Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Kolejni pomocnicy poszukiwani
Strona główna forum Forum Twoja opinia Kolejni pomocnicy poszukiwani

Kolejni pomocnicy poszukiwani

Propozycje i uwagi do "japonki" oraz forum

Post Pn sie 21, 2006 11:59
maiko Avatar użytkownika
Admin

Poszukuję osób, które mogły by:

- napisać po kilka zdań o świętach japońskich do kalendarza na "japonce"
- namalować prosty komix w stylu mangi ^^
Tak sobie sprytnie wymyśliłam, że dialog w jednej z kolejnych lekcji byłby odrobinę komiksowy, co zdecydowanie umili naukę już coraz trudniejszych zagadnień ^^

Chętnych serdecznie zapraszam.
W zamian oferuję moją dozgonną wdzięczność i może coś jeszcze?
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Pn sie 21, 2006 12:07
Owenos Avatar użytkownika
Stały bywalec

# January 1-3
New Year (shogatsu):
This is the most important national holiday in Japan. A special page is available for more information.

# Second monday of January
Coming of Age (seijin no hi):
The coming of age of 20 year old men and women is celebrated. More information on the special information page.

# February 3
Beginning of spring (setsubun):
Setsubun is not a national holiday. Please visit the special Setsubun page for more information.

# February 11
National Foundation Day (kenkoku kinenbi):
According to the earliest Japanese history books, on this day in the year 660 BC the first Japanese emperor was crowned.

# February 14
Valentine's Day:
In Japan, women give chocolates to men on Valentine's Day. It is not a national holiday. Please visit this page for a survey and more information about Valentine's Day.

# March 3
Doll's Festival (hina matsuri):
Also called girl's festival. Please read the special page.

# March 14
White Day:
The opposite of Valentine's Day: Men give cakes or chocolates to women. It is not a national holiday. Please visit this page for a survey about White Day.

# March 21
Spring Eqinox Day (shunbun no hi):
Graves are visited during the week (ohigan) of the Equinox Day. The day itself is a national holiday.

# April 29
Greenery Day (midori no hi):
The birthday of former Emperor Showa, who loved plants and nature. From 2007, this national holiday will be renamed Showa Day, while Greenery Day will be moved to May 4. Part of the Golden Week.

# May 3
Constitution Day (kenpo kinenbi):
National holiday remembering the new constitution that was put into effect after the war. Read more on the Golden Week page.

# May 4
"Between Day" (kokumin no kyujitsu):
According to Japanese law, a day which falls between two national holidays is also declared a national holiday. From 2007, Greenery Day, currently celebrated on April 29, will be moved to May 4. Part of the Golden Week.

# May 5
Children's Day (kodomo no hi):
Also called boy's festival. Read more on the Golden Week page.

# July/August 7
Star Festival (tanabata):
Read more on the special page. Tanabata is not a national holiday.

# Third monday of July
Ocean Day (umi no hi):
A recently introduced national holiday to celebrate the ocean. The day marks the return of Emperor Meiji from a boat trip to Hokkaido in 1876.

# July/August 13-15
Obon:
Obon is a festival to commemorate the deceased ancestors. Please visit the special Obon page for more information.

# Third monday of September
Respect for the Aged Day (keiro no hi):
Respect for the elderly and longlivity is celebrated on this national holiday.

# September 23
Autum Equinox Day (shubun no hi):
Graves are visited during the week (ohigan) of the Equinox Day. The day itself is a national holiday.

# Second monday of October
Health and Sports Day (taiiku no hi):
On that day 1964, the Olympic games of Tokyo were opened.

# November 3
Culture Day (bunka no hi):
A day for promotion of culture and the love for freedom and peace. On the culture day, schools and the government award certain persons for their special, cultural activities.

# November 15
Seven-Five-Three (shichigosan):
A festival for children, it is not a national holiday. Please read more on the special information page.

# November 23
Labour Thanksgiving Day (kinro kansha no hi):
A national holiday for honoring labour.

# December 23
Emperor's Birthday (tenno no tanjobi):
The birthday of the current emperor is always a national holiday. If the emperor changes, the national holiday changes to the birthday date of the new emperor.

# December 24-25
Christmas:
Christmas is not a national holiday, but it is celebrated by an increasing number of Japanese. Please read more on the Christmas information page.
今ジャパン!

