Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Monbukagakusho: MEXT 2011
Strona główna forum Pogaduchy O Japonii Monbukagakusho: MEXT 2011

Monbukagakusho: MEXT 2011

Post N maja 30, 2010 12:51
Colt Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Myśle że starczy, jutro bede jeszcze dzwonił i sie spytam.
Chce sie jeszcze spytac czy mam zostawic 7 punkt pusty jesli skonczylem szkole w kwietniu i nie pracuje obecnie.

Finalkaa, jak edytuje post, to nie podbije tematu o nowe posty ;]

Finalkaa: Ale nie można pisać postów pod sobą^^

Post N maja 30, 2010 16:58
perrsona Początkujący

Ja myślę, że zrobię tak: 7. present status blah blah blah: graduate
student: name of school: no to name of school, tylko teraz nie wiem czy to "in grade i will graduate" zrobić kreseczkę, czy wpisać tak jak ukończyłam. Odnoście "those in employment", to zostawiam z kreseczką. :)

Post N maja 30, 2010 17:15
Colt Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Też myśle że napisze Graduate i wpisze nazwe szkoly a dalej kreseczki bo nie dotyczy.

W ogole wszedzie dajesz kresezki jak cie nie dotyczy czy zostawiasz puste?

Post Cz lip 22, 2010 22:24
perrsona Początkujący

I jak wrażenia? Macie już jakieś wiadomości czy daliście radę na tyle by wysłać waszą kandydaturę dalej? Póki co, ja nic nie wiem :) A co do moich wrażeń powiem tak: matma - za mało czasu, trudniejsza niż ta sprzed roku; angielski - łatwy, japoński też....
Atmosfera bardzo miła i sympatyczna ^^

Post Pn lip 26, 2010 12:00
asanoki Początkujący

Macie może jakieś informacje kiedy można spodziewać się wyników?

Post Pn lip 26, 2010 12:30
perrsona Początkujący

Masz na myśli tą całą wstępną eliminację? Ja napisałam do ambasady, jak coś się dowiem to napisze tu ^^

Edit: Otóż wedle tego co mi odpisano w okresie lipiec/sierpień zostanie dokonana wstępna selekcja kandydatów :)

Post Pn lip 26, 2010 16:46
MaestroS Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Aplikowałbym.

Gdyby nie te cholerne 1,500$.
Moje orkiestrowe dziecko <3
http://www.youtube.com/watch?v=3UEJBrJLzU0

Post Cz lip 21, 2011 21:15
Tsuki Początkujący

Czytam i czytam, ale się niestety zgubiłam. Czy osoby z LO są w stanie w roku maturalnym przystąpić do egzaminu, jeśli rekrutacja jest w kwietniu, a sam egzamin w czerwcu? Znaczy to, że papiery składa się po prostu później, a do Japonii wyjeżdża dopiero w następnym roku? Strasznie to zagmatwane.

Post Pt lip 29, 2011 15:07
żaba Początkujący

Egzamin można pisać w tym samym roku co maturę :) Jeżeli cię zaakceptują do dalszego etapu to dostarczasz im resztę dokumentów (kopię matury i tłumaczenie) później :)
Ah, może moja pamięć mnie zawodzi, ale jestem pewna, że rekrutacja była do 6 czerwca, więc o jakim kwietniu piszesz?
Osoby, które przejdą tegoroczną rekrutację wyjeżdżają w kwietniu 2012

Błąd poprawiony :)[/i]
Ostatnio edytowano N wrz 04, 2011 23:32 przez żaba, łącznie edytowano 1 raz

Post Śr sie 03, 2011 08:42
Leatteair Początkujący

Hyhy. Moim marzeniem jest dostać to stypendium ^^ Fakt, że mam tylko 15 lat i jeszcze 4 lata czasu do studiów :D Ale chęć studiowania w Japonii napewno mnie nie opuści. Mam nadzieję, że moc bedzie ze mną, kiedy będę starała się o stypendium. :D

Czy jest tu ktoś, kto je otrzymał bądź też zna kogoś takiego? Na jakiej podstawie wybierani są stypendyści? (Oprócz testów)
Historia, nasza pamięć stanowi siłę nas kształtującą.

Post Śr sie 03, 2011 11:07
żaba Początkujący

Podobno 2 i 3 lata temu ktoś dostał przeszedł testy i dostał rekomendację, ale potem go odrzucono.
Nie znam nikogo kto by dostał się na licencjackie.
Plotki chodzą, że też na podstawie wywiadu, a reszta to wielka niewiadoma - chodzą plotki, ale nikt nie wie :)

Post Wt sie 09, 2011 16:12
Tsuki Początkujący

Osoby, które przejdą tegoroczną rekrutację wyjeżdżają w kwietniu 2013

Słucham? Mają czekać dwa lata? O_o' Myślałam, że wyjadą w kwietniu 2012. Chyba, że mówisz o osobach, które będą teraz szły do klasy maturalnej, a brały już udział w rekrutacji.

Je chcę dopiero w przyszłym roku spróbować, a jak napiszę maturę, to dostarczę papiery. I wtedy jasne byłoby dla mnie, że oczywiście jeśli by mi się udało, to wyjechałabym w 2013.

Post N wrz 04, 2011 23:31
żaba Początkujący

Mój błąd, nacisnęłam nie ten klawisz i nie zauważyłam błędu.
Osoby z tegorocznej rekrutacji (jeśli przejdą 2 etap) wyjadą w kwietniu 2012.
Jeszcze raz przepraszam za błąd :)

Post Pn wrz 19, 2011 18:43
Tsuki Początkujący

żaba napisał(a):
Mój błąd, nacisnęłam nie ten klawisz i nie zauważyłam błędu.
Osoby z tegorocznej rekrutacji (jeśli przejdą 2 etap) wyjadą w kwietniu 2012.
Jeszcze raz przepraszam za błąd :)

Ok, rozumiem, dzięki wielkie :)

A wie ktoś może jak naszym poszły tegoroczne egzaminy? Słyszałam, że mieli lekko opuścić progi punktowe z matematyki, więc tym bardziej nie mogę wyrobić z ciekawości.

Post Wt wrz 20, 2011 16:00
żaba Początkujący

W tym roku egzaminy przeszły PODOBNO 2 osoby. Ja (aplikowałam na ekonomię) i KTOŚ jeszcze, ale niestety nie wiem nic dokładniej.

Progi punktowe? Nikt chyba nie jest do końca pewny czy jakieś istniały (ok, nie mówimy tu o wyniku = 10 punktów).

Egzaminy poziomem nie odchodziły od tych z poprzednich lat . :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Japonii