Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Pomoc poprzez czat
Strona główna forum Szukam wsparcia Uczmy się razem - samopomoc Pomoc poprzez czat

Pomoc poprzez czat

Jeśli jesteś w stanie pomóc komuś w nauce za darmo - zgłoś się do nas! Nauka we dwoje jest prostsza : )

Post Pn gru 29, 2008 11:18
Sayuri-chan Przyjaciel japonki

Niltinco napisał(a):
To już lepsza pomoc przez gg zwłaszcza, ze nowa wersja beta obsługuje japońską czcionkę.

Niestety, niektórych kanji nie wyświetla, ale da się przeżyć. ;)

Post So gru 12, 2009 22:02
Jubi Bywalec

Własnie zrezygnowalam z korzystania z chata. ;) Owszem, sympatyczni ludzie się tam pojawiają, ale zaczyna mi się robić głupio gdy po raz któryś próbuję nawiązać rozmowe do języka japonskiego.. xD ...na darmo..... xD

Jak ktoś ma zamiar tam wejść by coś wspólnie przegadać to prosze o kontakt na maila jubi@windowslive.com

;)
It's good to be bad... ;]

Post So gru 12, 2009 23:44
Finalkaa Avatar użytkownika
Expert

Tak, Jubi sama dobrze wie jak to jest... i że co niektórzy próbowali...

Post So gru 12, 2009 23:55
Jubi Bywalec

A może zrobic drugiego czata nastawionego na naukę języka? :)
Pierwszy pozostałby dla starych, aktualnych i nowych bywalców strony.

Post N gru 13, 2009 00:09
Expert

Ja sądzę, że nie ma to sensu. Niby szykuje się coś w stronę japonizowania ludzi, ale zapewne jak wszystko inne-nie wypali. Już były pomysły zakładania nowego czatu, przeniesienia tych obecnych, co sądzą, ze chat jest dla rozrywki na jakiś inny, ogólny, ale nic z tego nie wyszło. Szczerze, to tęskni się za tym, co było kiedyś. I więcej osób było i więcej ludzi się uczyło i Maiko bywała. A teraz ani ludzi, ani chęci, ani czasu Maiko (której i tak gratuluję cierpliwości, że wyrabia z tym wszystkim, co ma do załatwiania). Sądzę, że chat upadł i to, co było kiedyś nie powróci (bynajmniej prędko. Jeśli w ogóle).

Post N gru 13, 2009 11:56
Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

Teraz, żeby znaleźć młodą osobę, która ma chęć do nauki, trzeba się nieźle naszukać. Wszystko sprowadza się do wklepania hasła w google i wciśnięcia enter. Zero myślenia, zero własnej inwencji. Pewnie nawet nikt nie używa słowników czy encyklopedii, z których ja często korzystam. Oczywiście mam na myśli źródła pisane. Wystarczy wejść na fora dot. różnych przedmiotów, gdzie pojawiają się posty z prośbą o zrobienie całego zadania domowego, albo napisania bibliografii na maturę. I jeszcze narzekają, że matura trudna. Ech... nie wiem, co to będzie za parę lat. Same tłumoki. Tylko rozrywka w głowie, nawet na czacie na forum języka japońskiego.
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post N gru 13, 2009 13:49
maron26 Avatar użytkownika
Expert

Jubi napisał(a):
A może zrobic drugiego czata nastawionego na naukę języka? :)
Pierwszy pozostałby dla starych, aktualnych i nowych bywalców strony.

To by większego sensu nie miało. Dawniej czat to był prawdziwy do japońskiego, gdzie naprawdę chciało się uczyć, a teraz? Teraz to forma rozrywki.
Jubi, doskonale znam ból, bo jak się chciało coś o japoński to cisza :/. Coś się planuje związku z japońskim, ale nie wiem czy się uda. Chciałabym żeby dawny czat powrócił, bo tam przeważnie japoński, a nie to co teraz. Szkoda..

Post N gru 13, 2009 15:00
Jubi Bywalec

Moze jednak daloby się zalatwic sprawe tak -
Utworzyc drugi chat o nazwie.. przykładowo "nihongo"
Przekonac Maiko by na japonce.pl w linku prowadzącego do opisu chata
(ten ten o o. - http://www.japonka.pl/moodle/mod/resour ... php?id=156 )
umiescila linka do drugiego chata z jakimś opisem informujacym ze służy on do wspólnej nauki z ludzmi ktorzy chca zrobic postepy..

Paru konsekwentych operatorow i jest ok.

Czy za bardzo pałam optymizmem? Nie wiem. Wiem że chce spróbować. Warto walczyć i nie poddawać sie. Dla mnie myśl że głupota ma zwyciężyć jest wręcz haniebna. xD

Dzis wieczorem chyba napisze do Maiko z tą propozycją.

Post N gru 13, 2009 16:31
maron26 Avatar użytkownika
Expert

Maiko na pewno to czyta.

Czy ja wiem, dwa czaty? Nie, raczej nie wypali.. Można na siłę po prostu jechać z japońskim. Ci co nie chcą niech wyjdą, nie bronię im.
Ale dwa czaty to by się zrobiło zamieszanie..

Post N gru 13, 2009 19:25
Jubi Bywalec

Zamieszanie? Co chcesz przez to powiedzieć bo nie widze tak tego problemu.

Jak na razie widze że obecny chat jest do wygłupów i innych nic nie wnoszących rzeczy.
Wiec pytam się,
Co szkodzi próbować coś zmienić?
Gorzej będzie czy co?

Lepiej jest nie robić kompletnie nic i wspominać jak fajnie było kiedyś?

Post N gru 13, 2009 21:03
Zellus Avatar użytkownika
Stały bywalec

Poza tym postawienie drugiego kanału do chata/drugiego chata nie jest tak naprawdę żadnym problemem od strony technicznej i byłby to dobry pretekst na zmianę skryptu na jakiś nowoczesny itp.

Post N gru 13, 2009 21:47
Expert

Jubi, nie sugeruj, że nikt nic nie robił. Po co tworzyć drugi czat z tym samym założeniem, co ten obecny? Skończy się tak samo. Ten również miał być dla ludzi uczących się. I co wyszło? Trzeba by było zostawić może z 3 osoby. Ile już leciało banów? Uważasz, że z nowym chatem nie będzie tak samo? Nie sądzę. Było sporo pomysłów i jest dużo nadal. Ale bez chętnych sam pomysł na nic się nie zda.

Post N gru 13, 2009 23:14
Jubi Bywalec

Nie chce poprzestać na pomyśle tylko go zrealizować.
Dla mnie tamten chat nie miał założeń. Jedyna informacja jaka widnieje przed chatem to -

Spotykamy się codziennie o godz. 20.00 - Rozmawiamy wtedy o wszystkim, co nas boli.

Po prostu trzeba spróbować. Zaplanować, przewidzieć, rozwiązać.

Czekam na zdanie Maiko w tej sprawie.

Post N gru 13, 2009 23:49
Expert

Maiko co prawda ma decydujący głos, ale ja również mam dużą siłę zdania na ten temat. I właśnie o to chodzi, że moim zdaniem nowy chat jest całkowicie bez sensu. Założenie chatu było i jest, wystarczy dokładnie zrozumieć o co chodziło i co kiedyś było. Chat ma nawet swój osobny regulamin.
Zrozum tylko, że bez ludzi chętnych do nauki niczego nie zdziałasz (a takich większość). Realizacje pomysłów (o których nawet nie masz pojęcia, bo są omawiane gdzie indziej-są pomału wdrażane w życie). Dziś już było minimalnie o japońskim, na zachętę. Co z tego wyniknie dalej, to się okaże. Nowy chat nic nie da, bo nowi ludzie już zgłupieją na który mają wchodzić. Większość przyszło z zamiarem nauki, który okazał się słomianym zapałem. Ale mimo to zostali, bo poznali fajnych ludzi. U wielu osób zainteresowanie Japonią to zainteresowanie Mangą i Anime. Nie językiem, czy krajem. Powrócą referaty mam nadzieję, powróci może wspólna nauka... jeśli uda się przekonać ludzi, którzy coś jednak próbują się nauczyć.

Post Pn gru 14, 2009 01:29
Piotoro Stały bywalec

Jubi napisał(a):
Własnie zrezygnowalam z korzystania z chata. ;) Owszem, sympatyczni ludzie się tam pojawiają, ale zaczyna mi się robić głupio gdy po raz któryś próbuję nawiązać rozmowe do języka japonskiego.. xD ...na darmo..... xD

Gratuluję. Męska decyzja. xD

Wiesz, ja też swego czasu byłem dość aktywnym czatowiczem (od kilku miesięcy nie wchodzę, nazwa jest tylko dla zmyłki) i raczej zaliczałem się do tych, którzy chcą/próbują uczyć się japońskiego. Mam słomiany zapał, doskonale wiem co to znaczy. Jednak wiem też, że nawet i z takim zapałem można się uczyć, jeśli się chce...

Pomysł czata nastawionego tylko na język japoński to świetny pomysł. Moja wizja jest taka. Założyć czata na IRCu. Można by było pisać tylko po japońsku. Jeśli ktoś nie zna japońskiego, to po polsku używając kany (yeah :-P). Generalnie tylko znaki japońskie (optymalnie by było, gdyby w ogóle nie było możliwości pisania w roomadzi). W ten sposób spora ilość fakeowiczów by odpadła. :mrgreen:
Na stronie głównej nie byłoby linka do drugiego czata. Gdyby na zwykły czat wszedł ktoś, kto chce się uczyć i po przedstawieniu regulaminu drugiego czata by się zgodził, dostawał by linka i hasło. Oczywiście osobom na czacie nieprzestrzegającym zasad nie dawało by się głosu (nominalnie nikt nie ma voice, tylko go dostaje i jak nie czai to kick albo zabrany głos). Do tego postawić bota, który by odpytywał/uczył słówek oraz podliczał ranking. I do przodu! W takie coś bym z chęcią wszedł, a ze mną pewno i kilka innych osób, nastawionych na naukę japońskiego...

Już widzę komentarze... Zaś jeśli ktoś byłby zainteresowany, proszę pisać na prv. Można by też utworzyć taki czat nawet i poza japonką. Co za różnica?
Never say Never

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Uczmy się razem - samopomoc