Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Program stypendialny dla uczniów liceum w roku 2007
Strona główna forum Pogaduchy O Japonii Program stypendialny dla uczniów liceum w roku 2007

Program stypendialny dla uczniów liceum w roku 2007

Aheron Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Na pewno jest pare osób zainteresowanych, a nie jestem pewien czy są świadomi swych możliwości.... Ci zainteresowani... przeczytajcie wszystko na stronie ambasady, tam również znajduje się odnośnik do formularzu aplikacyjnego.
Spieszcie się oferta ważna do 28 lutego

W roku 2007 uczniowie z Polski mogą się ubiegać o stypendia na wyjazdy krótkoterminowe i długoterminowe.

Szczegóły programu

1. Pobyt pięciotygodniowy (1 osoba)
      Pobyt w Japonii trwa od 25 czerwca do 30 lipca 2007 r.
      Uczestnicy, po odbyciu intensywnego kursu języka japońskiego, uczęszczają do japońskiego liceum, odbywają wycieczki krajoznawcze i mieszkają u rodziny japońskiej.
   2. Pobyt pięciomiesięczny (2 osoby)

Pobyt w Japonii trwa od 19 sierpnia 2007 r. do 9 stycznia 2008 r.
      Uczestnicy, po odbyciu intensywnego kursu języka japońskiego, uczęszczają do japońskiego liceum, mieszkają u rodziny japońskiej oraz uczestniczą w różnych wydarzeniach.

Procedura zgłoszenia

* Kandydat powinien:
1. mieć 16 lub 17 lat (1 i 2 klasa liceum) w dniu wyjazdu i być obywatelem Polski
2. posiadać znajomość języka japońskiego na poziomie przynajmniej podstawowym oraz być zainteresowanym krajem i kulturą Japonii
3. znać język angielski w stopniu komunikatywnym i potrafić przystosować się do zwyczajów panujących w rodzinie japońskiej
4. nie mieć innych planów na długi pobyt w Japonii
5. nie mieć obywatelstwa japońskiego
* Formularze zgłoszeniowe - Application form (można je otrzymać w Wydziale Kultury i Informacji Ambasady) należy złożyć w Ambasadzie Japonii do dnia 28 lutego 2007. Ambasada przeprowadzi kwalifikację kandydatów na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim i japońskim.

* Rząd Japonii pokryje koszty przelotu, podróży wewnątrz Japonii w ramach programu, czesnego, dojazdu do szkoły i ubezpieczenia. Oczekuje się, że uczestnicy poniosą inne osobiste wydatki.

źródło http://www.pl.emb-japan.go.jp/kultura/edukacja_liceum2007.htm
You blow My mind ;D

Codzień odkrywam Cię na nowo ;D

Post Śr lut 07, 2007 21:09
Rena Avatar użytkownika
Expert

Buu, nie umiem japońskiego na poziomie podstawoooowyyym TT_TT chyba sie przyłożę do nauki języka, to spróbuję za rok O.O
チョコレートがほしいですよ ^Q^

Post Śr lut 07, 2007 22:47
Miaka Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Hmmm..... ciekawe bo tam pisze ze trzeba byc uczniem 1 albo drugiej klasy liceum no wiec ten warunek spelniam tyle ze ja mam 18 lat a trzeba miec 16 albo 17 i co z tym fantem zrobic..... ciekawe czy mam jakies szanse....
Obrazek

***Błąkając się wśród nielicznych cieni...***
***zbieram ukradkiem drobinki życia.....***

Post Cz lut 08, 2007 17:22
emiflo Avatar użytkownika
Stały bywalec

http://marcinek.poznan.pl/po_lekcjach/yfu
tutaj znajdziecie opis jednej z uczestniczek

Post Cz lut 08, 2007 23:26
Dimmu Początkujący

Miaka niestety nie mozesz :(. Ja sie jeszcze lapie, na to i juz zlozylem formularz. Z tego co mi powiedzieli w Ambasadzie, to wiekszosc ludzi sie przedostaje. Co do tej relacji napisanej, to juz mi narobila smaku ;-). Chociaz juz znam 2 alfabety japonskie, to ciagle je walkuje by miec na cito je. Nie wiem jak to bedzie przebiegac, tzn. ta rozmowa po angielsku i japonsku, ale wierze w siebie bardzo gleboko i wiem, ze mi sie uda.

Co do tego 1-2 klasy, to chodzi o to, ze ludzie urodzeni do dnia wyjazdu maja jeszcze szanse na wyjazd :-)
Zycze powodzenia wszystkim.

Post Pt mar 02, 2007 12:55
Miaka Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

A jednak postanowiłam wysłać formularz i dzisiaj do mnie dzwonili z ambasady, że ważne, iż jestem w 2 klasie technikum i że sie kwalifikuje. Powiedzieli, że to, iż mam 18 lat nie ma znaczenia ważne ze jestem na tym samym poziomie nauczania co reszta, ale jestem szczesliwa :):):):)

//popr. kate
Obrazek

***Błąkając się wśród nielicznych cieni...***
***zbieram ukradkiem drobinki życia.....***

Post Pt mar 02, 2007 18:23
Karolinka Avatar użytkownika
Stały bywalec

właśnie a nie wiecie czy :

- za rok też to będzie jeszcze??
- a i np.1kl. bym mogła jechać na ten 5 miesięczny jak np by były wakacje z 1kl. do 2kl .?? czy mogę np. jechać na te z 3gim na 1 kl. liceum wakacje
- i na ten poziom podstawowy w języku japońskim to co trzeba umieć??
-i najważniejsze pytanie czy to muszę być z tego miasta czy z całej Polski trzeba być?? Bo moja mama myśli czy by mi
:]

Post Pt mar 02, 2007 18:35
Aheron Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Tak to jest organizowane co rok.

Miaka dostałą informację, że wiek się nie liczy, tylko poziom nauczania, a więc jeżeli pierwsze klasy LO się kwalifikują do naboru to oczywiście możesz pojechać

Poziom podstawowy odpowiada wymogom na 3 kyuu (JLPT)
(opis 3 kyuu)
"The examinee has mastered grammar to a limited level, knows around 300 Kanji and 1,500 words, and has the ability to take part in everyday conversation and to read and write simple sentences. This level is normally reached after studying Japanese for around 300 hours and after completion of an elementary course."
Ostatnio edytowano Śr lip 18, 2007 10:59 przez Aheron, łącznie edytowano 1 raz
You blow My mind ;D

Codzień odkrywam Cię na nowo ;D

Post Pt mar 02, 2007 21:31
basiulek Avatar użytkownika
Expert

fajnie teraz się o tym dowiaduje...spełniam wszystkie warunki tyle że jest już za późno :/ i ja mam być szczęśliwa...buahahaha niefartpech...gorzej być nie mogło...załamka
"Bo to co nas odróżnia, najmocniej przyciąga" :)

Post N mar 04, 2007 18:03
d3miurg Avatar użytkownika
Początkujący

Ja niby spełniam wymagania oprócz tego japońskiego na podstawowym poziomie :/.I trzeba by sie streszczyć bo w kwietniu już 18 :/ ^^
"Albo jesteś pilotem albo sklejasz samoloty..."
Obrazek
www.animeclub.yoyo.pl

Post Pn mar 05, 2007 13:26
usagi Avatar użytkownika
Expert

...kurczę,byłem dziś na placówce, jest jeszcze jedna szkoła,która coś podobnego organizuje, jak znów tam podjadę ,to nieomieszkam podrzucić wam skana, albo jak ktoś będzie to leżą ulotki koło bajek przy przedostatniej półce z największymi gniotami.
兵法
戦争のタオ
戦略

Post So wrz 01, 2007 06:01
saishuu Avatar użytkownika
Stały bywalec

Hm,hm,hm.
Jak człowiek nie śpi od 2 w nocy, to nie ma co robić, tylko się dopytuje:).
A więc:
Czy ktoś się może dostał?
Czy jeśli chodzi o wyjazd 5-tygodniowy- jedzie tylko 1 osoba z całej Polski?
Karolinka się o to pytała, ale może powtórzę:
przy wyjeździe pięciotygodniowym liczy się wiek (16-17 lat) nawet, jeśli ktoś jest w 3 kl. gimnazjum?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
ゆうひ に そめられた ホリゾント

Post So wrz 01, 2007 13:31
beret92 Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

hm. Kurde. Za rok mogę próbować, ale 'podstawowy Japoński' to poza moimi możliwościami... Chyba, że cudem (nie wiem gdzie i jak) zdam na 3 kyuu xD

Post So wrz 01, 2007 20:10
Cannabis Avatar użytkownika
Bywalec

Heh miło by tam było pojechać. Może gdybm ruszył niebo i ziemię to miałbym ten poziom podstawowy do następnego wydania. Ale dobre jest to że klasa, wiek i angielski się zgadzają :D

.:.

Post So paź 27, 2007 16:45
kedzi0rs Początkujący

O fajnie :D Chętnie bym też na to złożył papiery. W zasadzie to od tygodnia sie uczę japońskiego, ale już praktycznie umiem czytać i pisać cała Hiraganę. W sumie nauczenie sie kilkudziesięciu znaków to nie takie trudne. :D
Gorzej będzie z Kanji :p

Następna strona

Powrót do O Japonii