu, ani ochoty.

Post Śr lut 01, 2012 19:44
temari Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Piractwo piractwem, ale uważam że kupno podręcznika za 30zł to nie jest ogromny wydatek zwłaszcza że pieniądze z książek o których tutaj mówimy nie idą jako siedmiocyfrowe honoraria dla aktorów jak to jest w przypadku filmów. Rozumiem ściąganie zagranicznych książek których kupno oryginału to czasami kilka set złotych jak to bywa w przypadku japońskich podręczników z japonii. Nie chcesz korzystać z tego co ci oferuje - spoko, nie znajdziesz raczej nikogo kto ci te książki zeskanuje w całości , a koniec końców zapewne kupisz je prawie w ciemno, bo recenzja recenzją, ale konkretny układ materiału też jest ważny szczególnie przy samodzielnej nauce.
嘘から出た誠

Post Śr lut 01, 2012 19:59
ANK Przyjaciel japonki

beniek, ależ nie, jak ktoś proponuje zeskanowanie, to po co mialbym nie wykorzystać tego ? I tak, 1 czy 2 rozdzialy to stanowczo za malo ;/.

Tak czy siak temari, zeskanuj już tyle ile możesz, a nad ewentualnym zakupieniem się jeszcze zdecyduję. Tyle w temacie.
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post Śr lut 01, 2012 20:41
Stały bywalec

Ogarnij się, życzliwie proponowano Ci skany jednego-dwóch rozdziałów, abyś mógł zobaczyć jaki jest układ danej książki, w jaki sposób jest napisana, do kogo jest dedykowana. A ty niegrzecznie odpisujesz, że na co Ci dwa rozdziały, że lepiej porcjami całą książkę.

Na prawdę, lepiej kupić książkę za 30 zł i nie psuć sobie oczu poprzez ciągłe patrzenie w monitor.

Post Śr lut 01, 2012 20:56
ANK Przyjaciel japonki

beniek, gdybyś nie zauważyl, napisalem temari żeby zeskanowal tyle ile już może. Polecam najpierw czytać. Poza tym się nie ogarnę, ow well ;<
Poza tym przed komputerem siedzę codziennie po 12h więc monitor mi nie straszny :)
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post Śr lut 01, 2012 21:06
Stały bywalec

"Zeskanowała" to po pierwsze, ponieważ według ogólnodostępnych informacji temari to osiemnastoletnia dziewczyna (nawiasem mówiąc bardzo miła i pomocna).

A po drugie warto nauczyć się zasad dobrego wychowania. Bo jak ktoś idzie komuś na rękę to się grzecznie dziękuje, a nie z oburzeniem wymaga się więcej (nawet w tym stwierdzeniu "zeskanuj ile możesz" to widać).

Post Śr lut 01, 2012 21:12
ANK Przyjaciel japonki

Osoba dobrze wychowana powinna wiedzieć że nie powinna się wtrącać do obcych spraw. Poza tym masz coś do mego wychowania ??

A zwrot ''zeskanuj ile możesz'' świadczy o tym że już daję rekę temari, i jak już chce zeskanować te 2 (roz)dzialy, to niech je zeskanuje.
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post Śr lut 01, 2012 21:21
Stały bywalec

Obca sprawa? To forum publiczne, więc mogę wypowiadać się w każdej kwestii, poza tym sam wcześniej pisałem o podręcznikach, więc niejako uczestniczę w tym temacie. Jeśli byś pisał z kimś prywatnie to wtedy nie miałbym prawa się wtrącać.

A tutaj się wypowiadam dlatego, że nie powinno się wykorzystywać kogoś, kiedy samemu z własnego lenistwa nie chce się poszukać w internecie informacji na temat danej książki. Jest forum, jest księgarnia japonka i inne, są strony wydawnictw, które często udostępniają fragment takiej czy innej książki i nawet czasem można gdzieś znaleźć całą książkę.

A co do kwestii wychowania, może warto by podziękować z góry temari, że zaproponowała zeskanowanie dwóch rozdziałów? Bo to, że ma zeskanować ile się da napisałeś w trybie rozkazującym.

Post Śr lut 01, 2012 21:29
ANK Przyjaciel japonki

beniek, wlaśnie podziękowalem jej. Poza tym nie napadaj na mnie i zajmij się laskawie swoimi sprawami. No i lekki flejm tutaj powstal nie z mojej winy, odchodzimy od glównego tematu. Zamiast mi rozkazywać i glosić kazania móglbyś mi też coś doradzić jeżeli chodzi o samodzielną naukę.
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post Śr lut 01, 2012 21:46
Stały bywalec

To bardzo miłe, że jej podziękowałeś, sam też nie rozkazywałem Ci niczego, tylko napisałem, że "może warto by było podziękować", czyli sugerowałem.

A co do nauki, póki co wypowiedziałem się, że nie warto na takim etapie kupować książki 'Kompletny Kurs Języka Japońskiego", ponieważ nawet autorzy książki piszą, że jest napisana bardzo skrótowo.

Z książek które widziałem to "Język Japoński dla początkujących" autorstwa pani Ewy Krassowskiej-Mackiewicz wyglądała na bardzo przystępną pozycję, z prostymi i łatwymi do zrozumienia przykładami. Było też dużo tekstu, gdzie autorka tłumaczyła gramatykę. Jeśli masz z nią problem to polecam tą pozycję. Jest ona dostępna w japonkowej księgarni i jest tańsza od pozycji, którą pierwotnie zamierzałeś kupić.

Polecam też fiszki, można je zrobić samemu na karteczkach, zakupić gotowe lub też ściągnąć program ANKI (darmowy) i do ANKI ściągnąć komputerowe fiszki z japońskiego (dostępne w wielu wersjach językowych, na różnych poziomach zaawansowania i uczące słówek z różnych działów). Codziennie kilka zapamiętać (chociażby 5 dziennie) i po miesiącu masz 150 słów w głowie. Przy czym trenując mózg zapamiętujemy coraz więcej wiec ta liczna może wzrosnąć.

I musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jaki sposób uczenia jest dla ciebie najlepszy, czy jesteś wzrokowcem, słuchowcem czy kinestetykiem ("ruchowcem"). Jeśli wzrokowcem, najlepiej dużo czytać i patrzeć się na słowa, jak słuchowcem, powtarzać na głos, a jak kinestetykiem to pisać ręką. Warto poszukać takiego testu w necie do jakiego typu należysz i uczyć się "w zgodzie" ze swoją naturą.

Życzę sukcesów w nauce.

Chciałbym również dodać, że moje wcześniejsze posty nie miały na celu napadnięcie na ciebie tylko zwrócenie uwagi na pewne sprawy.

Post Pt kwi 29, 2016 16:24
Korana Początkujący

Ja też jestem tego zdania

Post N maja 01, 2016 18:09
Chcący się uczyć Początkujący

Czy ucząc się sama, w domu z pomocą neta jestem w stanie nauczyć się języka na tyle, aby się komunikować z Japończykiem? Proszę o pomoc

Post Pn gru 25, 2017 12:31
ANK Przyjaciel japonki

Przypominam, że wciąż czekam na skany.
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Poprzednia strona

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady