Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Plakat do nauki j.japońskiego
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Plakat do nauki j.japońskiego

Plakat do nauki j.japońskiego

Post N lip 22, 2012 15:29
aro-dj Początkujący

Zacząłem robić plakat do nauki j.japońskiego. Mianowicie Kanji. Prawdopodobnie zrobię serię takich plakatów, a na każdym planuję zrobić po 100 kanji. Na plakacie będzie : Kanji, jego czytanie on i kun, połączenia z innymi znakami, tło, rysunek. Plakat będzie kolorowy (prawdopodobnie) i rozmiaru A2. Jaki jest powód tego, że tworzę temat? Jeśli spodoba się komuś końcowa wersja, mógłby takową kupić. W cenę wchodzi : opłata za kartkę A2, opłata za drukowanie, opłata za przesyłkę, minimalna opłata za robociznę ;p (sorry, ale muszę. pieniądze są mi potrzebne jak diabli. nowy tablet graficzny, bo teraz korzystam z półdziałającego ;p, własny komputer) Na szczęście pazerny na pieniądze nie jestem, dzięki czemu ta opłata nie przekroczy 5zł ;p. Cały koszt plakatu razem z przesyłką szacuję na 25zł, ale to tylko w przybliżeniu.

Jak na razie mam skończoną pierwszą część i pierwszy etap szkicu. http://aro-dj.deviantart.com/#/d58an1k
Szare linie (na przykład na twarzy) są to linie pomocnicze, które w kolejnym etapie pomogą mi umiejscowić cienie, więc nie czepiajcie się braku ciemnych linii na twarzy ;p prawdopodobnie dorysuję jej jeszcze trochę włosów i poprawię detale ubrania.

Post Pn lip 23, 2012 18:56
aro-dj Początkujący

owe info :
Oszacowałem już ile będzie kosztować plakat razem z wysyłką. Jest to 28 zł lub 33 zł Dlaczego te dwie ceny? zależy od tego jaką przesyłką będziecie chcieli otrzymać plakat. Już podaję co i jak za co płacę :
- Wydrukowanie 12zł (w cenie jest cała usługa drukarni czyli kartka, tusz, i ich robocizna)
- wysyłka 17 zł jeśli będziesz chciał(a) dostać plakat w Tubie, 12 zł jeśli będziesz chciał(a) otrzymać paczkę o wymiarach 50x50x0,2. Mianowicie chodzi mi o kartkę a2 opakowaną w karton. Nie wiem jak to będzie wyglądać, bo jeszcze tak nie wysyłałem ;p Osobiście zaufałbym Tubie.
- 4zł robocizna

Prawdopodobnie jutro lub pojutrze (zależy czy będę jechał do Łeby) będę miał skończony rysunek na plakacie i będę mógł go wam udostępnić.
Zrobienie takiego plakatu to dla mnie naprawdę duże wyzwanie, które wymaga ode mnie ciągłego poprawiania cieniowania. Zrobienie tak dużego obrazu wymaga przedstawienia tysięcy detali, a to z kolei prawidłowego ich wykonania. Będę wdzięczny jeśli kupicie plakat, a sami również na tym skorzystacie jeśli chcecie się nauczyć J. Japońskiego.
Możliwe też, że jutro będę miał gotowy spis znaków, które zrobię na plakacie. Będą to Kanji, które uznam, za bardzo przydatne ;p

Na początku nie sądziłem, że będę sprzedawał ten plakat. Główne założenie z tym plakatem miałem taki, żeby sobie go powiesić nad łóżkiem i uczyć się Kanji xD po kilkunastu godzinach dopiero pomyślałem, że moze też byście chcieli się pouczyć ;)

Post Pn lip 23, 2012 20:47
Tfor Bywalec

A na specjalne zamówienie zrobiłbyś też z hiraganą i katakaną (wszystkie znaki, nie tylko podstawowe ;P) dla znajomej?

Płatne oczywiście ;P

Post Wt lip 24, 2012 08:37
aro-dj Początkujący

Oczywiście, że mogę zrobić. Najpierw oczywiście będę musiał skończyć ten który robię, i uważam, że to mi może jeszcze trochę zająć ;p .

Prosiłbym o podanie Rozmiaru na jakim miałby być plakat, (nie koniecznie a3 albo a2. Może też być własny wymiar.) Styl w jakim miałby być rysunek (Mangowy, Realistyczny, Połączenie tych dwóch technik. Czyli Lineart z 3/4 realistycznym kolorem i proporcjami. W takim stylu robię właśnie plakat, którym aktualnie się zajmuję ) Czy Katakana i Hiragana Mają być na jednym plakacie? Ewentualnie jak by się chciało, to co miało by być w tle. Może to być np. świątynia w Narze, sakura, albo coś innego co by się zażyczyło ;p nawet Twój portret

Post Cz lip 26, 2012 08:30
aro-dj Początkujący

Tfor, Jeśli naprawdę chcesz plakat z Hiraganą i katakaną, to mogę go zrobić najpierw. Tylko napisz mi, że chcesz abym go zrobił. Bo nie wiem czy uwinę się z dwoma plakatami do nowego miesiąca, bo od sierpnia zaczynam pracę, a wtedy nie będę już mógł robić plakatu. Więc jeśli jeszcze dzisiaj odpowiesz, to spokojnie zdążę go zrobić.
Propozycja kompozycji do ego plakatu wygląda tak :

= Rozmiar a2
= plakat podzielony na dwie części (Hiragana, Katakana)
= Poziomy kierunek plakatu. (59,4 cm długość ; 42cm wysokość)
- Katakana może nam się kojarzyć z kataną, a kształty liter z cięciami nią wykonanymi. Wykombinowałbym coś pod styl mieczy japońskich.
- Hiragana dzięki gładkim krawędziom może nam przypominać rośliny. Stworzył bym klimat "roślinno-podobny" xD
- Znaki byłyby ustawione : wzdłuż kartki tzw. a i u e o + ya yu yo ; pod tymi samogłoskami były by kolejne zgłoski japońskie. (ua yu yo - będą tam połączenia takie jak Kya kyu kyo, Sha shu sho, Nya nyu nyo itd...)

Dochodzi też możliwość wydrukowania plakatu na płutnie jednak jest to zdecydowanie droższe. Kartka a2 około 50zł za wydrukowanie. (38zł więcej)

Co do plakatu z kanji, to aby znaki się zmieściły musiałem powiększyć kartkę o 20 cm, przez co cena wydruku poszła parę zł w górę :( przepraszam ;.(

Dochodzi też możliwość, że wyślę plakat mailem, i wtedy zaoszczędzilibyście koszt wydruku i wysyłki, a wydruk załzawilibyście sobie na własną rękę (taka propozycje, bo poco tracić 17/12 zł na wysyłkę? xD )

Post Cz lip 26, 2012 10:02
Tfor Bywalec

Ok, wezmę.
I z tą metodą 'mailową' - trzeba oszczędzać :lol: .

Szczegóły na PM omówimy :)

Post So lip 28, 2012 16:54
aro-dj Początkujący

Tfor, sprawdź GG lub przeczytaj wiadomości ;) mam tam dla ciebie kilka info.

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady