Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Studia w Japonii?
Strona główna forum Pogaduchy O Japonii Studia w Japonii?

Studia w Japonii?

Post Wt wrz 27, 2011 17:48
Livley Avatar użytkownika
Początkujący

Acha...cóż mam rozumieć że widzimy się za rok, w czerwcu...chyba, że ci co wybierają humanistyczne piszą osobno:)
dekinai kirei ja nai kara
dekinai futotte iru kara
dekinai atama itai kara
dekinai hatachi sugite iru kara
dekinai jikan ga nai kara
dekinai umaku nai kara
dekinai nemui kara
dekinai kyou wa tsukareta kara

Olivia Lufkin♥

Post Wt lis 22, 2011 14:38
Emi-chan Początkujący

Anonim, składałeś papiery na studia licencjackie, tak?
Testy, które się pisze (ty pisałeś chemię, matmę, angielski, fizykę, japoński) wybiera się samemu, czy można znaleźć jakiś spis testów, które trzeba zdać na dany kierunek studiów?
Mam zamiar zdawać na medycynę i się zastanawiam, czy też mi wcisną matematykę a bardzo tego nie chcę D:

Post Wt lis 22, 2011 16:23
Anonim Początkujący

Tak na licencjackie. Tutaj masz wszystko opisane (co prawda informacje dotyczą zeszłego roku) http://www.studyjapan.go.jp/jp/toj/pdf/gakubu_e.pdf

Post Wt lis 22, 2011 19:38
Emi-chan Początkujący

Czytałam to parę razy ale wcześniej jakoś nie zauważyłam części o testach xd i tak dzięki za podesłanie linka ;3
A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć w jakim języku była prowadzona rozmowa kwalifikacyjna i o co mniej więcej pytali?
I jakieś może wskazówki, gdzie mogłabym znaleźć przykładowe testy (z matematyki szczególnie) np. z lat poprzednich albo coś w tym rodzaju xd i rozumiem, że one były po angielsku? xd

Post Wt lis 22, 2011 22:14
Anonim Początkujący

Rozmowa była prowadzona po angielsku, ewentualnie po japońsku jeśli umiesz. Pytania były typu: dlaczego chcesz studiować akurat w Japonii, co Ci się tam podoba itp.

Wszystkie informacje są praktycznie zawarte na stronie ambasady, albo w linkach na niej zamieszczonych.

strona ambasady ---> kultura i edukacja ---> stypendia ---> programy z lat poprzednich --->Stypendium licencjackie. Tam jest też link do testów z poprzednich lat.

Post Pt lis 25, 2011 17:55
DisappearGirl Avatar użytkownika
Stały bywalec

Ostatnio moja pani od angielskiego powiedziała mi, że nauczyciele polskiego bardzo dużo zarabiają(mowa oczywiście o tych, którzy uczą za granicą) i tym samym podsunęła mi sposób na życie ; ). Niestety nie za bardzo lubię polski i chciałabym sobie trochę zmniejszyć katusze. Wpadłam na genialny pomysł, żeby studiować polski za granicą (mowa oczywiście przede wszystkim o Japonii). W takim wypadku przez pierwsze miesiące będę się uczyć pisowni, gramatyki itp., a jeśli przyjdzie omawiać książki to pewnie będą to te, które w większości omawiałam w czasie całej mojej edukacji (np. ,,Pan Tadeusz" tudzież ,,Chłopi"), więc miałabym LUZ! A teraz pytanie do forumowiczów-czy to jest realne ? xD
Obrazek

Post Pt lis 25, 2011 18:15
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Jeśli nawet jest realne to sorry ale jest to co najmniej głupie. Zdajesz sobie sprawę, że taka polonistyka za granica to nie to samo co polonistyka w Polsce, tylko jest to po prostu filologia obca gdzie uczysz się języka od podstaw? Gdyby nawet ktoś upadł na głowę i przyjął cię na polonistykę jako filologię obcą to co po studiach? Na cholerę komuś Polak, który skończył studia dla obcokrajowców? Nie daje ci do żadnych uprawnień zbliżonych do polskich polonistów i jest tak naprawdę takim samem strzałem w stopę jak studiowanie innych "życiowych" kierunków typu: filozofia, marketing i zarządzanie czy socjologia. Już lepiej idź na polonistykę w Polsce, wybierz specjalizację "nauczanie obcokrajowców", zrób uprawnienia i jedź w świat szukać pracy w zawodzie.

Post So lis 26, 2011 11:29
DisappearGirl Avatar użytkownika
Stały bywalec

Ch**era .. i cały czar prysł ; ]
Obrazek

Post Wt gru 06, 2011 10:16
Abhorsen Początkujący

witam, nie wie ktos moze czy w tym roku ktos zdal te egzaminy osobiscie pisalem na kierunki scisle, no i coz studiuje w rzeszowie chwilowo :D

Post Wt gru 06, 2011 20:39
Emi-chan Początkujący

Anonim, dzięki za odpowiedź ;)
I jeszcze jedno, ostatnie pytanie: w całym pliczku dokumentów, które trzeba wypełnić i im wysłać znajduje się takie coś jak list "recommendation form". Jeżeli można wiedzieć, komu ty zaniosłeś to do wypełnienia? I kto w ogóle powinien to wypełnić?
A "certificate of health" zaniosłeś do swojego lekarza rodzinnego? xd

Post N gru 11, 2011 18:23
Anonim Początkujący

List dałem dla mojej wychowawczyni, która jest jednocześnie wicedyrektorką szkoły. Przetłumaczył go mój nauczyciel angielskiego.

Drugi papierek załatwiłem u lekarza rodzinnego.

Z tymi dokumentami był ogólnie taki problem, że polskie instytucje nie mają obowiązki wystawiania zaświadczeń w języku obcym i wszystkie osoby które mi pomogły mówiły, że robią to jako osoby prywatne.

Post N gru 11, 2011 23:27
Emi-chan Początkujący

Aha, dzięki.
Z zaświadczeniem lekarskim nie będę miała żadnego problemu, gorzej z listem. Nie mam szczerze mówiąc komu go dać, poza moimi znajomymi.

Post Wt gru 20, 2011 15:50
Abhorsen Początkujący

możesz dac swojej nauczycielce od anglieskiego tez wypelnii ja tak zrobilem tylko do tego byla moja wychowczynia

Post Cz lis 20, 2014 16:58
Dasza Avatar użytkownika
Początkujący

Cześć,
trafiłam tu raczej z oczywistego powodu. Czy jest tutaj ktoś kto nadal orientuje się w temacie stypendium? Czy podchodził ktoś do egzaminów w tym, bądź poprzednim roku?
Ostatni post jest z 2011 roku, więc nie wiem, czy opadło zainteresowanie, czy umarła nadzieja. :wink:
Człowiek to istota, która zmienia przeczucia w rzeczywistość.

~Sakaguchi Ango

Post Pn gru 01, 2014 10:54
MisakiTakahiro Początkujący

Podłączam się pod pytanie Daszy :D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Japonii