Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Nauka mailowo - online
Strona główna forum Szukam wsparcia Uczmy się razem - samopomoc Nauka mailowo - online

Nauka mailowo - online

Jeśli jesteś w stanie pomóc komuś w nauce za darmo - zgłoś się do nas! Nauka we dwoje jest prostsza : )

Post Pt wrz 01, 2006 18:50
Roberuto Avatar użytkownika
Początkujący

Cześć!
Jeśli jest ktoś z Was - początkujacy - a chciałby z kimś korespondować po japońsku - w romaji mailowo, to podaję mój e-mail: robert.91@onet.eu

Myślę, że w ten sposób nauczymy się razem o wiele więcej, niż samodzielnie wkuwając słówka w domu. :D
I know that you know that I know.

Post Wt paź 03, 2006 14:30
Yatchan Avatar użytkownika
VIP

Fajnie, ale czemu tylko w romaji?
酒は百薬の長

Obrazek Piszę poprawnie po polsku

Post So paź 07, 2006 09:16
Voolf Avatar użytkownika
Początkujący

Ja z chęcią się na to piszę, ale myślę, że jestem ZBYT początkujący. Muszę jeszcze opanować katakanę, później nauczyć się budować zdania poprawnie. Wtedy jak najbardziej :)

I myślę, że Yatchan ma racje. Lepiej pisać od razu w hiraganie, katakanie, kanji w ten sposób chyba szybciej będziemy sie uczyć.

Post So paź 07, 2006 12:20
PMS Avatar użytkownika
Bywalec

Tak tylko co po niektórzy znają tylko kilkanaście słów i to w romaji (w tyn ja ^^), a ja po japońsku hiraganą umiem tylko "あい" (no i może jeszcze w kanji wiem jak jest góra i człowiek)

Post So paź 07, 2006 13:09
Voolf Avatar użytkownika
Początkujący

No to po to mamy chyba ten kurs, żeby poznawać słówka i gramatykę. Myślę, że dobrze by było zebrać grupę ludzi (początkujących), lub na przykład dobierać się parami i Ci, którzy przerabiają dział "Przedstawianie się" pisać sobie takie właśnie przykładowe maile 'dialogowe' jako dodatkowe ćwiczenie, które ma na celu utrwalić słówka zapisywane znakami, a nie w romaji. To może wyglądać (a raczej na pewno będzie) bardzo skromnie np. w mailu sie przedstawimy, napiszemy jedno zdanie i jedno pytanie. Druga osoba także się przedstawia i odpowiada....

Myślę, że to mogłoby przejść, tylko trzeba właśnie dobrać ludzi z mniej więcej takim samym poziomem. Jak na razie ja i tak odpadam bo do przedstawiania się jeszcze nie doszedłem :P ale później można próbować.

Post So paź 07, 2006 13:53
Jiraya Avatar użytkownika
Stały bywalec

Mam dla ciebie radę Voolf. Nie czekaj aż nauczysz się całej kany na perfekt, a później dopiero idziesz do następnych lekcji. Najlepiej opanuj kanę, tak żebyś mógł ją jakoś czytać, a potem przerabiaj kolejne lekcje. Ja sam lekcję Przedstawiamy się przerabiałem jeszcze z kartką z tabelami kany i po paru lekcjach opanowałem ją bez problemu (choć oczywiście nie czytałem jeszcze płynnie). Najlepiej otworzyć test NNS poziom 4 i czytać słówka które tam są (wszystkie są zapisane kaną bez żadnych kanji o ile dobrze pamiętam).

Co do maili to jest naprawdę dobry poziom, ale można zrobić grupy, nie tylko osób na tych samych poziomach, ale mieszane, żeby początkujący mogli dowiedzieć się czegoś od bardziej zaawansowanych uczniów. Tak też łatwiej nauczyć się słówek, a nie przez wkuwanie z kolejnych lekcji.

Post So paź 07, 2006 14:19
Voolf Avatar użytkownika
Początkujący

Tez dobry pomysl. W takim razie mozna by teraz zbierac ludzi na taka nauke. Wiec ja sie pisze na to (pozom poczatkujacy) ...ktos jeszcze ?

Dzieki za rade Jiraya. Chodz moim zamirzeniem nie bylo uczenie sie na perfekt ale po prostu chce opanowac Hiragane i Katakane na takim poziomie zeby bez wiekszych problemow odczytywac te znaki bez siegania po tabelke. jak tylko dokoncze Katakane to od razu przechodze do gramatyki xD

Post So paź 07, 2006 14:50
Saburo Avatar użytkownika
Początkujący

Ja tez z checia sie na to pisze niestety poziom poczatkujacy jestem mniej wiecej na tym samym poziomie co Voolf :)

Post Pn lis 13, 2006 18:57
Cubone Stały bywalec

as ja bym proponował zebranie grupki w odpowiedni dzień, powiecmy 2 sobota każdego miesiąca o godzinie 19,00 i by się korespondowało na darmowym chacie (oczywiście in japan), w ostateczności skype, ale on chyba nie ma możliwości rozmowy paru osób na raz 9nie wiem bo nie używam)
i to by było leprze ponieważ trzeba by było pisać aktualnie, i jednak uwczas umysł by się wysilał, porozmawiało by się jeszcze z jakimś ekspertem, powiedzmy z Maiko lub z Yatchan by też na takich spotkaniach przebywali i by pomagali tym co nie nadążają w rozmowie;)
大嘘の舞うそうに涎が絶え間なく

Post N gru 03, 2006 12:40
Voolf Avatar użytkownika
Początkujący

Mozna na Skypie robic konferencje kilkunastu osob nawet, wiec jest to lepsza metoda chyba niz zabawa w japonskie czaty :)

Post Pn gru 11, 2006 07:33
Atashi Avatar użytkownika
Bywalec

Super ja byś się chętnie na to zapisała^^ Jestem na poziomie początkującym (wszechstronnym bym powiedziała troche tego troche tamtego XD).

Post Pn gru 11, 2006 09:01
Ookami Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Hmm... chyba sobie Skype zainstaluje(akurat kiedy to piszę, wyświetla mi się banner Skype'a :mrgreen: ).
Jestem leniwy, ale się staram.

"Another day, another corpse."

Post Pt gru 29, 2006 10:46
emiflo Avatar użytkownika
Stały bywalec

ja również jestem zainteresowana, ale co nalezy zrobic aby to ruszyło z miejsca?

Post Pn sty 01, 2007 01:25
Cubone Stały bywalec

chętnych do porządku, których aktualnie brak
大嘘の舞うそうに涎が絶え間なく

Post Śr lut 07, 2007 20:50
sushi Przyjaciel japonki

Jestem za jesli chodzi o rozmowy glosowe ale nie na skype. Skype potrafi niezle ciac. Mam u siebie cos takiego co sie nazywa TeamSpeak. Jest to program uzywany przez graczy. Fajna jakosc dzwieku, nie obciaza lacza, komputera instaluje sie prosto a ustawienie go nie sprawi nawet bardzo bardzo laikowi problemu. Z doswiadczenia wiem ze moze siedziec na TS okolo 100 osob i jest super. Co wy na to?

Jesli beda zainteresowani to otworze testowy czat glosowy i udostepnie programik i pomoge skonfigurowac. A pozniej to juz zabawa.
Obrazek

Następna strona

Powrót do Uczmy się razem - samopomoc