Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Wspólna nauka japońskiego
Strona główna forum Szukam wsparcia Uczmy się razem - samopomoc Wspólna nauka japońskiego

Wspólna nauka japońskiego

Jeśli jesteś w stanie pomóc komuś w nauce za darmo - zgłoś się do nas! Nauka we dwoje jest prostsza : )

Post So mar 04, 2017 18:46
piotrek9 Początkujący

Cześć,

Jestem Piotr 24l, właśnie skończyłem studia. Mam około pół roku czasu do zagospodarowania przed rozpoczęciem magisterki i nie chciał bym się przez ten czas zbytnio rozleniwić, a jednocześnie spełnić swoją wcześniejszą obietnice którą sobie złożyłem-wrócić do nauki japońskiego. Jestem w tym jeszcze praktycznie zielony – wcześniej opanowałem oba alfabety, zacząłem pisać pierwsze zdania. Ale najważniejsze w opanowaniu języka jest mówienie, a głupio mówić tak do siebie:)

Tak więc jeżeli jest ktoś kto chciał bym razem się pouczyć proszę o kontakt! Poziom nie jest ważny, sam muszę przypomnieć sobie całe podstawy więc startujemy od zera! Myślę że całość odbywać się będzie przez skypa.

PS. Z chęcią poćwiczę również angielski(samo mówienie) ale na poziomie średnio-zaawansowanym.

Post Wt mar 07, 2017 05:19
czkafa Przyjaciel japonki

Czesc Piotrze
Ale najważniejsze w opanowaniu języka jest mówienie

Niestety na poczatku nauki nie jest to dobre, bo nie ma co powiedziec a po drugie rozmowa z osoba ktora tez nic nie umie to tylko powielanie tych samych bledow.
głupio mówić tak do siebie:)

Glupie nie glupie ale sie popelnia te same bledy co w przypadku nauki z drugim poczatkujacym.

Mowienie jest dobre zwlaszcza z naitivem a w szczegolnosci jak sie juz zna co nie co. Mowienie samemu do siebie nie jest takim zlym pomyslem ale by nie popelniac bledow powinno sie sluchac nagran i powtarzac. Dopiero po wielokrotnym przesluchaniu i powiedzeniu tych samych fraz mozna zaczac je mieszac i itd.
Niby japonski jest taki podobny do polskiego ale intonacja jest w nim bardzo istotna i jesli na poczatku nauczysz sie nie poprawnej intonacji to bedzie to ciezko poprawic.

Moge Ci jakos sprobowac w nauce pomoc, napisz na priv jak jestes zainteresowany.

Powrót do Uczmy się razem - samopomoc