Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Znaczki na komputerze
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Sposób na naukę - rady i porady Znaczki na komputerze

Znaczki na komputerze

Post N lut 23, 2014 09:54
Miyoko91 Początkujący

Hej,
od razu przepraszam, jeśli pisze w złym wątku, ale przejrzałam ich trochę i nie znalazłam takiego, w którym już poruszono mój problem.

Chciałabym prosić o pomoc w związku z tymi znaczkami, które pojawiają się pisząc na komputerze(kwadraciki, w których są malutkie literki)
Czym one są, czy to "kanji"?
Jeśli tak to jak się ich uczyć, jak się je czyta i czy ucząc się ich trzeba na pamięć uczyc się ich wyglądu? Bo szczerze mówiąc to ja nie widzę co w tych kwadracikach jest w ogóle...:)

Proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam:)

Post N lut 23, 2014 14:19
Marsmall Bywalec

Np coś takiego 日本 ?
Tak, to są kanji.
Uczyć się z różnych stron internetowych, książek np "Basic_Kanji_Book" , http://www.yosida.com/en/kanji.php?level=4&page=1 itd
Są różne czytania, "on" i "kun", które można się uczyc, ale ciężko się wszystkiego wykuć. Raczej łatwiej nauczyc się czytania znaków w złożeniach np takich złożeń jak podałem w pierwszym zdaniu. Zresztą, na kursie japonka.pl jest parę znaków kanji wytłumaczonych od podstaw.

Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem.
Pozdrawiam.
私は私だ。

Post N lut 23, 2014 22:01
Miyoko91 Początkujący

Ok, w miarę rozumiem. Tylko chodzi mi o to, czy ucząc się kanji, konkretnego znaczka, trzeba się uczyć tego co jest w tym kwadraciku? One są strasznie podobne i zastanawiam się, czy trzeba się na pamięć nauczyć każdego kwadracika. Jeśli tak, to czy ich się kiedyś używa, czy występują tylko pisząc na komputerze?
Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłam o co mi chodzi. Z góry dziękuję za próby wytłumaczenia mi tego:D

Post Pn lut 24, 2014 05:00
Hyareil Bywalec

Kanji wyglądają w ten sposób:
Obrazek

日本 powinno wyglądać jak znaki w lewym górnym rogu powyższego obrazka. Jeśli tak nie jest, a zamiast tego widzisz jakieś dziwne kwadraciki, problemem jest brak zainstalowanych japońskich znaków na Twoim komputerze.

Jeśli masz Windowsa, rzuć okiem na tę instrukcję. Możesz także poszperać w tym dziale.

Post Pn lut 24, 2014 08:46
Miyoko91 Początkujący

Dziękuję ci, właśnie o to mi chodziło. Myślałam już, że to są znaczki, okazuje się, że nie widzę prawdziwego kanji:)

Dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam:)

Post Wt lip 08, 2014 11:43
teryndy Początkujący

jest może jakaś zakładka na klawiaturę, pozwalająca na zastąpienie klawiszy japońskimi odpowiednikami ?

Post Wt gru 09, 2014 17:09
hinataaa Bywalec

teryndy napisał(a):
jest może jakaś zakładka na klawiaturę, pozwalająca na zastąpienie klawiszy japońskimi odpowiednikami ?

Hmm a po co ci taka nakładka:)? Ja mam zainstalowaną czcionkę japońską i kiedy chcę stworzyć np. sylabę "ni", jak w słowie "nihon". po prostu wciskam "n" i "i" na zwykłej klawiaturze;) Rozumiem, że z nakładką byłoby szybciej pewnie, ale na początku niekoniecznie, bo trzeba byłoby zapamiętać pod jakim klawiszem co się kryje.

Powrót do Sposób na naukę - rady i porady