Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Zakres na egzamin certyfikacyjny
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Zakres na egzamin certyfikacyjny

Zakres na egzamin certyfikacyjny

Post Wt kwi 13, 2010 23:24
Hikidashi Bywalec

Mam pytanie. Mam zamiar przystąpić do egzaminu certyfikacyjnego z japońskiego A2 na uniwerku. Jak patrzyłem na przykładowe testy, to generalnie były jak dla mnie proste, ale np. dziwił mnie brak użycia kanji które ja znam, a użyli takich, których nie znałem. W związku z tym moje pytanie brzmi: Czy jest gdzieś spisany zakres materiału na dany poziom językowy? Bo w internecie znalazłem jedynie po polsku opis "co powinien umieć zdający", czyli gadanie w stylu "porozumiewanie się w codziennych sytuacjach", a mnie raczej interesuje jakaś lista kanji, czy wymaganych konstrukcji gramatycznych.

Z góry dziękuję za pomoc.

Post Śr kwi 14, 2010 20:32
czkafa Przyjaciel japonki

Post Śr kwi 14, 2010 21:52
Hikidashi Bywalec

Hm... pokazuje mi, że plik jest uszkodzony i nie może zostać otwarty (mam adobe readera)

Post Śr kwi 14, 2010 22:00
Hikidashi Bywalec

A, poziomy są A1, A2, B1, B2, C1, C2, więc tu sześciostopniowa skala, a tam N1-4, więc ciężko mimo wszystko zgadnąć co.

Patrzyłem wcześniej na przykładowy test na A2 i z grubsza pasowałaby do tego czwórka, która się z tej storny otwiera, 3 uszkodzona.

Ale jakbyś znalazł nie uszkodzoną trójkę to też bym chętnie rzucił okiem.

I dzięki za link do strony

Post Cz kwi 15, 2010 09:27
czkafa Przyjaciel japonki

Coś mi też się psuło ale opanowałem sytuację i działa mi ten pdf. Spróbuj jeszcze raz z tym linkiem.
Po pierwsze teraz to jest 5 poziomowa skala.Kiedyś była 1kyuu-4kyuu.Teraz jest N1-N5.Powstał dodatkowy poziom między 2kyuu a 3kyuu.

Porównując wymagania na jlpt i na te Twoje poziomy to wg mnie idzie to tak:
N1- C2
N2- B2
N3- B1
N4- A2
N5- A1

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady