Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Konto, chat
Strona główna forum Forum Twoja opinia Konto, chat

Konto, chat

Propozycje i uwagi do "japonki" oraz forum

Post Cz maja 03, 2012 11:23
Necsord Początkujący

Witam,
Z uwagi ze nie mogłem znaleźć podanych sugesti wypisze je:
1) Połączenie lub automatyczna rejestracja kont forum / strony. Zdziwiłem się, że pomimo rejestracji na portalu nie mogłem się zalogować do forum. Wymuszanie na użytkowniku rejestracji dwóch kont do jednej strony tylko zniechęca moim zdaniem, nie mówiąc o tworzeniu konta o loginie takim samym jaki inny użytkownik ma na forum przez co loginy różnią się.
Zmiana oprócz problemu z już istniejącymi kontami typu jest konto na portalu a nie ma na forum teoretycznie nie powinna być problemem.
Dodatkowo można dodać możliwość automatycznego logowania w obu miejscach przy użyciu któregokolwiek z obecnych formularzy.

PS. Wymagane imie, nazwisko i miasto przy rejestracji na portalu ma jakiś cel?

2) Zmiana z polchat na irc. Powody (niektóre są domysłami lub informacjami ze stron trzecich):
- Protokół polchat'a w porównaniu z irc'em jest bardziej ograniczony jeżeli się nie mylę.
- Popularność. Jest to pierwsze miejsce w którym spotkałem się z czyms takim jak "polchat". IRC jest zdecydowanie popularniejszy.
- Nawiązując do powyższych dwóch punktów, dużo osób jest przyzwyczajonych do komend z irc'a. Ja osobiście pierwsze co próbowałem zrobić to zmienić nick, bez powodzenia.
- W nawiązaniu do popularności, jest więcej klientów IRC. Nawet zwykłe komunikatory typu Miranda, AQQ, Pidgin etc. posiadaja opcjonalną obsługę IRC'a. Co w efekcie ułatwia utrzymanie / automatyczne wchodzenie na chat bedąc przy komputerze. Nie mówiąc o tym, że irc posiada aplikacje na wszystkie platformy systemowe porównując polchat nie jest możliwy na innych platformach ( nie uwzględniam web'owego chata z powodów niżej wymienionych.
- Grupy fansubujace anime często używają irc'a do np. udostępniania plików więc niektóre osoby już używaja tego protokołu.
- Webowy chat. Webowy chat polchat'a jest nieintuicyjny, trudno wykonać proste czynności kopiuj, wklej, wymaga javy porównując z np. http://rizon.net/chat ewidentnie irc wygrywa.
- Zmiana wymagałaby jedynie wybrania serwera ( popularny to rizon ), stworzenia kanału i zmiany tekstu / linków na http://japonka.pl/mod/resource/view.php?id=156 .

Tak jak pierwszy punkt mnie już mniej "obchodzi" z uwagi, że i tak zarejestrowałem się dwa razy tak liczę ze drugi punkt spotka się z aprobatą.
Ostatnio edytowano Cz maja 03, 2012 20:11 przez Necsord, łącznie edytowano 1 raz

Post Cz maja 03, 2012 19:12
Olmer Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Polczat ma podstawową zaletę, jest prosty jak drut i o to chodzi. Więcej nie potrzeba niż to co jest, no chyba że więcej kolorków dla nicków czy emotek :P
Obrazek

Post Cz maja 03, 2012 19:42
Necsord Początkujący

Emotikony i kolory to sprawa indywidualna do ustawień aplikacji. Głównie to jest na zasadzie kolor per ranga. Osobiście uważam ze kolorki to zbędny bajer, ale wiem że niektórzy lubią.

Jeżeli chodzi o prostote to praktycznie wszystkie komendy zwykłego użytkownika z polchata zadziałają w irc'u, a interfejs domyślam się że jest bardzo podobny do tej aplikacji Ikari(?) jeżeli porównujemy do popularnego odpowiednika irc'a - mIRC. Nie mówiąc o tym ze jest n-tutoriali, spisu komend na necie dla osób bardziej zainteresowanych. Dodatkowo dla zainteresowanych lubiących anime po ang możliwość ściągania plików wprost od grup tłumaczących.

