Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Propozycje Zmian
Strona główna forum Forum Twoja opinia Propozycje Zmian

Propozycje Zmian

Propozycje i uwagi do "japonki" oraz forum

Post Cz sty 14, 2010 14:58
karjak Avatar użytkownika
Expert

Zellus napisał(a):
Pozatym skrypt na jakim oparta jest strona główna również nie należy do najnowszych,a największym jego problemem jest brak skryptu logowania z cookies, czyli tak po ludzku opcji 'zapamiętaj logowanie'.

Przecież taka opcja jest, i działa bardzo dobrze :o
Zellus napisał(a):
Dodatkowo fajnym pomysłem byłby dział download na stronie głównej gdzie mogłabyś umieścić jakieś pomocne programy lub darmowe ebooki.

Od tego mamy japonkę.pl :P

Post Cz sty 14, 2010 16:42
Zellus Avatar użytkownika
Stały bywalec

karjak napisał(a):
Zellus napisał(a):
Pozatym skrypt na jakim oparta jest strona główna również nie należy do najnowszych,a największym jego problemem jest brak skryptu logowania z cookies, czyli tak po ludzku opcji 'zapamiętaj logowanie'.

Przecież taka opcja jest, i działa bardzo dobrze :o

http://img189.imageshack.us/img189/7105/beztytuuei.png
Nie widzę:(
Może inaczej, jest na cookies ale wygasają w ciągu dnia, jeżeli się tego samemu nei zmeini w przegladarce...

A ten download jest tylko dla tych co zakupili/wygrali dostęp do niego;/

Sayuri-chan: Nie umieszczamy dużych obrazków psujących estetykę forum!

Post Cz sty 14, 2010 19:18
Patrykos Początkujący

To już wiem dlaczego nie znalazłem działu download jak przeglądałem pierwsze lekcje ;p

Post Cz sty 14, 2010 22:54
maiko Avatar użytkownika
Admin

Zellus napisał(a):
Osobiście proponowałbym przejście na jakiś bardziej zaawansowany skrypt forum, bo nie oszukując się jak ktoś kto zna sie trochę na informatyce wejdzie na to forum to aż ciarki po plecach przechodzą:/
Shoutbox powinien sam pobierać nick użytkownika to jedna z podstaw, pozatym umieszczenie tego w nazwie działu również jest sporą pomyłką, może w niczym nie przeszkadza ale wygląda okropnie... I brak możliwości umieszczenia japońskich znaków w tytule tematu na forum poświęconum właśnie temu językowi to porażka na całej linii.

Dodatkowo fajnym pomysłem byłby dział download na stronie głównej gdzie mogłabyś umieścić jakieś pomocne programy lub darmowe ebooki.

To będzie na tyle, dziękuję za uwagę i polecam się na przyszłość xD

#up
Nowsze skrypty forum mają taką funcję jak archiwum, domyślam się że właśnie o to Ci chodzi.

Proponuję, żebyś się tym zajął w wolnej chwili.
Weź pod uwagę, że zdaję sobie sprawę z ułomności systemu. Wykrzystuję go jak mogę. Jestem jednak sama. Sama samiuteńka. Niektórzy pomagają mi w moderacji, ale mam na stanie 3 strony, którymi muszę się zajmować - nie tylko w kwestiach technicznych. Przenoszenie tego np. na phpbb3 będzie karkołomnym zadaniem. Jeśli tak przeszkadza ci shoutbox w temacie, to zakasaj rękawy i pomóż sobie i innym.

Patrykos napisał(a):
To już wiem dlaczego nie znalazłem działu download jak przeglądałem pierwsze lekcje ;p

Zasady rejestracji strona główna.

Zellus napisał(a):
http://img189.imageshack.us/img189/7105/beztytuuei.png
Nie widzę:(
Może inaczej, jest na cookies ale wygasają w ciągu dnia, jeżeli się tego samemu nei zmeini w przegladarce...

A ten download jest tylko dla tych co zakupili/wygrali dostęp do niego;/

Całą "japonkę" niebawem przebuduję. Jeszcze z miesiąc? Może jakoś wytrzymacie... Biorę pod uwagę wasze sugestie oczywiście :)
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post So maja 29, 2010 22:50
Zeko Avatar użytkownika
Stały bywalec

Koniecznie trzeba dodać button losuj do "Uczymy się słówek" na stronie. Ciągłe klikanie ctrl+r jest męczące...
;)
Wszystko można co nie można, byle z wolna i ostrożna.

Post Pn maja 31, 2010 14:05
maiko Avatar użytkownika
Admin

Ale ten box nie jest do tego, abyś przy nim siedział i uczył się z tego słówek. Masz zerkać tam przy okazji i coś zawsze zostanie w głowie.
Wszystkie słówka są losowane ze słownika do lekcji, który znajdziesz w menu na belce.
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Pn lip 19, 2010 10:55
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Tak sobie właśnie weszłam na główną stronę japonki, patrzę na ten box "uczymy się słówek" i o zgrozo! Już na dzień dobry wita mnie babol:
"なに - nic". W ogóle ktoś sprawdzał wcześniej te słówka nim zostały zamieszczone? No i co jak co, ale poza kaną i roomaji, zapis w kanji też byłby mile widziany.

Post Pn lip 19, 2010 13:43
Finalkaa Avatar użytkownika
Expert

Już wcześniej też znalazłam jednego, za pierwszym razem jak weszłam. Wydaje mi się, że może się tam znaleźć jeszcze trochę takich byczków.
Obrazek

Post Pn lip 19, 2010 23:27
jacuch Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Heh, z ciekawości też wszedłem i powitało mnie:
ぎんつ (ginpotsu) - siwe włosy
馬鹿は死ななきゃ治らない。

Obrazek Piszę poprawnie po polsku

Post Wt lip 20, 2010 23:36
maiko Avatar użytkownika
Admin

Oj kochani. Nie załamujcie mnie :(
To słownik zaciągający słówka z lekcji oraz wasze wypociny.
Jeśli ktokolwiek chce mi pomoć - tak rzetelnie, to wejdzie tu: http://japonka.pl/mod/glossary/view.php?id=40
i przepatrzy te literówki. A później na maila.

To nie jest nowa kwestia, tylko nasz poczciwy słownik, który był już wiele razy poprawiany, ale widać nie do samego końca. A może backup po poprawkach nie zgrał mi się na nową wersję?
Bardzo was za to przepraszam.

Nie wysyłajcie mi tu postów na forum - bo nie ogarnę wszystkiego. Ktoś znajdzie błąd - śle na maila - ja poprawiam.
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post N mar 04, 2012 20:57
amaya-san Avatar użytkownika
Bywalec

Hmm, jest możliwość sprawienia, żeby słowa pod obrazkami w rozszerzonym słownictwie w lekcjach pojawiały się na dłużej niż na jakąś jedną setną część sekundy?
Taka szybka nie jestem i nawet pierwszej sylaby zobaczyć spokojnie nie mogę, a co dopiero cały wyraz :shock:

Post N mar 04, 2012 22:53
maiko Avatar użytkownika
Admin

Jest taka możliwość. Naciśnij i przytrzymaj :D
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post N mar 04, 2012 22:58
amaya-san Avatar użytkownika
Bywalec

Takie buty! :D
Dziękować :D

Post N paź 28, 2012 08:31
Izka Avatar użytkownika
Expert

Chciałabym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość udoskonalenia wyszukiwarki na forum? Zawsze miałam trudność z odszukaniem konkretnego tematu bo chyba nie ma dokładnej opcji do tego. Jest wyszukiwanie postów i tematów co akurat mi utrudnia poszukiwanie tego jednego wśród 234 wyników.
Harmonia jest jak muzyka.
Wymaga dostrojenia do niuansów każdej sytuacji

Post Cz lis 08, 2012 12:49
maiko Avatar użytkownika
Admin

Jest taka możliwość. Trzeba zmienić silnik forum.
I już nie czekam na pomocników, bo nikt się nie zgłosił.
Sama to zrobię :D
Zablokuję forum w poniedziałek prawdopodobnie. Nie wiem na 2, 3 dni.

O!
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja opinia