Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - 4 kyuu - kanji
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady 4 kyuu - kanji

4 kyuu - kanji

Post Cz gru 24, 2009 14:05
kokoro7 Stały bywalec

Witam was, jeśli to zły temat to bardzo bym prosił o przeniesienie, jednak martwi mnie jedna sprawa związana z kanji.

Na japonce są podane 80 znaków które zaliczają się do 4kyuu (potem przeglądając internet, też było powiedziane że jest ich 80) jednak na oficjalnej stronie JLPT, a właściwie tu : http://jlptstudy.com/4/index.html , podane jest że ich jest aż 103, a na jeszcze innej stronie (gdzie można sobie ćwiczyć, nie wiem, jakiś użytkownik to dał) było iż aż 120.

I teraz nie wiem, ile znaczków jest na 4kyuu? I z której strony się uczyć?

Post Cz gru 24, 2009 14:20
karjak Avatar użytkownika
Expert

O to chodzi że ilość znaczków na 4kyuu to ~120, więc lepiej znać więcej niż mniej. Liczba ta co roku skacze, więc nie widziałem jeszcze by gdzieś były podane konkretne kanji na każdy z poziomów. Zawsze to jakiś przedział :)

Post Pt gru 25, 2009 12:51
Andriej Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

80 znaków to liczba związana z dawniejszymi wymaganiami, obecnie są one zaktualizowane i wskazane są 103 kanji, które należy opanować na egzamin. Ponadto, przeprowadzający JLPT zastrzegają, że kilka procent znaków, które się pojawią na egzaminie, może wykraczać poza ten zestaw.

karjak, każdy znak ma wskazany poziom, na którym pojawia się na egzaminach JLPT. Obecne wymagania są następujące:
4-kyū: 103,
3-kyū: 284,
2-kyū: 1023,
1-kyū: 1926.

Post Pt gru 25, 2009 13:00
karjak Avatar użytkownika
Expert

Może i ma, ale jak sam wspomniałeś w praktyce często zdarzają się znaki wykraczające poza zestaw z którego pochodzą i należy być na to przygotowanym :)

Post Pt gru 25, 2009 13:25
malotka Bywalec

Poza tym, od tego roku wejdzie pewnie jeszcze podział między 3, 2 poziomem ze względu na "nowe zasady". :>
No ale, lepiej umieć więcej niż mniej.

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady