Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Kolejność nauki
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Kolejność nauki

Kolejność nauki

Post N cze 21, 2009 19:22
pikut Początkujący

Witam,

Mam pytanie dotyczące kolejności nauki. Ogólnie zawsze miałem problem z nauką tzn z zabraniem się do niej :D po prostu nie umiem sobie samemu poradzić. Opanowałem Hiraganę i doszedłem do zaimków. Chce teraz powoli sobie przyswajać Katakanę oraz.... właśnie... co dalej? Myślałem żeby na chwile na zaimkach poprzestać i po prostu dorzucić kilkanaście lub więcej słówek które mogą się przydać do tych lekcji(bo takich wyrywkowo słówek nie ma sensu się na razie uczyć?)... Słówka mam szukać po prostu wpisując sobie w translator czy ze słowniczka z japonki i uczyć się ich? Dobry to jest pomysł? Bo właśnie nie wiem jak mam się uczyć...

Post N cze 21, 2009 19:30
Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

Jeżeli myślisz o poważnej nauce języka japońskiego, to warto zainwestować w jakąś książkę. Myślę, że na początek warto zakupić "Język japoński dla początkujących". Nauka samych słówek nie ma sensu. Lepiej przerobić jakiś kurs książkowy, gdzie będziesz miał i gramatykę i słownictwo.
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post N cze 21, 2009 19:56
pikut Początkujący

Aha czyli w takiej książce mam wyczerpujący zapas słów do danego zagadnienia tak? I taką książkę mogę kupić normalnie w księgarni językowej? I jaka jest cena.

Post N cze 21, 2009 20:00
person Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

http://www.sklep.japonka.pl/

Masz tu jakże boską japonkową księgarnie :D Są ceny pokazane i w dodatku możesz zapytać Maiko w razie jakichkolwiek niejasności lub wątpliwości ^^ Ona na pewno Ci dobrze doradzi co do książek :)

Post N cze 21, 2009 20:22
pikut Początkujący

Tak wiedziałem o istnieniu tej księgarni, ale myślałem żeby pójść do sklepu i już a nie czekać na przesyłkę ^^ No ale nie ma problemu w sumie zagadam do Maiko. Hmmm nie widzę tam ćwiczeń... Są jakieś też ćwiczenia w formie książki? Testy jakieś czy coś, nie wiem no... :P

Szukanie nie boli ^^ Chyba znalazłem :P

http://sklep.japonka.pl/index.php?main_ ... cts_id=111

Post N cze 21, 2009 20:41
Moderator

Polecam tą książkę BARDZO. Jednakże bez jakiejkolwiek wiedzy, nie zrobisz ćwiczeń. Są to tylko różnorakie zadania do konkretnych zagadnień gramatycznych z krótkim komentarzem. Kupić warto, ale do tego np. "Nihongo wa kantan desu yo" albo "Język japoński dla początkujących".
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post N cze 21, 2009 23:05
pikut Początkujący

No tak tak tylko chciałbym od razu zakupić ćwiczenia i książę :). Dobra to dzięki za odpowiedź.

Post N cze 21, 2009 23:50
yuna16 Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Skoro nie możesz się zabrać do nauki i nie sprawia ci ona przyjemności to coś jest nie tak :P Jeśli znasz angielski to kup sobie książki angielskie typu Japanese in Mangaland (są i książki i ćwiczenia w tej serii). Mnie się bardzo podoba ta seria :) . Jak chcesz to możesz sobie przetestować parę książek i wybrać dobrą dla siebie, jest ich pełno na torrentach, ale oczywiście jak już coś znajdziesz to wypadałoby kupić, żeby nie było że promuję kradzież xD
Jeśli chcesz pogadać o książkach do japońskiego to możesz zagadać do mnie na pw, bo ja znam je wszystkie :P
""Natives" are absolutely the best users of their respective languages. They must have some of the best methods. We should be copying them."

Post So cze 27, 2009 07:18
usagi Avatar użytkownika
Expert

Wszystkie???
Przedwczoraj dostałem taką...
http://www.yubisashi.com/books/detail.asp?id=873
Język japoński dla polskich turystów.
兵法
戦争のタオ
戦略

Post So cze 27, 2009 09:12
Moderator

yuna16 napisał(a):
Jeśli znasz angielski to kup sobie książki angielskie typu Japanese in Mangaland (są i książki i ćwiczenia w tej serii). Mnie się bardzo podoba ta seria :)

Akurat co do ćwiczeń, to są one jedynie do pierwszej części. Poza tym, materiał jest wolno wprowadzany. Z tego co pamiętam, podstawowa forma -masu, jest dopiero gdzieś w połowie książki. Ale jako dodatkowy materiał, na pewno się sprawdzi ta książka.
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post Śr lip 01, 2009 11:02
pikut Początkujący

No u mnie w grę wchodzą tylko polskie książki ^^ Język japoński dla początkujących czy Japoński. Kurs podstawowy :P

Post Śr lip 01, 2009 12:43
tomdom21 Uzależniony ^_^

pikut napisał(a):
No u mnie w grę wchodzą tylko polskie książki ^^ Język japoński dla początkujących czy Japoński. Kurs podstawowy :P

Jeżeli tylko polskie to życzę powodzenia w dalszej nauce ...
Co do słówek, to poznajdować tematycznie, (Dom , rodzina ... )
Albo uczyć się z list na jlpt
--//"To jest moja droga ninja"\\-- :P

Post Śr lip 01, 2009 15:02
yuna16 Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

usagi napisał(a):
Wszystkie???

No trochę przesadziłam =D Ale znam bardzo dużo, bo kiedyś ściągałam wszystkie jak leci żeby znaleźć dla siebie odpowiednią i nie tracić pieniędzy na to co mi się nie spodoba :)
Moim zdaniem najlepsze są książki japońskie...
Moje top 3:
日本語文型辞典
どんな時どう使う日本語表現文型500
ビミヨ~な日本語
""Natives" are absolutely the best users of their respective languages. They must have some of the best methods. We should be copying them."

Post Cz lip 02, 2009 13:15
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

tomdom21 napisał(a):
pikut napisał(a):

Jeżeli tylko polskie to życzę powodzenia w dalszej nauce ...

Jeśli ktoś już zaczął się uczyć japońskiego z tych podręczników po polsku, które są dostępne obecnie to po opanowaniu 3 kyuu jest się już w stanie (przy pomocy słownika) uczyć się z podręczników z wytłumaczoną gramatyką po japońsku.
Zresztą rynek polskich podręczników do japońskiego wciąż się rozwija i skoro już są dostępne książki do 4 i 3 kyuu to pewnie pojawią się też te do 2 i 1.

Post Cz lip 02, 2009 13:24
isztar Avatar użytkownika
Bywalec

Zauważyłam nawet małe książeczki do nauki kany w Empiku niedawno. I rzuciłabym się na nie z ogromną radością gdyby nie fakt, że kanę już dawno opanowałam ;)
A takie jedno pytanie..właściwie to dwa ;D Czy wiadomo już cokolwiek na temat książki do 2 kyuu wydawnictwa Matsumi?
I drugie..czy można po samodzielnej nauce, w sensie bez żadnych papierków z jakiejś szkoły uczącej japońskiego, przystąpić od razu do zdawania egzaminu na poziomie 1?
Widzę cię.

Następna strona

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady