Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Blog?
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Blog?

Blog?

Post Wt kwi 27, 2010 15:17
Roku Początkujący

Witam :)

Na innej stronce kiedyś wyczytałem, ze dobrym pomysłem byłoby założenie bloga, w którym pisalibyśmy tylko po japońsku, nawet, jeśli jesteśmy początkujący.

Na początku notki byłyby proste "Mam na imię XX, mam lat XX, lubię XX"
Z czasem można by próbować opisywać co się danego dnia wydarzyło, co kupiliśmy, na jakim filmie w kinie byliśmy itd.

Tym sposobem oczywiście nie nauczymy się języka, ale przecież ważne jest, żeby jak najczęściej japońskiego używać, żeby nie zapomnieć tego, co już umiemy. Wydaje mi się, że to dobry sposób na utrwalanie słówek, zwrotów, a jeśli będziemy pisać tylko kaną/kanji, to i znaków.

Jako, że nauczyłem się już hiragany i chciałem zacząć naukę słówek, zwrotów, gramatyki itd, chyba sam założę taki blog :wink:
A co wy o tym myślicie? :)

Post Wt kwi 27, 2010 17:19
Shinigami-sama Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Nie jest to taki zły pomysł ;). Co prawda prowadzę już trzy blogi, ale czwarty chyba nie zaszkodzi ;). Nie wiem tylko jak opinia innych...
私の名前はカミラされ、私はあなたの天使の愛.

Post Wt kwi 27, 2010 20:49
joshin Avatar użytkownika
Stały bywalec

Powiem wam, że ten pomysł to jest coś! Nigdy o tym nie pomyślałam, ale na pewno pomaga w oswojeniu się z językiem. Ja ostatnio zaczęłam chatować też z japonką i tyle co umiem piszę po japońsku, a reszta po angielsku. I sporo z tych rozmów wynoszę, tym bardziej, że każe jej mnie poprawiać xD

Post Śr kwi 28, 2010 01:05
karjak Avatar użytkownika
Expert

Bardzo dobry pomysł, sam mam takiego bloga ale z wiadomych względów nie chcę go prezentować publicznie :)

Post Śr kwi 28, 2010 07:45
wjzz Expert

A gdyby jeszcze pisać te notki na http://lang-8.com, to Japończycy będą z chęcią je poprawiać :-)

Post Śr kwi 28, 2010 08:50
Roku Początkujący

Wow, świetna ta stronka Wjzz! :D Nie wiedziałem o niej. Już się zarejestrowałem i niedługo zacznę dziennik, hehe.
ありがとう! :wink:

Post Śr kwi 28, 2010 21:38
Hikidashi Bywalec

wjzz napisał(a):
A gdyby jeszcze pisać te notki na http://lang-8.com, to Japończycy będą z chęcią je poprawiać :-)

Zapisałem się tam, ale z jakiegoś powodu nie mogę poprawiać wpisów tych, któzy się uczą polskiego. Nie wiesz dlaczego?

Edit: Ach, głupi IE. na szczęście działa na google chrom.

Post Cz kwi 29, 2010 08:11
Shinigami-sama Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Hikidashi napisał(a):
wjzz napisał(a):

Zapisałem się tam, ale z jakiegoś powodu nie mogę poprawiać wpisów tych, któzy się uczą polskiego. Nie wiesz dlaczego?

Edit: Ach, głupi IE. na szczęście działa na google chrom.

Jestem za poprawianiem nas przez prawdziwych japończyków. A propos google chrom - tam działa wszystko poza Japonkowym Toolbarem.
私の名前はカミラされ、私はあなたの天使の愛.

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady