Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Propozycje Zmian
Strona główna forum Forum Twoja opinia Propozycje Zmian

Propozycje Zmian

Propozycje i uwagi do "japonki" oraz forum

Post Pt maja 04, 2007 12:05
wasil Bywalec

Ponieważ jestem forumowiczem ;) to chciałbym zaproponować coś i otworzyć temat w którym byłyby zamieszczane różne pomysły, jak można by było zmienić forum, aby było bardziej przyjazne użytkownikowi.

Ja mam dwa pomysły (jak na razie) chce je przedstawić, bo nie wymagają dużych nakładów sił, a mogą trochę pomóc w życiu:

Quick reply window przy tematach, dzięki czemu czytając temat można od razu odpisywać, nie trzeba wchodzić w post reply i zajmować sobie czas pierdołami, jeżeli chce się napisać jedno-dwu zdaniową nutkę.

Druga propozycja to odnośnik do czata z forum, czat jest bazowany na polchacie to wystarczy zainstalować sobie jave, aby go móc odbierać, nie trzeba dodatkowych programików. Poza tym można załączyć licznik ludzi, dzięki czemu zawsze wiadomo ile osób jest na czacie i czy warto wejść :).
Ostatnio edytowano So maja 05, 2007 18:35 przez wasil, łącznie edytowano 1 raz

Post So maja 05, 2007 17:52
maiko Avatar użytkownika
Admin

Dziękuję za uwagi.

Jedna z twoich próśb już została spełniona. ^^
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post N maja 06, 2007 01:20
sushi Przyjaciel japonki

Quick reply na prawdę by się przydało. Siedzę od jakiegoś czasu ( na innym forum nie związanym z językiem ) i jest to super usprawnienie.

Poza tym powinna być nagroda za trafne spostrzeżenia. :) Posiłek japoński zmontowany przez Maiko-sensei dla pomysłodawcy :P
Obrazek

Post N maja 06, 2007 20:46
wasil Bywalec

Kiedyś prowadziłem forum, pamiętam co się wtedy przydało do dobrego prowadzenia ;), najważniejsze właśnie było quick reply. :)

Post N maja 06, 2007 22:04
wjzz Expert

Tak właściwie, to na starym forum było quick reply.

Ale czy jeśli ktoś chce napisać "tylko szybciutko jedno zdanko", to jest sens pisać w ogóle?

Post Pn maja 07, 2007 09:02
Chomik3000 Avatar użytkownika
Początkujący

Co prawda nie wiele znaczy moje słowo, no ale wkońcu to forum na którym wszyscy jego użytkownicy mogą się wypowiedzieć 8)

Sądzę że quick reply jest zbędny, ponieważ kliknąć w odsyłacz do napisania odpowiedzi nie jest ciężko i zajmie najwyżej kilka sekund dłużej... No i po co dodatkowo obciążać serwer? Forum jest bardzo rozbudowane i śmiga pięknie, wolałbym aby tak pozostało jak najdłużej :)

Pozdrawiam!
Obelgi są racjami tych którzy nie mają racji...

Post Pn maja 07, 2007 12:25
GECK Avatar użytkownika
Bywalec

Ja jeśli miałbym coś wtrącić to chciałbym aby była opcja przeskoczenia do ostatniego nieprzeczytanego postu w danym temacie, po kliknięciu w treść tematu. Właściwie taka błaha sprawa ale na swoim forum tak mam, bardzo wygodna opcja.
けんしんいちよ

Post Pn maja 07, 2007 12:37
sushi Przyjaciel japonki

GECK to jest dobry pomysł. Siedzę na kilku forach i jest to akurat przydatna funkcja.
Obrazek

Post Pn maja 07, 2007 12:39
wjzz Expert

Opcja przejścia do ostatniej nieczytanej wiadomości już jest, tylko że zamiast klikać na nazwę tematu, trzeba kliknąć na ikonę w kolumnie "ostatni post".

Post Pn maja 07, 2007 15:02
GECK Avatar użytkownika
Bywalec

No tak ale to przenosi do ostatniego postu w temacie a nie do ostatniego nieprzeczytanego postu, załóżmy że nowych postów jest tyle, że przechodzą już na drugą stronę, odnośnik z okna "Ostatni post" przeniesie na tę drugą stronę do ostatniego postu a nie do pierwszego nieprzeczytanego.
けんしんいちよ

Post Pn maja 07, 2007 15:05
yuen Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Myślę, że to by było trudne do zrobienia

Post Pn maja 07, 2007 15:11
GECK Avatar użytkownika
Bywalec

Otóż jest to banalnie proste:

Panel Administracyjny Forum > Ogólne > Konfiguracja > Widoku tematów > Tytuł tematu linkiem do ostatniego nieczytanego postu > TAK :D

Ot i cała filozofia, przynajmniej u mnie tak jest. :)
けんしんいちよ

Post Pn maja 07, 2007 16:15
yuen Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

A widzisz, to się pozmieniało, bo ja robiłem forum (jakoś dwa lata temu), to takich kosmicznych bajerów nie było:P

Post Pn maja 07, 2007 16:35
GECK Avatar użytkownika
Bywalec

Aha jest jedno ale... Ja korzystam z modyfikacji phpBB by przemo i w oryginalnym phpBB może być to zupełnie w innym miejscu bądź nie być w ogóle. Chociaż wydaje mi się, ze gdzieś było.

EDIT: Wyprzedziłem wypowiedź maiko. ;)
Ostatnio edytowano Pn maja 07, 2007 16:35 przez GECK, łącznie edytowano 1 raz
けんしんいちよ

Post Pn maja 07, 2007 16:35
maiko Avatar użytkownika
Admin

GECK napisał(a):
Otóż jest to banalnie proste:

Panel Administracyjny Forum > Ogólne > Konfiguracja > Widoku tematów > Tytuł tematu linkiem do ostatniego nieczytanego postu > TAK :D

Ot i cała filozofia, przynajmniej u mnie tak jest. :)

Maiko nie ma takich bajerów : ( Ty masz forum by Przemo :P
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Następna strona

Powrót do Twoja opinia