Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Pytanie
Strona główna forum Szukam wsparcia Uczmy się razem - samopomoc Pytanie

Pytanie

Jeśli jesteś w stanie pomóc komuś w nauce za darmo - zgłoś się do nas! Nauka we dwoje jest prostsza : )

Post Pn lip 12, 2010 16:08
NeverDie Avatar użytkownika
Początkujący

Mam dwa pytania:
1. W jaki sposób zapamiętać te wszystkie znaki hiragany?? W ćwiczeniach na www.japonka.pl gdy są one zestawione po 5 znaków to daje rade zapamiętać, ale gdy potem mam zestawione je wszystkie to od razu czuje, że wszystko, co przedtem wiedziałem teraz zapominam. Dodatkowo, myślę, że problemem może być fakt, że nie przyglądam się całemu znakowi, a bardziej jemu zarysowi, ale nie wiem jak zapamiętać całość.
2. Czy osoba nie pełnoletnia może przejść przez ten kurs i co daje zdanie egzaminu NNS??

Jeśli pytanie drugie jest zadane w złym dziale, to przepraszam, ale nie bardzo wiedziałem, do którego będzie ono pasować.

Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogą.

Post Pn lip 12, 2010 17:30
StuWhoo Uzależniony ^_^

1. Pierwsza zasada: Pamiętać ma ręka, a nie głowa. Druga zasada: Pisać, pisać, pisać! Jeśli pamiętasz zarys, to znaczy, że nie ćwiczysz, tylko próbujesz zapamiętać znaki wzrokowo.
2. Na pewno padało już to pytanie, poprzeglądaj trochę forum. Osoba nieletnia może zdawać jak najbardziej. Po zdaniu dostajesz papierek, który dowodzi, że znasz jako-tako japoński. Może się przydać przy szukaniu pracy itp.. Niestety uczelnie raczej nie biorą go pod uwagę (z tego, co mi wiadomo).
3. Nie zakładaj wątków na pojedyncze pytania. Przecież takich tematów jest pełno, można się pod któryś podczepić.

Post Pn lip 12, 2010 17:46
Początkujący

Skoro już założyłem ten temat, to jeszcze jedno pytanie. Czy do zdawania testu jest potrzebna zgoda rodziców??
Nauka dla przyjemności.

Post Pn lip 12, 2010 19:10
czkafa Przyjaciel japonki

Nie potrzeba jak jesteś zainteresowany to bodaj 10 września zaczyna się rekrutacja na grudniowy egzamin.

StuWhoo zależy który poziom bo papierek na pierwszym poziomie jednak sugeruje w miarę wysoką znajomość japońskiego.

Post Pn lip 12, 2010 19:27
Początkujący

Nie, interesuje się w razie czego, ale naukę dopiero co zacząłem. Chce mieć ogólny obraz sytuacji. Przy okazji, wie ktoś jak naprawić czat?? Gdy włączam pojawia mi się błąd, w dodatku po japońsku :/. Z góry dziękuję.
Nauka dla przyjemności.

Post Pn lip 12, 2010 21:10
Finalkaa Avatar użytkownika
Expert

Ściągnij ICeQ najlepiej ze strony: http://iceq.ikari.pl/pobierz
Jeśli masz zarejestrowany nick, to wpisz nazwę, hasło, pokój. Jeśli nie masz zarejestrowanego nicka, pole "hasło" pozostaw puste lub załóż stały nick na http://polchat.pl/join.php

Nasz pokój to: japonski

Obecne ustawienia są dobre. Nie trzeba nic zmieniać w zakładce "zaawansowane" jak to kiedyś było wymagane do poprawnego działania programu.
Obrazek

Post Wt lip 13, 2010 08:19
StuWhoo Uzależniony ^_^

czkafa napisał(a):
Nie potrzeba jak jesteś zainteresowany to bodaj 10 września zaczyna się rekrutacja na grudniowy egzamin.

StuWhoo zależy który poziom bo papierek na pierwszym poziomie jednak sugeruje w miarę wysoką znajomość japońskiego.

Tak tak, miałem na myśli N5, bo od tego trzeba zacząć. A ten nie jest tak strasznie trudny. Sam planuję go w tym roku zdawać, mimo że japońskiego uczę się od kilku miesięcy.

Post Wt lip 13, 2010 12:21
Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

No to StuWhoo może się spotkamy na N5. Chyba, że zrezygnuję, ale raczej przerobię całe 日本語は簡単ですよ。 w wakacje :)
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post Śr lip 14, 2010 17:39
StuWhoo Uzależniony ^_^

Chyba, że ja zrezygnuję. Bo jeżeli Ty się wahasz, to ja chyba nie mam czego tam szukać.

Post Śr lip 14, 2010 18:56
Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

A w czym ja jestem lepszy od Ciebie? Też jestem początkujący :)
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post Śr lip 14, 2010 19:31
czkafa Przyjaciel japonki

Poziom jest strasznie prosty!! Od dzisiaj od zera można nauczyć się spokojnie na grudzień. Nie obawiajcie się ;).

Powrót do Uczmy się razem - samopomoc