Post Pn sie 21, 2006 12:13
maiko Avatar użytkownika
Admin

Owenos!
Ja wiem, gdzie w internecie mogę znaleźć info o świętach :)
Potrzebuję ładnych opisów, ale odrobinkę dłuższych no i na dodatek po polsku. Nie chce kopiować z innych stron ^^
Do tego ilustracje (ale to już moja działka) :P
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Pn sie 21, 2006 15:24
PMS Avatar użytkownika
Bywalec

maiko napisał(a):
Poszukuję osób, które mogły by:
(...)
- namalować prosty komix w stylu mangi ^^

Nie wiem czy się do tego nadaję, ale mogłabym spróbować coś narysować... Na moim blogu (http://pmskicia.blog.onet.pl - jakby ktoś nie wiedział) jest album (narazie jeden, póżniej będą 2) z moimi rysunkami (taka próbka). Niestety nie mam skanera i robię rysunkom zdięcia. No i pozostaje kwestia dialogów. Ktoś musiałby mi je napisać (no i przetłumaczyć) ^^ POZDRAWIAM ^^ :wink:

Post Pn sie 21, 2006 16:07
maiko Avatar użytkownika
Admin

Bardzo ładne rysunki. Tylko faktycznie będzie problem, skoro nie masz skanera, ale może coś wymyślimy.

Będę o Tobie pamiętała. Spróbuję kombinować już ochotników do kolejnych lekcji. Jak dialog będzie gotowy, prześlę ci projekt i spróbujesz namalować. O teksty sie nie martw. Można je dodać potem.

Napiszę na prv, jak już coś będę wiedziała.
Dziękuję za chęć współpracy ^^
Buziaki
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Wt sie 22, 2006 19:06
mkbest Avatar użytkownika
Stały bywalec

Ja bym mógł jeszcze jakiś dodatkowy, 3-kadrowy komiks narysować ;) Czy takie jak są na mojej stronie:
http://kartoffl.xt.pl/ - dział "Paski komiksowe"
...by odpowiadały? Oczywiście postacie będą inne, mogą być bardziej mangowe... Najlepiej gdyby ten komiks był śmieszny - a tekst do uzgodnienia, maiko :D

Post Wt sie 22, 2006 20:52
maiko Avatar użytkownika
Admin

Pomyślę :) Jakoś was połączę :P
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Cz sie 24, 2006 09:51
maiko Avatar użytkownika
Admin

Już za jedną, dwie lekcje zrobię dział gruntownego powtórzenia. Tam mogły by się ukazać wasze prace ^^
Ćwiczenia mogły by mieć trochę inną formę np. mogły by bazować na opowieściach komiksowych. Do tego postaram się o quizy ze słuchu.
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Cz sie 24, 2006 11:52
PMS Avatar użytkownika
Bywalec

Autorka bloga http://indrani-art.blog.onet.pl pięknie rysuje. Może poprosić ją, żeby też coś narysowała?

Post Cz sie 24, 2006 12:20
maiko Avatar użytkownika
Admin

Możemy napisać do niej. Zrobię to wieczorem.
Ale swoją drogą każdy może coś namalować. Np. w każdym ćwiczeniu inny, mały fragmencik opowieści :)
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Cz sie 24, 2006 17:22
Hollow Avatar użytkownika
Bywalec

Jeżeli chodzi o obróbkę gotowych komiksów to ja mogę być pomocny ;q Jestem założycielem Konchuu Subs - tłumaczymy skanlacje mang z ang i jap. na polski ;]
Obrazek

Post Cz wrz 28, 2006 17:00
Yanekku Avatar użytkownika
Początkujący

nie wiem czy nie za pozno na oferowanie pomocy
ale moze sie wam przyda jakis tam grafiki komputerowy ;p

coprawda teraz ropoczol sie szal glupich wyborow ale jak moge byc w jakis sposob pomocny to chetnie pomoge .
紅の花のように
身を焦がし狂い咲く

Post Cz gru 28, 2006 13:54
maiko Avatar użytkownika
Admin

Potrzeba mi moderatorów : )

Jedynym moim "aktywnym" nabytkiem jest Garond.
Pozostali moderatorzy zwyczajnie przysnęli : )

Jeśli ktoś chce się pobawić w porządkowanie wybranych działów - proszę o kontakt :)
Ostatnio edytowano Cz gru 28, 2006 19:57 przez maiko, łącznie edytowano 1 raz
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Cz gru 28, 2006 19:57
maiko Avatar użytkownika
Admin

Bardzo mi miło, że zgłosiła się kolejna osoba do moderowania : )

Nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu poszukuję AKTYWNYCH moderatorów. : ) Pozostało jeszcze wiele działów : )

Może jakoś się odwdzięczę temu najlepszemu? : ) Drobna nagroda motywacyjna? : ) Kto wie...
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Cz gru 28, 2006 21:05
wit Avatar użytkownika
Stały bywalec

Co do komiksów to z nudów, oraz dla udobruchania RYUU ;) narysowałem na szybko takie coś:
KLIK!
...aa i mam skaner ;)

Minusem jest, że z racji sesji mogę nie być dyspozycyjny na tyle na ile mogłoby być to potrzebne.

/edit

Właśnie zauważyłem, że apel do rysowników pochodzi z sierpnia :roll: he he, :oops: ale jak to sie mówi, liczą się intencje ;)
私の名前はWitです。こんにちは。 ^^

www.myphoto.go.pl

Następna strona

Powrót do Twoja opinia