Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Jak długo? Jak często?
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Jak długo? Jak często?

Jak długo? Jak często?

Post So cze 21, 2008 13:34
tomdom21 Uzależniony ^_^

Mam pytanie. Powiedzmy że ktoś uczy się codziennie 2 godziny Japońskiego. Lepiej uczyć się wszystkiego po trochu codziennie? W jeden dzień przyłożyć się np. do kanji a następnego dnia do np gramatyki czy wkuwać jedną rzecz przez dłuższy okres czasu? Co sądzicie? Jak byłoby najbardziej efektywnie się uczyć?
Pozdrawiam
--//"To jest moja droga ninja"\\-- :P

Post So cze 21, 2008 15:34
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Każdy ma inną metodę i nie każdemu dany sposób nauki odpowiada więc sam musisz sobie własny wyrobić. Ważne by być systematycznym i na pewno większe efekty da 15 minut nauki codziennie niż 2 h raz w tygodniu.

Post So cze 21, 2008 18:47
tomdom21 Uzależniony ^_^

Wiem, raczej chodziło mi czy uczyć sie troszkę wszystkiego czy posiedzieć nad jedną rzeczą dłużej.

Post So cze 21, 2008 21:25
Dataz Uzależniony ^_^

Czujesz potrzebę to się uczysz więcej, nie czujesz to choć coś przeczytaj, choćby słowo, kanji, reguła, cokolwiek. Jeśli koniecznie chcesz się uczyć tego języka, to nauka powinna być dla Ciebie raczej przyjemnością, więc ucz się najwięcej, czyli tyle na ile masz ochotę, by była w miarę przyjemna i efektywna. Bo jak sam siebie będziesz zmuszał do nauki to nic dobrego z tego nie będzie. Sposobów jest wiele, ale wszystko zależy od Twoich chęci, no i wolnego czasu ;)

Post N cze 22, 2008 10:05
Lawlietta Avatar użytkownika
Bywalec

A od czego zacząć?
(nie wiem czy jest już taki wątek, bo jeszcze nie "oswoiłam" się z forum)
wiem, wiem że od kany, ale co potem?

Post N cze 22, 2008 10:11
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Najpierw kana, a potem zapoznaj się z pierwszą lekcją na Japonce ;).

Post N cze 22, 2008 10:19
Bywalec

No tak..
ale skąd Wy znacie tak dużo słówek?

Post N cze 22, 2008 11:04
emilyana Avatar użytkownika
Bywalec

Lawlietta,miałam ten sam problem (jak zresztą chyba każdy na początku): od czego zacząć? Proponuję zakupić książki do nauki i o nic się nie martwić tak, jak to mi powiedział jakiś dobry człowiek, gdy pytałam o to jakiś czas temu :wink: Jeśli nie chcesz od razu inwestować, spokojnie możesz nauczyć się podstaw na Japonce. Jest tam moim zdaniem wystarczająca ilość słówek na początek. Kiedy zaopatrzysz się już w podręczniki znajdziesz tam kilkanaście nowych pojęć na każdą lekcję plus złożenia kanji i naprawdę nie będziesz narzekała na brak słówek do nauki, a jeśli nawet, to możesz się uczyć już tych z następnych lekcji, potem będzie Ci łatwiej i będziesz mogła zająć się samą gramatyką.
Co do sposobu nauki, to tak jak powiedział Dataz: nic na siłę. Uczenie się na własną rękę ma tę przewagę nad lekcjami w szkole naprzykład, że nie masz żadnych ograniczeń czasowych, żadnej presji. Uczysz się tyle, na ile masz ochotę. Możesz sobie ustalić mniej więcej plan nauki, ale nie musisz się go do końca trzymać. Sam będziesz wiedział, kiedy możesz przejść do następnej lekcji, kiedy czas nauczyć się kolejnego kanji itd. Chociaż to, iż radzę, by do niczego się nie zmuszać, nie znaczy, że masz zupełnie zapomnieć o takich pojęciach, jak systematyczność i ciężka praca. No ale to chyba sam wiesz, skoro z własnej woli chcesz się uczyć języka.
Ostatnio edytowano N cze 22, 2008 11:05 przez emilyana, łącznie edytowano 1 raz

Post N cze 22, 2008 11:05
ryonu Avatar użytkownika
Stały bywalec

Przebrniesz przez wszystkie lekcje na japonce i bedzie ci to dalej interesowalo, to bedziesz sie uczyl dalej na wlasna reke. Masz slowniki, podreczniki, dodatkowe zajecia z japonskiego.

P.S. Bardzo przepraszam za brak poslkich znakow, ale jestem na wakacjach w Holandii i tu jest Holenderski Wnidows. Postaram sie jak najszybciej zainstalowac polskie znaki ^^
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Przepraszam za bledy, ale na tym komputerze nie ma zainstalowanych polskich znakow. :)

Post N cze 22, 2008 11:56
tomdom21 Uzależniony ^_^

Ale w końcu nie dostałem odpowiedzi.
Dobra posłużę się przykładem Lepiej codziennie przerabiać nowe kanji Gramatykę i słownictwo, podczas jednego dnia skupić się na kanji a jutro na czymś innym czy cały tydzień wkuwać Kanji ?? ??

Post N cze 22, 2008 12:05
karjak Avatar użytkownika
Expert

To zależy wyłącznie od Ciebie, nie ma uniwersalnego sposobu uczenia się.
Mi na przykład najłatwiej się uczy systemem - parę dni gramatyka, trochę przerwy, parę dni kanji (które swoją drogą łączą się z poznawaniem słownictwa), następnie przerwa itd.
Choć i tak uczę się z własnej woli, więc jak nie mam ochoty wkuwać kanji, to ćwiczę gramatykę... Twój umysł, Twój wybór :)

Post N cze 22, 2008 12:47
usagi Avatar użytkownika
Expert

Bądź poprostu systematyczny, jedną rzecz konsekwentnie , np. kurs ESKK a inne jako dodatki,żeby się nie przeładować, nie czas nauki jest ważny lecz skuteczność uczenia, zapewnianie sobie,że coś zrobię...
20 kanji dziennie to mżonka. Olejcie to. Trzeba się bawić językiem, czytać, oglądać animki pisać, gadać do siebie itp.Raz na miesiąc /dwa należałoby zobaczyć na podstawie jakichś testów co się umie. Ja jeszcze raz przeglądam swoje zeszyty i sprawdzam błędy albo poprawiam hiraganę na kanji itp. Poza tym najważniejsza jest gramatyka.
Bez tego nie ma szans na coś więcej niż 4-kę.
Tyle słowa wstępu. Reszta na posiedzeniach (jak wyjdą...).
兵法
戦争のタオ
戦略

Post N cze 22, 2008 13:27
Bywalec

Dziękuje Wam bardzo ^^
teraz już spokojnie będę mogła zasnąć ;]

Post N cze 22, 2008 18:06
tomdom21 Uzależniony ^_^

Czy uważacie że zrobienie "zeszytu Kanji" jest dobrym pomysłem?. Wiecie nie każdy ma 100 zł pod ręką żeby kupić basic kanji book. A myślę że zamiast patrzeć tylko na książkę samemu "opracowując" kanji tzw Pisząc jego czytania, kolejność kresek zaznaczając i złożenia prędzej się nauczymy ja tak robie fakt ciężko będzie przerobić 1945 kanji ale na razie dobrze mi idzie . Co sądzicie

Post N cze 22, 2008 19:21
Bywalec

Ja mam basic kanji book na kompie ;] taki jeden koleś z czatu Japonki wysłał mi link i pobrałam..
Tylko niestety nie pamiętam tego linku, ale mam jego gg więc mogę zapytać jakby ktoś chciał

Następna strona

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady