Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Jak długo? Jak często?
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Jak długo? Jak często?

Jak długo? Jak często?

Post N cze 22, 2008 19:40
karjak Avatar użytkownika
Expert

Raczej większość uczących się japońskiego ma Basic Kanji Book na kompie, ale o linkach do takowej książki na tym forum nie gadamy bo Cię zbiczują :D

Post N cze 22, 2008 19:44
tomdom21 Uzależniony ^_^

Ekhem... Wole mieć oryginał ... Co do ebooków to tylko można sobie pooglądać i złożenia wziąć a nie rysować po ebooku.
--//"To jest moja droga ninja"\\-- :P

Post N cze 22, 2008 20:11
Expert

Wydrukowanie ebooka kosztuje 10 razy mniej niż książka, więc wiesz :D ja tam sobie drukuję :)

Post N cze 22, 2008 20:26
usagi Avatar użytkownika
Expert

tomdom21 napisał(a):
Czy uważacie że zrobienie "zeszytu Kanji" jest dobrym pomysłem?. Wiecie nie każdy ma 100 zł pod ręką żeby kupić basic kanji book. A myślę że zamiast patrzeć tylko na książkę samemu "opracowując" kanji tzw Pisząc jego czytania, kolejność kresek zaznaczając i złożenia prędzej się nauczymy ja tak robie fakt ciężko będzie przerobić 1945 kanji ale na razie dobrze mi idzie . Co sądzicie

Żeby tylko jeden....Zeszyty idą jak oda.
兵法
戦争のタオ
戦略

Post N cze 22, 2008 20:37
tomdom21 Uzależniony ^_^

karjak napisał(a):
Wydrukowanie ebooka kosztuje 10 razy mniej niż książka, więc wiesz :D ja tam sobie drukuję :)

Cicho Cicho Ciii..... ^^ xP

Post Pn cze 23, 2008 07:33
tomdom21 Uzależniony ^_^

usagi napisał(a):
tomdom21 napisał(a):
Czy uważacie że zrobienie "zeszytu Kanji" jest dobrym pomysłem?. Wiecie nie każdy ma 100 zł pod ręką żeby kupić basic kanji book. A myślę że zamiast patrzeć tylko na książkę samemu "opracowując" kanji tzw Pisząc jego czytania, kolejność kresek zaznaczając i złożenia prędzej się nauczymy ja tak robie fakt ciężko będzie przerobić 1945 kanji ale na razie dobrze mi idzie . Co sądzicie

Żeby tylko jeden....Zeszyty idą jak oda.

160 kartkowy chyba tak szybko się nie "zmyje" ^ ^ ja poświęcam pół stroniczki A5 na "kandzia"

Post Pn cze 23, 2008 08:45
Lawlietta Avatar użytkownika
Bywalec

Ja zaczęłam jakiś tydzień temu i już mam 3 zeszyty ^^
Spisuję sobie dialogi z Japonki tłumacze je wlepiając wzrok w ta tabelke którą już kilka razy przepisywałam i znaki szybko mi do głowy wchodzą.

Post Pn cze 23, 2008 11:36
tomdom21 Uzależniony ^_^

Nieźle... Ja wolę mieć większe np. 160 kartkowy bo co ja zrobię z 10 16-kartkowymi ^_^.
I mam oddzielne kanjowo-słówkowe i do gramatyki

Post Pn cze 23, 2008 11:38
tomdom21 Uzależniony ^_^

Lawlietta napisał(a):
Ja zaczęłam jakiś tydzień temu i już mam 3 zeszyty ^^
Spisuję sobie dialogi z Japonki tłumacze je wlepiając wzrok w ta tabelke którą już kilka razy przepisywałam i znaki szybko mi do głowy wchodzą.

PS. to ile stron zapisujesz dziennie i ile są kartkowe te zeszyty ...

Post Pn cze 23, 2008 14:42
Lawlietta Avatar użytkownika
Bywalec

Po 3 godziny piszę dziennie, oprócz tego rożne regułki i słówka i takie rzeczy, mam 2 zeszyty 32 kartkowe i jeden 90 ale nie cały zapisany :p

Post Pn cze 23, 2008 19:36
tomdom21 Uzależniony ^_^

Pytanie do średnio zaawansowanych, jak umiecie jakieś kanjji kolejność kresek i złożenia i używacie tego słowa w piśmie to staracie się używać jak najwięcej kanji (ile tylko potraficie)?? Dla mnie to trochę dziwne tu hiragana, katakana i jeszcze pamiętać żeby gdzieś kanji "pyknąć" Może dlatego że dopiero zaczynam a wy co sądzicie?

Post Pn cze 23, 2008 20:11
Piotoro Stały bywalec

Nie jestem specjalistą, ale tak to widzę. Każdy alfabet ma swoją funkcję. Katka wiadomo, proste. Hirka - głównie jest dopełnieniem kanji. Jak wiadomo te ostatnie "przypłynęły" z Chin, a japoński gramatykę miał pewnie jeszcze wcześniej, dlatego końcówki gramatyczne zapisuje się rodzimym alfabetem - hiraganą. Czasem tylko proste, rdzennie japońskie słówka pisze się w hirce. I tak w tekstach powstaje oryginalny, nie mający odpowiednika chyba nigdzie indziej - mix :-D
Never say Never

Post Pn cze 23, 2008 20:15
Expert

Nie jestem średnio-zaawansowany, ale uważam że nie zawsze - im więcej kanji - tym lepiej. Może to również ograniczać czytelność naszego pisma zamiast poprawiać. Chodzi mi tu o słowa złożone z 2 lub więcej kanji - jeśli nie znamy znaku kanji stojącego na początku lub końcu słowa (a nawet w środku) to wyraz lepiej zapisać hiraganą, na co zwrócił uwagę mi Japończyk z którym pisuję. W tym konkretnym wypadku napisałem wyraz 旅行, używając wyłącznie jednego kanji, tak, że wyszło りょ行.
Ale to nie jest błąd.

Post Pn cze 23, 2008 21:56
Piotoro Stały bywalec

Najśmieszniejsze jest to, że niektóre słowa, które można zapisać w kandziach, piszą w hirce. A skąd to wiedzieć? Nie wiadomo... Doświadczenie i nic więcy :-(
Never say Never

Post Pn cze 23, 2008 22:11
Expert

Takich wyrazów jest stosunkowo mało, a w słowniku, z którego korzystam (jisho) jest zawsze zaznaczone, czy dany wyraz pisany jest zazwyczaj kaną czy kanji.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady