Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Zmiana estetyki forum?
Strona główna forum Forum Twoja opinia Zmiana estetyki forum?

Zmiana estetyki forum?

Propozycje i uwagi do "japonki" oraz forum

Czy "japonkowe" forum powinno ulec modernizacji?

Ankieta wygasła Cz mar 22, 2012 22:55

Zdecydowanie tak
4
16%
Raczej tak
5
20%
Kategorycznie nie
3
12%
Raczej nie
3
12%
Tak, ale bez zbędnych gadżetów
3
12%
Kocham to stare, poczciwe forum!
6
24%
Tak, ale obawiam się, że forum będzie się dłużej "ładowało"
0
Brak głosów
Mam to gdzieś
1
4%

Liczba głosów : 25

Post Pt sie 17, 2012 21:15
ANK Przyjaciel japonki

Dodam od siebie, że wszystkie pomysły związane z jakimiś extra gadżetami typu: "spadające liście", "muzyczki w tle" itp. nie są dobre.

Bo?

Muzyka w tle zazwyczaj denerwuje i powoduje natychmiastowe wyłączenie strony, często też ludzie słuchają własnej muzyki na komputerach i jak nagle zacznie grać druga to można oszaleć. Osobiście uważam, że forum te samo w sobie ma dużą wartość i nie ma sensu na siłę dodawać tak niepotrzebne rzeczy.

Kto mówi że to ma być włączone cały czas? Jak nikt nie będzie chciał tego słuchać to wyłączy to na stałe i cześć.

Poza tym takie rzeczy nie decydują o aktywności ludzi na forum, czy ktoś tu miałby pozostać tylko dlatego, że są ładne kolory czy ładna muzyczka?

Oczywiście że tak, dzięki temu zrobi się bardziej ''japonkowy'' klimat, a wygląd to rzecz ważna, bardzo ważna. Nikt nie będzie cały czas na tym samym wyglądzie siedział, to jest tak samo jakbyś miał siedzieć po kilkanaście lat w tym samym samochodzie, oraz być zakochanym i zauroczonym w nim, nie widzieć przy tym postępu. Nie można cały czas siedzieć w miejscu, nawet jak jesteśmy za bardzo sentymentalni.

Kolor które jest jest dobry, a limonkowe itp. są za pstrokate. Można trochę podrasować wygląd jak o tym wspominała Ikazuki i myślę, że to wystarczy.

Tak, ale ja tu mówiłem o jasnej limonce, a jasny nie rzuca się tak w oczy. A czy za pstrokate? To już zależy, czy się doda tam jakieś błyszczące elementy (co bardzo lubię ^_^), czy też zostawi się stonowany wygląd (co w wypadku Japonki jest dużo lepszym rozwiązaniem).
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post So sie 18, 2012 16:05
mcv Avatar użytkownika
Bywalec

ANK napisał(a):
Kto mówi że to ma być włączone cały czas? Jak nikt nie będzie chciał tego słuchać to wyłączy to na stałe i cześć.

Nie wyłączy, tylko zamknie taba. ;-) Jak widzę, że przeglądarka mi zaczyna sama coś odtwarzać, to pierwsze co robię, to zamykam kartę ze stroną. Taki odruch, tym bardziej, jeśli akurat czegoś słucham. 90% takich przypadków to po prostu upierdliwe reklamy na stronach, więc nawet zamkniętego taba nie ładuję ponownie.

A skoro można będzie włączać i wyłączać, to po co domyślnie dawać włączone? No i skąd użytkownik będzie wiedział, czy można to w ogóle wyłączyć? I czy wziąłeś pod uwagę, że u znacznej części młodszych użytkowników pewnie cały czas w tle lecą jakieś soundtraki z anime? Kakofonia jak nic. ;-)

Edit: po wysłaniu zauważyłem błąd w swoim poście, więc dałem „edytuj” i wysłałem ponownie. phpBB odpowiedział „Nie możesz wysłać nowego postu tak szybko po poprzednim, zaczekaj chwilę i spróbuj ponownie”. To jest moim zdaniem podstawowy problem z tym forum, a nie kolorki czy brak muzyki.
http://mcv.mulabs.org/app/kotobator – odmieniacz czasowników
:wq

Post Pn sie 20, 2012 22:28
beniek88 Avatar użytkownika
Stały bywalec

Drogi mcv :)
Mimo wszystko niektórzy dalej twierdzą, że muzyczka, klimat i jasne limonki spowodują nadejście tłumów na forum.

A co do muzyki i kolorów...
Każdy poradnik na temat tworzenia stron internetowych mówi, że dodawanie muzyki jest złem. Muzykę dodawać mogą tylko i wyłącznie osoby, które dzięki niej zarabiają (Dje, kapele, zespoły muzyczne i inne).
Każdy poradnik twierdzi też, że lepszy jest kolor stonowany, np. niebieski (nie męczy oczu).

I nadal twierdzę, że dodatkowe gadżety NIE przyciągną żadnych osób. Bo nie wygląd się liczy, tylko jakość.

Post Wt sie 21, 2012 07:12
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Ale na co tłumy na forum? Jestem zdania, że lepiej kilku aktywnych ale piszących z sensem niż masa spamu, a fora na których dziennie pojawia się po kilkadziesiąt postów właśnie wyglądają jak spam - schowki.

Jeśli już koniecznie chcecie zmian to proponuje może tylko upgrade skryptu i tyle.

Nikt nie będzie cały czas na tym samym wyglądzie siedział

Może cię to zdziwi ANK, ale fora o Japonii na których siedzę właśnie nie zmieniły wyglądu od lat i nikt z forumowiczów na ten stan rzeczy nie narzeka.

Tak jak już zostało wspomniane: liczy się treść a nie wygląd.

Post Wt sie 21, 2012 17:55
Hyareil Bywalec

Muzyczkom i graficznym wodotryskom mówię stanowcze nie.

Nie ma jednak nic w złego dbaniu o wygląd i to, że o tym rozmawiamy, nie oznacza, że wartość merytoryczna się nie liczy. Ci zaś, którzy czują niechęć do zmian, niech pomyślą o tym, że forum może mieć wgrane więcej niż jeden styl i że sami mogliby sobie wybrać taki, który najbardziej by im odpowiadał :)

Jeśli coś przeszkadza mi w obecnym wyglądzie forum, to to, że wygląda jak domyślny dla phpBB styl subSilver (być może nieco zmodyfikowany). I w internecie jest masa for, które wyglądają bardzo, bardzo podobnie do Japonki. Dlatego jeśli miałabym myśleć o zmianie wyglądu forum, to w kontekście wyróżniania się na tle tych wszystkich forów. Jakiejś takiej... japonkowej tożsamości. Wizualnej, oczywiście. Bo tę niewizualną Japonka niewątpliwie ma ;)

W żadnym wypadku nie jest to coś, co przekreślałoby dla mnie forum, utrudniałoby mi życie albo straszliwie mnie zniechęcało. Nie mam również zamiaru urządzać pikiet pod oknem Maiko - ale gdyby japonkowe forum miało mieć kiedyś mniej "defaultowy" wygląd, na pewno by mnie to ucieszyło :)

A tłumy na forum to kwestia na oddzielny temat. I bardziej skomplikowany niż sam wygląd.

Poprzednia strona

Powrót do Twoja opinia