Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Gdzie można zdobyć kontakt z Japończykiem?
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Gdzie można zdobyć kontakt z Japończykiem?

Gdzie można zdobyć kontakt z Japończykiem?

Post Pt lip 01, 2011 21:03
DisappearGirl Avatar użytkownika
Stały bywalec

Ja próbowałam praktycznie wszędzie - skype, japan guide, rożnego rodzaju chaty itp. Byłam już załamana bo na Japan guide nie chcieli mi odp : ( a na skype nie odbierali.. I nagle jakiegoś pięknego wieczora zadzwonił do mnie na skype -JAPOŃCZYK ! To było około 2 lata temu nadal z nim utrzymuje kontakt. Choć powiem szczerze niekiedy mnie denerwuje bo często chce żebym do niego przyjechała.. A ja mu ciągle powtarzam to samo - że nie znalazłam jeszcze na szkolnym korytarzu 15 tys zł (cena za przejazd w 2 strony i pobyt tam tez kosztuje), chyba nie dociera to do niego ; ]. Niedawno też na Japan guide poznałam Japończyka, który mówi po polsku(trochę koślawo, ale zawsze coś : )). Niestety na razie ma komputer w naprawie i nie rozmawiamy.
Obrazek

Post Wt lip 12, 2011 13:14
Self Avatar użytkownika
Bywalec

W moim przypadku znajomość rozwinęła się poprzez FB i jest bezpośrednio powiązana z moimi zainteresowaniami spoza kręgu manga-anime, tudzież kultura japońska.
Konkretniej - wszyscy moi znajomi z tegoż kraju z gruntu uprawiają DogFrisbee, które ja wybrałam do kształtowania u swojej suki sportowej ;)
Niektórzy z nich bywają nawet w Polsce prowadząc seminaria lub uczestnicżąc w zawodach.

Stąd moje osobiste wrażenie, że wspólne zainteresowania są doskonałym podłożem dla znajomości niepodszytej obustronną sztywnością i niepewnością, a co najważniejsze - namacalnej w realnym świecie :)

Na marginesie - Japonia jest w tym momencie niekwestionowanym liderem w tymże sporcie i bardzo podnosi poziom ambicji u nas (Tutaj wskazuję na siebie i innych początkujących) dopiero zaczynających przygodę z DogFri.

Edit@ Żeby nie było ;) -> Koresponduję z nimi, zarówno pisząc po angielsku, ja i raczkując po japońsku.

Post Śr lip 13, 2011 13:40
mariussu Bywalec

Ja znajomość z Japończykiem nawiązałem w grze, Osu!. Znana gra muzyczna. Często wchodzi na polski chat, ponieważ znał inną polkę, a jako że coś tam potrafię po japońsku (na szczęście rozumie roomaji i nie muszę się kłopoczyć ze znakami) to odnalazł się tam, czasem na skype wchodzimy. Jego "wadą" jest to, że nie umie angielskiego i czasami ciężko, bo orłem z japońskiego to ja nie jestem : D

Post N wrz 30, 2012 14:45
konekox3 Początkujący

Na http://www.interpals.net można znaleźć osoby , które pomogą nam w nauce różnych języków :) . Dodatkowo można poznać fajnych ludzi - osobiście bardzo cenie korespondencje z Azjatami , świetnie się z nimi pisze :)
Czasami sami proponują wzajemną pomoc w nauce . Wczoraj napisał do mnie Japończyk , który chce się uczyć polskiego i zaoferował mi pomoc w japońskim :) Zobaczymy jak to będzie ^^.

Post Pn paź 22, 2012 14:34
kraken Bywalec

Wiecie co uważajcie na tych japończyków tak chcących pomóc, moja koleżanka została ostatni zmacana przez takiego jednego, oczywiście wszystko pod pretekstam ty mnie polskiego ja Cię japońskiego;/ . Nie mówię, by z nimi nie gadać, ale to tak ku ogólnej przestrodze.

krokodile1 Początkujący

Można przez internet też :) Na grach mmo jest ich masa :)

shanley Początkujący

Skype :) niedawno na jakimś blogu czytałem nawet, że pewna Polka, która uwielbiała Japonię i interesowała się tym krajem od dziecka właśnie przez Skype poznała Japończyka, swojego męża ;)

Cameron Początkujący

Ja mam pytanie nieco z innej beczki - czy poznani w ten sposób Japończycy chcą "rozmawiać" z osobami, które dopiero co rozpoczęły naukę języka i mają jeszcze spore problemy z artykułowaniem sensownych wypowiedzi. Wiem, że niesamowicie kaleczę język, a z drugiej strony to z doświadczeń z innymi językami wiem, że najlepiej uczy się rozmawiając z native speakerami.
Cameron

Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

Myślę, że to zależy od osoby. Nie można generalizować. Ja z Japończykami tylko pisałem i mogę powiedzieć, że nawet jeśli zrobiłem błąd, to mówili, że mój japoński jest świetny (choć znam jedynie podstawy...). W drugą stronę działało w sumie tak samo, kiedy oni pisali do mnie łamanym angielskim. Na pewno wielu Japończyków cieczy się jeśli jakiś "gaijin" próbuje mówić w ich języku i tacy na pewno pomogą jak będą potrafili. Oczywiście nie wszyscy.
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Yuijin Początkujący

Jeżeli chodzi o relacje gaijin- Japończyk to muszę się zgodzić z Pemol'em. Sam piszę aktualnie z dwoma Japonkami na interpals.net. Japończycy to przemili ludzie, najważniejsze jest to, żeby się przełamać i napisać do nich :wink:

Viaas Początkujący

Dzięki kenmi, link bardzo pomogl, mam już swojego japonczyka :)

Shiroi_K Początkujący

Myślę, że dobrą opcją jest też ta strona: https://sharedlingo.com/. Powstała na miejsce dawnego sharedtalk'a. Nie testowałem jeszcze samego voice chat'a, ale można znaleźć kogoś i napisać wiadomość, a potem przerzucić konwersację na skajpaja :-).

Masia Początkujący

Nie można oczywiście generalizować całej nacji, bo to bezsensowne, ale Japończycy, z którymi ja miałam styczność, naprawdę się cieszą, gdy próbuję do nich mówić po japońsku. Ot, uroki dobrego wychowania.

Shiroi_K Początkujący

To chyba norma, wystarczy się przedstawić i już mówią, że znasz bardzo dobrze japoński :-). To głównie wynika z dobrych manier, ale też z tego, że uważają japoński za bardzo trudny dla obcokrajowców.

YaeChan Początkujący

Najprościej szukać w Internecie - pierwsze, co przychodzi mi do głowy to Skype. Jeśli grasz w jakieś gry online to też warto zagadać do kogoś. Grupy Facebookowe też mogą być dobrym źródłem znajomości. Można spróbować zrobić to na zasadzie wzajemności - ktoś pouczy cię japońskiego, a ty wzamian zaoferuj naukę polskiego.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady