Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Jak powrócić?
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Jak powrócić?

Jak powrócić?

Post Cz cze 07, 2012 20:14
tomdom21 Uzależniony ^_^

Wielu użytkowników zapewne zapytuje się jak zacząć naukę języka japońskiego, moje pytanie jest inne, jak wrócić do nauki?
Uczyłem się , jednak przez liceum/maturę musiałem porzucić i kiedy patrze na podręczniki i początkowe lekcje, wydaje mi się że wszystko pamiętam i kojarzę, więc takie rycie od początku mnie zniechęca, macie jakieś pomysły?
--//"To jest moja droga ninja"\\-- :P

Post Cz cze 07, 2012 20:38
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Zrób sobie jakieś ćwiczenia z lekcji, które już przerobiłeś. Jeśli nie będziesz mieć problemu z ich zrobieniem to lecisz dalej z materiałem z podręcznika, a jak są jakieś problemy to niestety, czeka cię powtórka.

Post Pt cze 08, 2012 09:45
usagi Avatar użytkownika
Expert

Mam np taką książkę, intensive japanese (tam maj japoński od początku aż po poziom 2 kyuu bardzo zwięźle.), idę od początku i pomimo,że jadę na 2 kyuu to często do niej wracam,dość często ze względu na pracę mam dłuższe przerwy w nauce, nawet do kilku miesięcy... Warto poczytać np z minny bez zbędnych ćwiczeń, żeby wrócić do początkowych kanji, Gramatyka od początku wydaje mi się niedorzeczna, chyba,że w ogóle ci się wszystko zapomniało to bym jeszcze posłuchał pimsleura na poziomie 1,2 lub 3 zależnie od poziomu.
兵法
戦争のタオ
戦略

Post Pn kwi 11, 2016 11:30
hitoszi Początkujący

Tak, powtórki tego co już umiesz są ważne.

Post Wt kwi 12, 2016 07:58
Polana Początkujący

Warto może pójść na jakiś kurs powtórkowy

Post Cz kwi 14, 2016 21:25
Japonka23 Początkujący

Pogadaj sobie z nativem i będziesz miał jasny obraz

Post Pt kwi 15, 2016 13:39
Warina Początkujący

Ja też uważam że tego się nie zapomina i na pewno wystarczy tylko pewne rzeczy powtórzyć

Post Pt kwi 15, 2016 17:09
Martyna-San Początkujący

Warina napisał(a):
Ja też uważam że tego się nie zapomina i na pewno wystarczy tylko pewne rzeczy powtórzyć

W zależności od tego, co zapomniał. Wydaje mi się, że tak jak powiedział ktoś wyżej - ćwiczenia do sprawdzenia tego, co się pamięta, a potem dalej z kopyta z nauką.

Post Pt kwi 22, 2016 13:30
Sifa Początkujący

Dokładnie ... w twoim przypadku to tylko kwestia przypomnienia

Post Pt kwi 29, 2016 16:21
Korana Początkujący

Ja też tak uważam, będzie ci już znacznie łatwiej

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady