Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Sposób na naukę. Jak uczyć się słówek?
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Sposób na naukę. Jak uczyć się słówek?

Sposób na naukę. Jak uczyć się słówek?

YaeChan Początkujący

Słówek najlepiej uczyć się według interesujących nas bloków tematycznych. I uczymy się tylko tych, które naprawdę się nam przydadzą, bo wiele podręczników uczy słówek, których tak naprawdę nigdy w życiu nie użyjemy.

Kostalia Początkujący

Ja słówek ucze się działami później długo powtarzam, a listę tych najtrudniejszych mam zawsze przy sobie żeby móc zerknąć w każdej chwili

uczenjezykow1 Początkujący

Słówek najlepiej uczyć się tematycznie. Bardzo ważne jest, aby słówka, które już umiemy co jakiś czas sobie powtarzać.

Joanna1000 Początkujący

Każdy ma swoją metodę nauki. Ja zapisuję słowa- mam pamięć wzrokową. Następnie odczytuję słowa głośno. Czasami próbuję słówko z czymś skojarzyć.

pomyslowa Początkujący

widze ze najpopularniejsze jest: skojarzenia, pisanie tych slowek, karteczki. Inne sposoby sa bardzo kreatywne i wymagajace. Jakikolwiek sposib wybuerzecie to featuluje wytrwalosci!!!

tenebisu Początkujący

Codzienna porcja anime i działa.

Warina Początkujący

Najlepsze jest kojarzenie, wtedy zapamiętujemy znacznie więcej słówek

Sifa Początkujący

Ja słówka po prostu wkuwam i kojarzę a później powtarzam

Korana Początkujący

Ja też mam taką metodę na naukę słówek

nyuna Początkujący

Używacie jakiegoś programu do zapamiętywania słówek czy po prostu sami się uczycie? Mnie w angielskim bardzo pomogło robienie fiszek, ale z japońskim mam problem, nie umiem dobrze pisać i szukam gotowców :P

kroma Początkujący

ja sama sobie robie fiszki, i codzinnie jedna dokładam, jedna odejmuję :D
korzystam też z aplikacji angielko języcznych na telefonie

Poprzednia strona

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady