Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Nauczyć się na poziomie anime?
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Nauczyć się na poziomie anime?

Nauczyć się na poziomie anime?

Post Wt paź 06, 2009 14:55
kokoro7 Stały bywalec

Żeby nie zakładać nowego tematu to może tu się zapytam, bo niektórzy mówią że bez kanji nie da się nic zrozumieć, to skoro tak to dlaczego tu jest wszystko w kanie? : http://www.youtube.com/watch?v=vko-ouH1 ... re=related Bo tego nie mogę zrozumieć :roll: ?

Post Wt paź 06, 2009 15:06
Dataz Uzależniony ^_^

Bo po 1 to bajka dla dzieci i musi być dla nich zrozumiałe :P
A kanji byłyby za trudne.
Po 2 są tam same proste słowa i tekst jest, można powiedzieć, zrozumiały bez kanji nawet.

Post Wt paź 06, 2009 15:25
kokoro7 Stały bywalec

Tak, z tym że bajka dla dzieci to tylko opinia rodziców :) a poza tym, tak jak kiedyś mówiłem w jednym z tematów to musze znać japoński na poziomie anime. Co do kanji to w tym i w poprzednim openingu ich nie było, potem była furigana.

Post Pt paź 09, 2009 20:14
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Pokemon to akurat kreskówka przeznaczona dla dzieci. Zresztą anime ma tyle odmian, że niektóre z nich siłą rzeczy są skierowane właśnie do dzieci i właśnie takie kreskówki mają openingi i endingi napisane w hiraganie (by dzieciaki nie miały problemu z ich czytaniem). To samo tyczy się mang: te przeznaczone dla dzieciaków są napisane głównie w hiraganie i zawierają niezbyt skomplikowane dialogi, a te dla dorosłych mają sporo kanji (bez furigany).
musze znać japoński na poziomie anime

A cóż to za poziom? Wyjaśnij mi bo kompletnie nie czaję.

Post Pt paź 09, 2009 20:16
kokoro7 Stały bywalec

No napisałem jaśnie, że chcę umieć japoński chociażby na poziomie anime ;) ponieważ zamierzam robić do niego napisy :)

Post Pt paź 09, 2009 20:25
Moderator

No to wytłumacz mi co to znaczy znać japoński na poziomie anime i jaki niby poziom gramatyki i słownictwa zawiera. No chyba, że masz zamiar tłumaczyć kreskówki dla małych dzieci z tekstami rodem z Teletubisiów bo tylko tego typu bajki można mniej więcej sklasyfikować na jakiś poziom języka.

Post Pt paź 09, 2009 21:38
kokoro7 Stały bywalec

Eh, chodzi o to że w anime występuje dość dużo slangów i poskracanych słów :) co do teletubisiów to chyba już jestem na nie za duży :lol: .

Post So paź 10, 2009 09:35
Moderator

Żeby rozumieć i posługiwać się slangiem japońskim trzeba najpierw dobrze opanować "normalną" gramatykę by wiedzieć skąd jakie skrótowce się wzięły (z jakiej formy). Nie znając zwykłej gramatyki nawet nie wiesz co jest slangiem, językiem potocznym czy grzecznościowym, a nauka poskracanych słów typu こんちゃ czy すまん (oczywiście samemu ciężko wyczaić do kogo można tak powiedzieć, a do kogo lepiej nie) to jeszcze nie nauka języka.

Post So paź 10, 2009 12:26
kokoro7 Stały bywalec

Znasz może jakieś strony gdzie moge się nauczyć japońskiego, tak by zrozumieć anime? Ale przyznasz że anime japońskie jest fajne ,prawda? :D

Post So paź 10, 2009 12:38
tenebra Avatar użytkownika
Stały bywalec

Ale żeby zrozumieć anime to trzeba znać japoński praktycznie biegle... Np. Death Note, przecież tam są bardzo rozbudowane dialogi i trudne zarówno słowa jak i konstrukcje gramatyczne.

I nie ma czegoś takiego jak poziom anime, dlatego nie ma stron to takiej nauki ani książek. To tak jak byś się chciał nauczyć angielskiego żeby oglądać tylko seriale - tak czy siak musisz umieć język baardzo dobrze.
Ostatnio edytowano So paź 10, 2009 12:41 przez tenebra, łącznie edytowano 1 raz

Post So paź 10, 2009 12:41
Moderator

Anime tak średnio mnie pociąga (a przeważnie mnie odpycha) i nieliczne serie mi się podobały (najbardziej lubię kreskówki Miyazakiego).
Jeśli chcesz się dobrze nauczyć japońskiego to zapomnij o darmowych kursach z netu bo niemal każdy zawiera jakieś błędy i są niekompletne. Najlepiej idź na kurs lub kup sobie jakieś podręczniki (poczytasz o tym co warto kupić w odpowiednim dziale na japonce) i konsultuj to co się nauczyłeś z innymi na forum lub czacie japonki bo niestety samouk bez kogoś kto będzie go kontrolował nie nauczy się poprawnie języka (każdy uczący się popełnia błędy i nauczyciel musi je korygować) oraz samouk nie nauczy się mówić bo gadanie do ściany to zły pomysł, a Japończycy też nie zawsze mają ochotę męczyć się z osobami ledwo dukającymi po jap. (i nie nawiedzą gadać z kimś kto i mówi, że kocha mangę bo takich osób większość Japończyków ma już dość - info usłyszane przeze mnie od niejednego Japończyka).

Post N paź 11, 2009 08:09
kokoro7 Stały bywalec

Nie mówię o Death, naruto czy school days, tylko o pokemonach.

Sayuri-chan: Wydzieliłam posty do nowego tematu. Jeśli ta dyskusja nie będzie miała sensu, zamykam.

Post N paź 11, 2009 17:22
Criss Avatar użytkownika
Początkujący

Nie ma poziomu anime, jak chcesz sie uczyc japonca to ucz sie od podstaw, to co ty chcesz zrobic to kastracja jezykowa, kompletny mutant - ktory i tak okaze sie malo przydatny, bo jak ty bedziesz znal wariacje slow, zamiast bazy - to przy zmianie anime -zostaniesz pozbawiony slownictwa. Zreszta, jesli chcesz to tlumacz te pokemony - moze akurat zostaniesz specjalista - ogolem to nie wiem czemu ludzie probuja mu pomoc skoro ten czlowiek nie slucha z tego co widze, i nie ma pojecia o zym gada, zasmieca tylko forum i odstrasza powaznych uzytkownikow. Ja bym pokasowal jego tworczosc, jak chce tlumaczyc - to jest cena do zaplaty - na tym forum nie znajdzie magicznego sposobu na nauke japonskiego z anime.
<--写真は僕の混乱の生命が見せている。

Post N paź 11, 2009 21:05
Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

Przestańmy tą idiotyczną, bezsensowną dyskusję. Niech twórca tematu stuknie się w głowę. Nie ma czegoś takiego jak poziom anime. Albo umiesz japoński biegle i rozumiesz wszystko ŁĄCZNIE z anime, albo wcale. To chcesz zrozumieć tylko anime, a ludzi na ulicy już nie? To ja chce znać francuski na poziomie musicali i piosenek, a angielski na poziomie fachowej literatury. Aha no i mandaryński na poziomie zupek chińskich. Język to język. Są ustalone poziomy takie jak: podstawowy, zaawansowany itp., albo A1, B2 itp., wtedy możemy mówić o jakiś wymaganiach na danym poziomie, zakresie słów i procencie rozumienia tekstów i rozmowy.
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post Pn paź 12, 2009 06:50
kokoro7 Stały bywalec

Ja nie zakładałem tematu to po pierwsze, poza tym nie zamierzam wyjechać do japonii, tylko znać japoński na poziomie podstawowym :)

Następna strona

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady