Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Gdzie można zdobyć kontakt z Japończykiem?
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Gdzie można zdobyć kontakt z Japończykiem?

Gdzie można zdobyć kontakt z Japończykiem?

Kama Avatar użytkownika
Stały bywalec

Z przeczytanych postów wiem, że niektórych z Was uczą prawdziwi Japonczycy. I...ja też tak chcę, jakoś łatwiej itp. W jaki sposób Wy to osiągacie? Przepraszam za taki głupi temat...ale chciałam komuś opowiedzieć o jednym z moich marzeń.

Post N gru 14, 2008 19:34
Finalkaa Avatar użytkownika
Expert

Ja molestowałam Japończyków na Skype, na PenPalu/PenFriend, na 'wymianach' Internetowych, na ICQ, MSG, chatach... wszędzie, gdzie się tylko dało. Chociaż myślę, że Japońcy są jakby płochliwi i niechętni czasami do rozmów, zależy na kogo się trafi xD. Zdaje mi się, że gdzieś był podobny temat, albo posty o podobnym wydźwięku w innym temacie ;). Czasem podpytuję Japończyków, gdy mam jakieś wątpliwości, albo męczę ich, żeby coś mi skrobnęli o japońskiej kulturze :). Oczywiście wszystko po angielsku w moim przypadku xD. Czasem się wtrąci jakieś słówko/zdanie po japońsku do rozmowy.

Post N gru 14, 2008 19:48
tomdom21 Uzależniony ^_^

http://www.myhappyplanet.com/
Na takiej stronie jak ta (jest ich o wiele więcej taki przykład).
--//"To jest moja droga ninja"\\-- :P

Post N gru 14, 2008 20:33
Kama Avatar użytkownika
Stały bywalec

Dziękuję bardzo arigatou :D

Post N gru 14, 2008 21:30
kenmi Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

http://www.japan-guide.com/local/?aCAT=2
Tutaj wejdź i wybierz sobie płeć wiek zainteresowania i narodowość osoby z którą chcesz pisać. :D Z reguły nie podają danych kontaktowych ludzie, więc będziesz musiała się zarejestrować i przez ich system wysyłać wiadomości. Dopiero później można wysyłać normalnie maile.

Post N gru 14, 2008 22:05
Expert

Na japan-guide pisałam i po jednym mailu już można było normalnie pisać ;). Można poprosić o msg również. Pisałam z dwoma Japończykami i czekam w zasadzie na odpis... obawiam się, że się nie doczekam. Preferuję jednak Skype w trybie Skype Me.

Post Pn gru 15, 2008 18:38
tomdom21 Uzależniony ^_^

Boże co za problem sama zagadaj. Oni nie gryzą a jeżeli nawet to nie przez internet. Poza tym to Japończycy, z reguły są kulturalni więc np, nie powiedzą Ci spadaj na drzewo tylko delikatnie dadzą ci do zrozumienia że ich irytujesz xD Tak więc nie ma co się bać bo chyba tylko o to chodzi.

Post Pn gru 15, 2008 19:25
Expert

Albo po prostu przestaną Ci odpisywać, bądź będą pisać krótkimi słówkami, takimi na odczepne :D.

Post Pn gru 15, 2008 19:50
Kama Avatar użytkownika
Stały bywalec

A.....czy będę mogla pisać do nich po polsku, bo widzę, że to jest angielska strona :(

Post Pn gru 15, 2008 20:05
tomdom21 Uzależniony ^_^

Z Japończykami po Polsku ... cóż na 99,9% NIE.
EDIT:Chyba że z Japończykami MIESZKAJĄCYMI na stałe w Polsce . Ale tak w necie to NIE.

Post Pn gru 15, 2008 20:50
Kama Avatar użytkownika
Stały bywalec

To mógłby ktoś mi założyć tam konto albo zarejestrować mnie albo poznać z Japonką lub Japończykiem? Proszę... :( Mój nr gg jakby co: 9256719

Post Pn gru 15, 2008 21:05
tomdom21 Uzależniony ^_^

A czemu sama nie założysz?

Post Pn gru 15, 2008 22:56
Expert

Kama, jeśli nie znasz angielskiego i z tego powodu prosisz, byśmy Ci założyli konto, to jak przebrniesz przez rozmowy? Chyba ,że powód jest inny...
Niestety Japończyków mówiących/piszących po polsku nawet na Skype ciężko znaleźć...

Post Wt gru 16, 2008 07:24
karjak Avatar użytkownika
Expert

O ile da się znaleźć... To tak samo jakby Japończyk szukał Polaka mówiącego po japońsku :)
A nawet gorzej.

Post Wt gru 16, 2008 09:53
s_k Avatar użytkownika
Prawa ręka japonki

Japończyków mówiących po polsku znaleźć nie jest, aż tak trudno, tylko nie oznacza to jednak, że taka osoba będzie miała ochotę na korespondencję z kimś, kto ma parcie na Japonię i koniecznie zależy mu na kontakcie z Japończykami.
Ale zawsze można spróbować skontaktować się ze studentami tokijskiej polonistyki.

Następna strona

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady