Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Historia Japonii - literatura , film , sztuka
Strona główna forum Pogaduchy O Japonii Historia Japonii - literatura , film , sztuka

Historia Japonii - literatura , film , sztuka

temari Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Szukam wszelkich wskazówek odnośnie występowania wątków historycznych , konkretnie historii japonii w literaturze filmie i sztuce. Jest mi to istotne potrzebne ze względu na prezentacje maturalną :)
Nie chodzi mi tu o większe oczywistości jak filmy "Ostatni samuraj" lub " list z iwo jimy" ( które jakoś każdy wymienia mi jako pierwsze o czym pomyśli ) czy z książek Kojiki czy Nihongi.
Jeśli macie jakieś wiadomości na ten temat , cokolwiek co obiło się wam choćby o uszy to będę baaardzo wdzięczna :):)
嘘から出た誠

Post Śr lut 29, 2012 07:45
Izka Avatar użytkownika
Expert

Wpływy sztuki orientalnej odznaczyły się malarstwie Młodej Polski. Fascynowali się nią; było to coś nowego - podczas gdy sztuka zachodnioeuropejska im się zwyczajnie przejadła. Miała duży wpływ na styl secesji.
Harmonia jest jak muzyka.
Wymaga dostrojenia do niuansów każdej sytuacji

Post N mar 11, 2012 21:19
M@L_project Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Może 'Imperium Słońca'?
'Ostatni samuraj' jest też książka.
Jak coś przypomnę to powiem :). Zależy też jaki o jaki okres ci chodzi i o jaką sztukę - czy danego kraju czy ogólnie 'zachodnią'?

Post N mar 11, 2012 21:32
temari Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Literaturę i film do prezentacji mam już skompletowaną , brakuje mi tylko jakiegoś przykładu sztuki, przydałoby mi się coś z czasów feudalnych najlepiej.
嘘から出た誠

Powrót do O Japonii