Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Polak w Japonii
Strona główna forum Pogaduchy O Japonii Polak w Japonii

Polak w Japonii

Post Pt sty 23, 2009 15:28
SAVER Bywalec

Poczytałem co się dzieje w tym temacie i muszę przyznać,że macie sporo racji co do trudności imigracyjnych.

Każda emigracja jest trudna , a co dopiero do kraju o tak odmiennej kulturze :-)

Jednak warto mieć marzenia. Bo podobno się spełniają.
Chociaż marzenia autora wątku są nieco infantylne ,ale zdarza się :-)

Ja na razie marzę o tym by w miarę dobrze opanować język. I zacząłem robić coś w tym kierunku.

Kiedyś pomyślę o wyjeździe turystycznym do Japonii...
Ale to narazie odległe plany na przyszłość :-)

BTW: czy z zawodem biologa znalazłbym pracę w Japonii? ;-)

Post Pt sty 23, 2009 19:40
jacuch Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Sądzę, że jako wykładowca na jakiejś wyższej uczelni mógłbyś znaleźć pracę. To jest chyba jeden z tych zawodów, w których Japończycy trochę mniej niechętnie obsadzają cudzoziemców. :D
馬鹿は死ななきゃ治らない。

Obrazek Piszę poprawnie po polsku

Post Śr sty 28, 2009 15:08
CID Avatar użytkownika
Początkujący

A co z moim kierunkiem, tj. Stosunki międzynarodowe ze specjalnością japonistyka? Dało by radę znaleść jakąś pracę?
Mam jeszcze pytanie dotyczące pracy ,w której można mniej zarobić. Np. takiej co ludzie wyjeżdżają do Anglii czy Holandii, tzw "gastarbeiterzy". Japończycy chętnie przyjmują takich ludzi czy raczej nie?? Pytam z czystej ciekawości bo każdy mówi o pracy na jakimś wysokim stanowisku. Może nie opłaca się tam tak pracować?

Post So kwi 02, 2016 14:50
ANK Przyjaciel japonki

Mogę odświeżyć? :P
jest o wiele łatwiej o pracę i życie o wiele tańsze niż w Japonii

Tu nie tylko chodzi o pracę i życie. Tu chodzi o całą kulturową otoczkę, o mentalność, i ja (jak pewnie wszyscy zresztą) autora tutaj rozumiem. Poza tym, no, nie bójmy się tego powiedzieć, ale Europa upada, a będzie pewnie jeszcze gorzej. Taka prawda. :P Niestety. :(
s_k, a jak to jest teraz z tym załatwianiem pracy w Japonii (w ogóle z cenami za jedzenie, mieszkanie/hotel itp. itd.)?
I jeszcze jedno pytanie - czy osoba z wykształceniem technik-informatyk znalazłaby tam prace? Czy polskie technika/szkoły policealne są brane pod uwagę, a jeśli nie to jak tam znaleźć pracę bez wykształcenia wyższego i zawodu związanego z informatyką? Da się w ogóle?

Ale wiecie, jeżeli nie Japonia, to zawsze można wyemigrować gdzieś gdzie jest taniej (piszę o Azji), a do Japonii jechać turystycznie. Bardzo byście się rozczarowali tą słodką otoczką Japonii po jakimś czasie, i bynajmniej nie chcę tu nikomu tego kraju obrzydzić (sam mam na niego fazę niczym nastolatek, ale i mentalnie blisko mi do Japończyków pod pewnymi względami, tak mnie się wydaje), ale musicie sobie zdawać sprawę z tego, że nigdzie nie jest idealnie, nawet w tej cudnie świecącej jaskrawymi kolorami Japonii. :P
Podobno tam są nietolerancyjni dla obcokrajowców na stałym pobycie, ale nie wiem czy rzeczywiście to prawda. Robactwo uciążliwe, upały gorsze niż u nas. Nepotyzm, popadanie w skrajności. Dacie radę? Jak tak to jedźcie.

Zastanawia mnie tylko kwestia tego który z tych trzech krajów - Tajwan, Korea, Japonia byłby najtańszy jeśli chodzi o emigrację, i o możliwie zbliżoną kulturę do naszej docelowej Japonii? Bo w końcu ''jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma''.

CID - O co chodzi? Wtajemniczy mnie ktoś?
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post So kwi 02, 2016 19:53
pomyslowa Początkujący

Tak sie zastanawiam, czy europejczyk odnajdzie sie w kraju azjatyckim? Chyba nie jest to proste. Inna kultura, zwyczaje..... ale kazdemu kto sie na to zdecyduje szczerze zycze szczescia :-)

Post Wt lip 05, 2016 23:13
wela Początkujący

Ja bym sie bała jechać do Japonii.

Post Pt gru 01, 2017 19:55
wolfas Początkujący

samej na pewno, nie jest to łatwy kraj na wędrówkę w pojedynkę
________
Transport https://drobnicamorska.pl drogą morską.

Poprzednia strona

Powrót do O Japonii