Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Propozycja
Strona główna forum Forum Twoja opinia Propozycja

Propozycja

Propozycje i uwagi do "japonki" oraz forum

Post N sty 08, 2012 11:33
aro-dj Początkujący

Witam. Jestem bardzo zadowolony z strony Japonka.pl i ślę wielki podziękowania do autorów Japonki.

Mam pewna propozycje dot. nauki Japońskiego,
wg. mnie uczniowie japońskiego od początku działu powinni się uczyć kanji. tak wiem ze są kanji od piątego działu i w dziale pobieralnia są również kanji, ale wpadłem na pomysł żeby w każdym z działów "Dostępne kursy" w "słownictwo do dialogu" była również pisownia w kanji. Zdaje mi się że już od początku powinniśmy się przyzwyczajać do kanji.

Post Pn sty 09, 2012 10:34
maiko Avatar użytkownika
Admin

Ale ja nie widzę przeszkód, żeby ludzie od razu uczyli się kanji.
Co za problem ściągnąć sobie pierwszą tabelę ze znakami na początku nauki? Wam tak wszystko trzeba łopatologicznie przestawić?
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Wt sty 10, 2012 17:07
ANK Przyjaciel japonki

A jak myślisz maiko ?? Po co jest strona która ma zajmować się nauką, jeśli ktoś nie chce komuś pomóc? Argument o tym że jesteśmy lenie i nie chce nam się szukać jest malo przekonywujący, rly.
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post Wt sty 10, 2012 17:56
person Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

W szkole na lekcji jak cie zaciekawi jakiś temat to też każesz nauczycielowi rozmawiać wyłącznie o tym...? No nie wydaje mi się... wracasz do domu i sam szukasz informacji. Możliwości nauki kanji masz sporo więc nie widzę przeszkód jeśli chciałbyś robić więcej niż jest założone w materiale.

Post Cz sty 12, 2012 19:26
aro-dj Początkujący

Ja osobiscie zapisuje na kartcce wystkie slowka jakie byly w dzialach a zapis kanji szukam w slownikach na necie, a potem sie tego ucze . to byla tylko propozycja. jesli sie nie zgadzacie to spoko :P mi to nie przeszkadza, ale pomyslalem, ze mozna by bylo sie dodatkowo uczyc kanji w poddzialach ze slownictwem.

Post Pn sty 16, 2012 22:22
maiko Avatar użytkownika
Admin

Ank. Ale przecież ja pomagam. Wszystko masz na stronie. Cały wór kanji.
Wystarczy pogrzebać, jeśli chcesz się najpierw uczyć znaków. Nie musisz trzymać się kolejności podanej na japonce.
Wskocz do wyższych działów. Do materiałów dodatkowych, gdzie są teksty i ćwiczenia. Kanji do wyboru do koloru.
Tabele, które zrobiła Niltinco.
Nie jestem w stanie ułożyć tak kursu, żeby wszystkim się spodobało. Wybrałam opcję optymalną.
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post So lut 18, 2012 21:21
Izka Avatar użytkownika
Expert

Tak myślałam by może zrobić więcej podkategorii w działach ale chociaż w pogaduchach - posegregowane tematy, wątki były czytelniejsze, łatwiejsze do odnalezienia...
Co Maiko na to? :)
Harmonia jest jak muzyka.
Wymaga dostrojenia do niuansów każdej sytuacji

Powrót do Twoja opinia