Post Cz maja 03, 2012 22:42
maiko Avatar użytkownika
Admin

Necsord mój drogi. Może nie uwierzysz, ale ja sama - tak sama - zajmuję się trzema moim stronami. Nie jestem w stanie połączyć moodla z phpbb jednym formularzem rejestracyjnym. Zwłaszcza, że jestem humanistką. Wszystkiego nauczyłam się sama i fakt, że te strony istnieją jest moim wyczynem życia :D
Co do czatu. Poszłam po najmniejszej linii oporu. Po prostu nie znam się na tym. Irca używałam na studiach, ale później nikt z moich znajomych już tego nie używał. I tak zapomniałam.
Nie wiem, jakie macie zapotrzebowania. Czyli czego nie ma polchat a co mają inne czaty?
My tam mamy rozmawiać po prostu.
Eh.
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Cz maja 03, 2012 23:06
Necsord Początkujący

Co irc ma, a polchat nie ma:
1) Aplikacje desktop'owa pod platforme linux i mac.
2) Aplikacje codziennego użytku (AQQ / Miranda / Pidgin ( linux standardowy komunikator ) z obsługą protokołu. Czyli używając zainstalowanych już aplikacji mamy dostęp do chat'a.
3) Szeroką gamę kanałów głównie zagranicznych, zależnie od serwera ale ja proponuje rizon z uwagi, że tak sie przyjeło jeżeli chodzi o anime i grupy zajmujące się tym.
4) Stanowczo lepszy, estetyczniejszy, funkcjonalniejszy webchat ( porównuje tu do webchat'a rizon'a ). Przykładowo z tego co zauwazyłem problemy w webchat'ie polchat'ta ktorych irc nie ma:
- wymagana zainstalowana java / potwierdzenie uruchomienia aplikacji javy np w chrome
- zaznaczyć tekstu się nie da
- wkleić tekstu się nie da normalnym ctrl+v, jedyna możliwość to przeciągnięcie tekstu z innej aplikacji np notatnik
- piszac kanji i potwierdzajac wybór kanji automatycznie się wysyła ( bo naciskamy enter )
- ogólnie java jest zasobożerna, miga przy przełączaniu się miedzy okienkami
Zresztą sama wejdź na #rizon http://qchat.rizon.net/ i porównaj.
5) Różne bajery typu boty, zgadywanki zadawane przez boty itp. Osobiście mnie te bajery poza zwykłym botem nie obchodzą.
6) Szeroką międzynarodową społeczność. Duża część osób natrafiła na irc'a chociażby raz w życiu, więc zwiększasz szanse natrafienia na użytkownika który jest obeznany w tym lub nawet ma zainstalowaną aplikacje od tego.

Obecnie używając polchata moim zdaniem ograniczony jest odbiorca końcowy zwłaszcza jeżeli chodzi o platformę.
Używanie webchata jest na dłuższą metę męczące, niewygodne i stwarza problemy o których była mowa wcześniej, a instalowanie aplikacji typu Ikari jest ograniczone do platformy Windows nie wspominając ze z uwagi na niska popularność i praktycznie ograniczenie sie do polskiej społeczności oczekujesz od użytkowników instalacji tej aplikacji tylko dla japonki, gdzie w porównaniu do irc'a niektóre osoby mogą poprostu chcieć wejść bo i tak używają do innych kanałów / serverów lub mają aplikacje typu pidgin którą uzywają do GG i mogą alternatywnie uruchomić na niej irc'a bez problemu.
Innymi słowy im mniej użytkownik musi włożyć wysiłku tym lepiej.

Co do formularza, uwierze bo czytam forum zanim napisze i już się dopatrzyłem ze szukasz dofinansowań na rozbudowę itd. I ja tu raczej nie mówie o tworzeniu osobnego formularza tylko znalezieniu w obu aplikacjach miejsca rejestracji, żeby 1 rejestracja przebiegała automatycznie na 2 aplikacji, czyli reasumując:
1) Rejestracja formularzem forumowym automatycznie tworzy rekord w bazie portalu.
2) Rejestracja formularzem portalowym automatycznie tworzy rekord w bazie forumowej.
Jest to z pewnościa prostsze rozwiązanie i może być najprawdopodobniej zrobione w 1 dzień ( domyślam się ze to stara aplikacja więc to troche trudniejsze może być ) bez testów. Jedyny problem to jak już wspominałem konta istniejące.
Domyślam się, że to nie jest dla ciebie proste jak dla Programisty PHP. ale zauważyłem, że już oferowano tobie darmową pomoc. Sam zapewne mógłbym zobaczyć na kod w wolnej chwili. :)

... rozpisałem się... przyzwyczajenia do rantów po angielsku. :D

Post Cz maja 03, 2012 23:17
maiko Avatar użytkownika
Admin

Wiesz... mało zrozumiałam twój powyższy post.
Oferować, to sobie można. Zrealizować to druga sprawa.
Być może ludzie tego wszystkiego potrzebują. Ale czasami, jak się spotkamy na tym czacie, to nic nikomu nie przeszkadza :)
Zwróć też uwagę, że grono aktywnych użytkowników tego czatu - to zaledwie kilka osób.
Ja mogę wyjąć pieniądze i poprosić kogoś o pomoc. Tylko czy to ma sens?
Wychodzę z założenia, że jak ktoś chce być z nami i chce się integrować - to sobie poradzi :wink:
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Cz maja 03, 2012 23:26
Necsord Początkujący

maiko napisał(a):
Być może ludzie tego wszystkiego potrzebują. Ale czasami, jak się spotkamy na tym czacie, to nic nikomu nie przeszkadza :)

Z polchatem da się żyć, ale z nastawieniem stagnacji "bo do tej pory działał" daleko człowiek by nie zaszedł.
Nie widzę osobiście powodu czemu by nie przejść na irc, a argumentów "za" sądzę, że przedstawiłem wystarczająco. Zresztą to moja osobista sugestia, cokolwiek wybierzesz i tak bedę używać. Poprostu twierdze po zapoznaniu się z obydwoma, że irc jest lepszy pod wieloma względami.

Inne dyskusje / sondy polchat vs irc:
http://draconis.boo.pl/viewtopic.php?f=32&t=1250
http://www.airlinepl.info/agora/viewtop ... 50175008f7

Post Pt maja 04, 2012 08:46
Dataz Uzależniony ^_^

Necsord napisał(a):
Z polchatem da się żyć, ale z nastawieniem stagnacji "bo do tej pory działał" daleko człowiek by nie zaszedł.

A z ircem gdzie zajdziesz? Na księżyc? Twoje nastawienie jest całkowicie niepoprawne i bezpodstawne.
Czat ma być czatem, a nie fajerwerkami i milionem poleceń znanych tylko linuxiarzom i geekom.
Odnoszę wrażenie, że Twoim celem nie jest skorzystać z japonkowego czata w celu do jakiego został stworzony czyli do rozmowy, a do popodniecania się że to jest właśnie IRC.
Może i jest sporo argumentów za jego wprowadzeniem, (ja się nie zgadzam z prawie każdym w ramach możliwych do wysunięcia kontrargumentów) ale jest jeden spory argument przeciw - taka zmiana nie jest tutaj absolutnie potrzebna.
Polchat w zupełności wystarczy, klient Ikari jest darmowy i wystarczająco dobrze radzi sobie z tym, do czego został napisany.
Poza tym, większość osób korzystających tutaj z czata to nie są informatycy tak jak Ty, i żeby przesiąść się na IRCa, potrzeba byłoby napisać im szczegółowego tutoriala.
Na koniec ciekawostka: wychwalany przez Ciebie mIRC to jest program shareware, to już chyba mówi samo za siebie.
I na pewno zgodzisz się że niestety nie jest intuicyjny z całym rzędem ikonek, których znaczenie znane jest tylko tym co w nim dłużej siedzą.

Linki do sond, które podałeś są mało wiarygodne, ponieważ ledwie kilka osób tam głosowało, i to pewnie takich, które nie wiedzą z czym to się je.

Necsord napisał(a):
instalowanie aplikacji typu Ikari
Może Cię zaskoczę, ale ten program nie wymaga instalacji.

Necsord napisał(a):
- wymagana zainstalowana java / potwierdzenie uruchomienia aplikacji javy np w chrome
- ogólnie java jest zasobożerna, miga przy przełączaniu się miedzy okienkami

Najpierw piszesz, że czat może być obsługiwany tylko pod Windowsem, a potem że Java, dzięki której można go uruchomić w innych systemach jest ciężka. Ile u Ciebie Java zajmuje zasobów? U mnie na oko 20 MB po samym starcie co przy 4GB ramu jest niczym, i chyba każdy Ci to powie, że dzisiejsze komputery mają raczej dużo pamięci, a fakt wykorzystania tutaj Javy to akurat największa zaleta, chyba że masz komputer sprzed 20 lat.
Nie wiem jaki masz sprzęt ani system, ale u mnie nie występuje też żadne miganie, może masz coś z systemem?
Gdyby to miało być napisane jako tradycyjna strona, to w przypadku przerw z internetem można zostać wykopanym z takiego czata.

Necsord napisał(a):
Nie widzę osobiście powodu czemu by nie przejść na irc,

No właśnie jest kilka takich powodów. M.in. że praktycznie nikt z forum nawet się nie wypowiedział w tym temacie, ale prawie na pewno można powiedzieć, że nikomu by to nie odpowiadało.
Niedługo ktoś może założyć temat dlaczego wartałoby przenieść forum na inny skrypt niż phpBB, wymieniając zalety tego drugiego - po co skoro jest wystarczająco dobrze, chyba, że Ty wchodzisz na czat po to, żeby się cieszyć, że to IRC, a nie po to, żeby porozmawiać :wink:

Necsord napisał(a):
Dodatkowo dla zainteresowanych lubiących anime po ang możliwość ściągania plików wprost od grup tłumaczących.

Są znacznie wygodniejsze sposoby na to, i jako obeznany w temacie komputerów powinieneś o tym wiedzieć.

Necsord napisał(a):
- Grupy fansubujace anime często używają irc'a do np. udostępniania plików więc niektóre osoby już używają tego protokołu.

Kiedyś było tego więcej w sposób taki jak piszesz, ale teraz grupy albo używają torrentów albo wrzucają na serwery bo tak jest po prostu wygodniej ściągać. Z tego co widziałem na kilku stronach grup Anime, to może się zdarzyć XDCC, czyli praktycznie zrobienie kanału tylko z botem po to, żeby ściągać. Ale prawda jest taka że irc jest reliktem sprzed parunastu lat, tak jak niegdysiejsze grupy dyskusyjne.

Nigdy nie byłem za ircem i nie będę. Powinno się zachęcać do nauki japońskiego (po to jest czat i forum), a nie irca.

Ogólnie szkoda zachodu. Mam nadzieję, że Maiko się nie przejmie uwagą jednej osoby, gdzie nikomu to do tej pory nie przeszkadzał obecny stan rzeczy, który moim zdaniem jest dobry . :wink:

Post Pt maja 04, 2012 10:22
Sakurcia19 Avatar użytkownika
Stały bywalec

To jest jak z małą firmą, np. warzywniak. Postanowili katalogować swoje produkty czy mieć prostą bazę danych o produktach. Pracuje tam może z trzy osoby. Im spokojnie wystarczy do tego Exel czy inny arkusz kalkulacyjny. Jasne, profesjonalne bazy danych i czy inne aplikacje dla magazynów i hurtowni mogły by być lepsze, ale po co to warzywniakowi? Tak samo jest tutaj, naprawdę, jeśli się uprzeć i zastanowić co mogło by się przydać jeszcze na czacie, to jedyne co mi przychodzi do głowy to więcej kolorków. Cała reszta udogodnień oferowanych przez irc'a pewnie by nie znalazła zastosowań lub są niepotrzebne. Jeśli by coś było potrzebne to na pewno by się ktoś odezwał w tej sprawie, a jak siedzę od paru lat na czacie to po za brakiem emotki jakiejś nie słyszałam żadnych skarg .

No i posiadanie w twoim przypadku dwóch klientów dla irc'a i polczatu chyba nie jest aż tak uciążliwe co?
Uniosę się wysoko, nie zważając na swe słabnące skrzydła...
Obrazek

Post Pt maja 04, 2012 12:29
Necsord Początkujący

Dataz napisał(a):
A z ircem gdzie zajdziesz? Na księżyc? Twoje nastawienie jest całkowicie niepoprawne i bezpodstawne.

Niepoprawne jest nastawienie w którym użytkownik sugeruje usprawnienie obecnej sytuacji przy czym wysuwa odpowiednie argumenty zamiast wypowiadać się poprostu, że "ja tak chcę więc zróbcie tak" ?

Dataz napisał(a):
Czat ma być czatem, a nie fajerwerkami i milionem poleceń znanych tylko linuxiarzom i geekom.

Zmiana na pewno jest udogodnieniem dla osób:
1) Znających irc'a, których jest więcej niż znających polchat'a.
2) Używających innej platformy niż Windows. Tak istniją takie osoby i to nie jest odsetek 0,00005%.
3) Osób posiadających aplikacje, które obsługują IRC'a od tak.

Dataz napisał(a):
Odnoszę wrażenie, że Twoim celem nie jest skorzystać z japonkowego czata w celu do jakiego został stworzony czyli do rozmowy, a do popodniecania się że to jest właśnie IRC.

Tak, I jak już podkreśliłem jakakolwiek będzie decyzja to i tak będe używać. To jest subforum od opini użytkowników jak nazwa wskazuje "Twoja opinia". Dałem swoją opinie, przedstawiłem argumenty, które w części były powtarzane w innym temacie do którego podałem link, więc nie wiem skąd u ciebie wrażenie mojego "podniecania się" irc'em. Uważam, że to lepszy wybór I sugeruje to, jeżeli sugerowanie, wystawianie opini na temat elementów całego portalu jest negatywnie odbierane to sugerowałbym usunąć dział "Twoja opinia".

Dataz napisał(a):
Może i jest sporo argumentów za jego wprowadzeniem, (ja się nie zgadzam z prawie każdym w ramach możliwych do wysunięcia kontrargumentów) ale jest jeden spory argument przeciw - taka zmiana nie jest tutaj absolutnie potrzebna.

Skoro są argumenty za, a jedyny argument przeciw to "bo tak było" i z uwagi, że zmiana nie jest wielka do implementacji to nie wiem skąd u ciebie negatywne nastawienie.
Dataz napisał(a):
Polchat w zupełności wystarczy, klient Ikari jest darmowy i wystarczająco dobrze radzi sobie z tym, do czego został napisany.

W moich postach już podałem wystarczająco powodów "za". W podlinkowanym temacie też wystawiono opinie, nie mówiąc że w obu przypadkach przeszli na IRC'a nawet dla "spróbowania" i patrząc na efekt nie zmienili zdania.

Dataz napisał(a):
Poza tym, większość osób korzystających tutaj z czata to nie są informatycy tak jak Ty, i żeby przesiąść się na IRCa, potrzeba byłoby napisać im szczegółowego tutoriala.

Tutorialów na necie jest mnóstwo, we wszystkich językach. Dość dużo osób miało już doświadczenie z IRC'em. Do IRC'a nie potrzeba informatyka, mam wrażenie, że macie mylne wrazenie co do IRC'a z uwagi na brak doświadczenia z nim. Do użytkowania z IRC"a nie potrzeba napisać z głowy 50 linijkowej komendy by się połączych z kanałem.

Dataz napisał(a):
Na koniec ciekawostka: wychwalany przez Ciebie mIRC to jest program shareware, to już chyba mówi samo za siebie.

mIRC jest shareware tak, po upłynięciu 30dni trzeba przy włączeniu odczekać 5s by kontynuować, chyba że coś się zmieniło.
Dataz napisał(a):
I na pewno zgodzisz się że niestety nie jest intuicyjny z całym rzędem ikonek, których znaczenie znane jest tylko tym co w nim dłużej siedzą.

Windows ma dużo ikonek także, czy używasz wszystkich ? Do zwykłej rozmowy na chacie nie trzeba znać wszystkich opcji, one są dla bardziej zainteresowanych.

Dataz napisał(a):
Linki do sond, które podałeś są mało wiarygodne, ponieważ ledwie kilka osób tam głosowało, i to pewnie takich, które nie wiedzą z czym to się je.

Niestety ale polchat jak już wspominałem n-razy jest mało popularny. Zwykle używa się odrazu IRC'a, a polchat'a nikt nie sugeruje bo nie zna. I tu jest też fakt ze szybciej znajdziesz osobe która zna IRC'a niż osobę która zna ICeQ i Polchata.

Dataz napisał(a):
Może Cię zaskoczę, ale ten program nie wymaga instalacji.

Możliwe, nie zmienia to faktu, że niektórzy używają IRC'a a używanie dodatkowej aplikacji to tylko dodatkowy kłopot. W porównaniu do polchata stawiam ze nikt z obecnych użytkowników nie używa tego do niczego innego niż japonka.

Dataz napisał(a):
Najpierw piszesz, że czat może być obsługiwany tylko pod Windowsem, a potem że Java, dzięki której można go uruchomić w innych systemach jest ciężka. Ile u Ciebie Java zajmuje zasobów? U mnie na oko 20 MB po samym starcie co przy 4GB ramu jest niczym, i chyba każdy Ci to powie, że dzisiejsze komputery mają raczej dużo pamięci, a fakt wykorzystania tutaj Javy to akurat największa zaleta, chyba że masz komputer sprzed 20 lat.
Nie wiem jaki masz sprzęt ani system, ale u mnie nie występuje też żadne miganie, może masz coś z systemem?
Gdyby to miało być napisane jako tradycyjna strona, to w przypadku przerw z internetem można zostać wykopanym z takiego czata.

Mowa tu o webchacie polchata do niego także przedstawiłem argumenty przeciw, których widocznie nie przeczytałeś.

Dataz napisał(a):
No właśnie jest kilka takich powodów. M.in. że praktycznie nikt z forum nawet się nie wypowiedział w tym temacie, ale prawie na pewno można powiedzieć, że nikomu by to nie odpowiadało.

Jedyny argument który słysze to "bo tak było", przeciwko moim argumentom które maja podstawy.

Dataz napisał(a):
Niedługo ktoś może założyć temat dlaczego wartałoby przenieść forum na inny skrypt niż phpBB, wymieniając zalety tego drugiego

Zmiana skryptu phpBB to nie jest sprawa "od tak" w 1 dzień, a zmiana z polchata na irc'a to nie problem.
Dataz napisał(a):
- po co skoro jest wystarczająco dobrze, chyba, że Ty wchodzisz na czat po to, żeby się cieszyć, że to IRC, a nie po to, żeby porozmawiać :wink:

Czemu pomimo moich usilnych starań, sugesti, odpowiedzi na każde pytania / uwagi dostaje reakcje "podniecasz się irc'em", "cieszysz się irc'em" itp. ? Jeżeli moje sugestie przeszkadzają tu to proszę usunąć temat, wtedy oboje zaoszczędzimy sobie czasu. Będę używać jakiegokolwiek chatu wy będziecie używać, już to napisałem, a to że poświęcam swój czas na przekonanie do lepszej alternatywy to jest moja własna inwencja.

Dataz napisał(a):
Kiedyś było tego więcej w sposób taki jak piszesz, ale teraz grupy albo używają torrentów albo wrzucają na serwery bo tak jest po prostu wygodniej ściągać. Z tego co widziałem na kilku stronach grup Anime, to może się zdarzyć XDCC, czyli praktycznie zrobienie kanału tylko z botem po to, żeby ściągać.

XDCC jest ciągle bardzo popularne wsród grup subujących.

Dataz napisał(a):
Ale prawda jest taka że irc jest reliktem sprzed parunastu lat, tak jak niegdysiejsze grupy dyskusyjne.

Zacytuję jeden z tematów które podlinkowałem ( uznaję, że wiedza użytkownika jest z prawidłowych źródeł):
Soho napisał(a):
Irc - zalety
wybór klientów na każdą platformę, również mobilną
stabilne serwery
dopracowana technologia
możliwość przesyłu plików przez czat
dużo skryptów do popularnego mIRCa
dopracowany, lekki (ajax) webchat

Irc - wady
konieczność używania kilku pisemnych komend (rejestracja nicka, zmiana haseł)
brak kolorów (czy też ograniczona ich ilość)
multum opcji w konsolkach (mIRC)
lekko skomplikowane pierwsze ustawienie serwerów, pokoi etc.

Polchat - zalety
kolorki nicków/tekstu
klienty niewymagające konfiguracji
um, tyle?

Polchat - wady
problemy z serwerami
problemy z podtrzymaniem połączenia
kobylasty webchat (java)
klient tylko na windowsa (teoretycznie konsolka na linuxa, problematyczna)
dziurawy protokół
generalnie porzucony projekt (właścicielem jest GG)

Dataz napisał(a):
Ogólnie szkoda zachodu. Mam nadzieję, że Maiko się nie przejmie uwagą jednej osoby, gdzie nikomu to do tej pory nie przeszkadzał obecny stan rzeczy, który moim zdaniem jest dobry . :wink:

Chciałbym zauważyć, że inna osoba używająca tego chatu w momencie dyskusji też była za tą zmianą.

Sakurcia19 napisał(a):
Cała reszta udogodnień oferowanych przez irc'a pewnie by nie znalazła zastosowań lub są niepotrzebne. Jeśli by coś było potrzebne to na pewno by się ktoś odezwał w tej sprawie, a jak siedzę od paru lat na czacie to po za brakiem emotki jakiejś nie słyszałam żadnych skarg .

"Udogodnień" ? Ja stawierdziłem, złe, niepowołane działanie jeżeli chodzi o sam webchat o których już pisałem, ogólnie to serwer wczoraj padł na chwilę.
Z tym, że nikt nie odezwał się w tej sprawie do tej pory... Ja się odezwałem powiedzmy, że jako pierwszy czyli mam uznać że skoro jestem nowym użytkownikiem to się nie liczę ? Czy może mam przekonywać 10 osób które odwiedzają chat od 2 lat przynajmniej i przyzwyczaiły się do polchata nie znając innych alternatyw ? W prowadzeniu serwisu trzeba myśleć o potencjalnych nowych użytkownikach.

Na prawdę nie wiem skąd u was negatywne nastawienie, wam to "nie robi" byle można było chatować, a inni byliby zadowoleni. Dla mnie osobiście wynik byłby oczywisty.

Post Pt maja 04, 2012 13:03
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Pozwolę sobie wygłosić własną opinię.

Zmiana na pewno jest udogodnieniem dla osób:
1) Znających irc'a, których jest więcej niż znających polchat'a.
2) Używających innej platformy niż Windows. Tak istniją takie osoby i to nie jest odsetek 0,00005%.
3) Osób posiadających aplikacje, które obsługują IRC'a od tak.

W ogólnym rozliczeniu wszystkich internautów na pewno masz rację, ale w przełożeniu tylko i wyłącznie na forumowiczów już nie byłabym taka pewna.
1. Znać (choćby ze słuchu) a (chcieć) używać to 2 różne rzeczy, np. ja znam i nie chce używać.
2. Patrząc na dział z instalacją znaków japońskich na kompie można łatwo wywnioskować, że mamy tu zdecydowaną przewagę użytkowników windowsa.
3. Posiadam pidgina i irc'a na nim omijam szerokim łukiem bo nie lubię irc'a.

