Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Dżwięk mp3
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Dżwięk mp3

Dżwięk mp3

Post Wt sie 25, 2009 17:43
Kama Avatar użytkownika
Stały bywalec

Te dżwięki sylaberiuszy alfabetów japońskich chciałabym mieć na płycie w formacie mp3. Jak to mogę zrobić? Tylko rozmówki da się wstawić na płytę. A dźwięków np. z hiragany czy katakany się nie da. Chcę się nauczyć wymowy ai u e o itd. Ale nie będę cały dzień siedzieć przed komputerem! Może ktoś mi pomóc jak zrobić taki format mp3 do przesłuchania tych dźwięków?

Post Cz sie 27, 2009 21:37
Artemis Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

To tego nie wymawia się po prostu a e i o u ?
668 481 642

Post Pt sie 28, 2009 09:49
Deleter Początkujący

Na początek ściągnij sobie Audacity:
http://sourceforge.net/projects/audacit ... e/download
(Sam z niego korzystam przy nagrywaniu dźwięków z komputera)

Na pasku zadań masz taki głośniczek, na którym regulujesz głośność. Klikasz na nim prawym przyciskiem myszy a następnie "otwórz regulację głośności",
potem: Opcje > Właściwości
klikasz "nagrywanie" (jeśli nie da rady kliknąć, to zmnień urządzenie miksujące w menu powyżej - musi być input) i zaznaczasz "miks stereo".
Potem upewnij się w oknie regulacji głośności, że opcja "miks stereo" nie jest wyciszona. Możesz ją podgłosić jak chcesz. Wyłączasz to okno i uruchamiasz Audacity.
Wchodzisz na Japonkę na lekcje z hiraganą, włączasz nagrywanie w Audacity i klikasz po kolei poszczególne dźwięki w odpowiednich dla ciebie odstępach czasu. Po zakończeniu nagrywania eksportujesz plik (najlepiej jako wav) i zapisujesz tam gdzie chcesz.

Moim zdaniem to jest jeden z najłatwiejszych sposobów, bo jak zmienisz ustawienia w systemie za pierwszym razem, to na przyszłość będzież musiała już tylko włączyć nagrywanie i odtwarzać żądaną zawartość. Może się też okazać, że masz już wszystko od początku ustawione i nie musisz nic zmieniać.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Post Pn sie 31, 2009 14:25
Kama Avatar użytkownika
Stały bywalec

Dziękuję, ale czy muszę mieć do tego mikrofon?

Post Pn sie 31, 2009 14:43
Finalkaa Avatar użytkownika
Expert

Nie musisz. Wystarczy tylko kliknąć nagrywanie i kliknąć na dźwięk z sylabariusza. Później przerwać opcję nagrywania i zapisać w formacie mp3 lub jakim tam chcesz.

Post Wt wrz 01, 2009 13:49
Kama Avatar użytkownika
Stały bywalec

A czy mógłby ktoś mi nagrać te dźwięki? Bardzo proszę... :oops:

Post Wt wrz 01, 2009 14:44
qubczak Początkujący

Wydaje mi się że ja mógłbym :D

http://www.speedyshare.com/111148606.html

Post Pt wrz 04, 2009 20:03
Kama Avatar użytkownika
Stały bywalec

Oh dziękuję bardzo! Świetnie nagrałeś! Dziękuję Ci z całego serca! :D