Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Szukam kogoś z Wrocławia, kto był w Japonii
Strona główna forum Pogaduchy O Japonii Szukam kogoś z Wrocławia, kto był w Japonii

Szukam kogoś z Wrocławia, kto był w Japonii

Kapol Początkujący

Cześć!

Jest to mój pierwszy post, więc zacznę od przedstawienia się. Jestem Radek i od kilku lat marzę o wyjeździe do Japonii. Początkowo chciałem tam jechać do pracy, ale przemyślałem sprawę i na chwilę obecną jestem zdeterminowany pojechać "tylko" na 2-3 miesiące w ramach wakacji.

Jak da się łatwo zauważyć z tytułu wątku, szukam kogoś z Wrocławia, kto był już w Japonii i miałby ochotę spotkać się i porozmawiać. Zdaję sobie sprawę, że na internecie można znaleźć mnóstwo informacji na temat takich podróży, ale mimo wszystko najchętniej porozmawiałbym z kimś w cztery oczy. Najważniejszą informacją w tym momencie jest chyba to, że znam bardzo dobrze angielski, japońskiego nie znam wcale, a chciałbym odbyć podróż dookoła Japonii (czy coś w tym stylu).

Tak więc, forumowiczu, jeżeli jesteś zainteresowany, to proszę odpisz. Zapraszam na pogawędkę + obiad/kawa/(...) (do wyboru, do koloru).

czkafa Przyjaciel japonki

Czesc
Jesli sie nie znajdzie nikt z Wroclawia to moze dopytaj sie o nurtujace rzeczy w tym temacie.

Prawdopodobnie dogadasz sie po angielsku w wiekszych miejscowosciach ale w malych moze byc z tym problem.

wolfas Początkujący

ja jestem z wrocławia i byłem w japonii

Kapol Początkujący

Dziękuję obu forumowiczom za odpowiedź. Minęło trochę czasu od oryginalnego postu, ale mam nadzieję, że ktoś to przeczyta. :)
Napiszę pokrótce, jakie są moje plany.

Chciałbym objechać Japonię pociągiem. Zależy mi na tym, żeby odwiedzić różne miejscowości - większe i mniejsze. Bardziej interesuje mnie przygoda niż turystyka, chociaż chciałbym zatrzymać się na dłuższy czas w większych miastach. Jeżeli objechanie wszystkiego będzie wymagało codziennej zmiany miejscowości, to nie ma sprawy. Mówię bardzo dobrze po angielsku, ale nie znam japońskiego.

Główne pytania, które mnie nachodzą:
1. Co z językiem? Czy faktycznie w mniejszych miejscowościach będzie duży kłopot żeby się porozumieć?
2. Co z noclegiem? Czy jest szansa znaleźć hostele w mniejszych miejscowościach? Jeżeli tak, to jak je zarezerwować? Obawiam się, że jeżeli są jakieś strony internetowe, to mogą być tylko po japońsku.
3. Ile będzie mniej więcej kosztować taka przyjemność? Mówimy tutaj o noclegach i wyżywieniu (plus jakieś dodatkowe wydatki). Cenę samolotu i pociągu sam sprawdzę.

Oczywiście mam również inne, bardziej szczegółowe pytania, ale myślę że ciężko wszystko przedyskutować na forum. Dlatego szukam kogoś z Wrocławia. wolfas, gdybyś uważał, że możesz mi pomóc i miał ochotę porozmawiać, to daj znać tutaj albo na priv. Dzięki!

kate Avatar użytkownika
Moderator

Kolega wolfas raczej nie wróci, przynajmniej nie widzę tego po aktywności.
Autorze poszukaj blogów. Gonciarz przecież mieszka w Japonii od kilku lat, myślę że mógłby udzielić wskazówek albo nakierować Cię do odpowiedniej osoby. ;)

Kapol Początkujący

Tak pewnie ostatecznie zrobię. Chciałem pójść na łatwiznę ;-)

czkafa Przyjaciel japonki

Mysle ze z samym angielskim moze byc ciezko ale moze dasz jakos rade.
Zalezy w jak malych miejscowosciach chcesz sie zatrzymywac. W bardzo malych pewnie moze byc to trudniejsze, strony faktycznie moga byc tylko po japonsku.
Samolot 1.5k-3k w zaleznosci czy bezposredni czy nie i w jakim okresie.
Noclegi chyba gdzies kolo 100zl-150zl moze troche drozej taniej zalezy gdzie i jak.
Jesli chodzi o pociagi to z JR passem przez 2tygodnie smigasz za free za chyba cos kolo 1.5k zl.
Bez tego korzystanie z pociagow jest dosc drogie. Przykladowo shinkansen to koszt 300-700zl.
Zywnosc to zalezy co chcesz jesc jesli przezyc to gdzies za parenascie zl bys moze jakos przezyl ale jesli chcesz jesc w restauracjach i itp. to bedzie koszt kolo 30zl za posilek chyba ze cos lepszego to bedzie drozej.

Powrót do O Japonii