Tutorialów na necie jest mnóstwo, we wszystkich językach. Dość dużo osób miało już doświadczenie z IRC'em.

Polchat/ICeQ jest na tyle idioto-odporny, że do niego nie trzeba żadnych tutoriali, co jak dla mnie jest jego sporą zaletą. Wiele lat temu miałam do czynienia z irc'em. Zniechęciłam się, ale później postanowiłam spróbować jeszcze raz i...stwierdziłam że to toporne cholerstwo. Dla mnie im prostszy program, bez masy zbędnych bajerów, tym lepiej.

Niestety ale polchat jak już wspominałem n-razy jest mało popularny. Zwykle używa się odrazu IRC'a

Mała popularność (zwykle z braku wiedzy, że coś takiego istnieje) nie oznacza, że program jest zły. Wśród moich znajomych niewielka część używała irc'a ale dała sobie z tym spokój wiele lat temu.

Mnie osobiście używanie irc'a kojarzy się z używaniem windows commander'a zamiast po prostu ułatwić sobie życie i stosować prostsze metody - w tym przypadku - komunikacji.

XDCC jest ciągle bardzo popularne wsród grup subujących.

A co mnie, jako osoby uczącej się japońskiego i wykorzystującej czat do nauki, obchodzi co robią grupy subujące? Niech sobie nawet gołębie pocztowe wysyłają jak chcą się w ten sposób komunikować.

Jak chcecie to zróbcie ankietę, kto jest za a kto przeciw zmianie klienta czatu.
Mnie polchat wystarcza.

Post Pt maja 04, 2012 13:11
Necsord Początkujący

Powiadacie o głupoto odporności i prostocie polchata. Przeciętny Kowalski najpierw wejdzie na webchata zgadza się ? Bo przecież nie będzie odrazu ściągać aplikacji bez wypróbowania, mylę się ?
W ramach testu proszę wejść na przykładowy pusty chat którego podlinkowałem poniżej, ciekawi mnie ile osób będzie miało z tym problem.

http://qchat.rizon.net/?randomnick=1&ch ... owyjapchat

Post Pt maja 04, 2012 13:27
Moderator

Problemu z wejściem nie ma ale wyglądem odstrasza. Z wejściem na webchata też nie ma problemu, a przynajmniej ja nigdy nie miałam. Wchodziłam tak przez wiele lat nim ściągnęłam ICeQ.

Nikt ci nie broni założyć drugi czat właśnie na irc'u. Kto chce będzie z tego korzystał, a kto nie, zostanie na polchacie.

Post Pt maja 04, 2012 13:31
Necsord Początkujący

Niltinco napisał(a):
Problemu z wejściem nie ma ale wyglądem odstrasza. Z wejściem na webchata też nie ma problemu, a przynajmniej ja nigdy nie miałam. Wchodziłam tak przez wiele lat nim ściągnęłam ICeQ.

Otwórz dwie zakładki, jedna z webchatem obecnym, drugą z irc'owym. W obu spróbuj skopiować, wkleić, zaznaczyć, a także napisać zdanie po japońsku z kanji, wtedy utożsamisz się z nowym użytkownikiem i sprawdzisz które jest wygodniejsze.

Post Pt maja 04, 2012 13:43
Moderator

No, będzie ciężko bo w pracy sobie po japońsku nie popiszę. W irc'u pewnie nie ma z tym problemu skoro o to prosisz (teraz nie sprawdzę), ale nie miałam też problemu z pisaniem po jap w polchacie.

Pisałam to już wcześniej i powtórzę jeszcze raz, chcesz to używaj irc'a, zrób kanał i czekaj aż ktoś inny zechce razem z tobą z tego korzystać. Mnie odpowiada tak jak jest.

Następna strona

Powrót do Twoja opinia