Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Co was w Japonii fascynuje?
Strona główna forum Pogaduchy O Japonii Co was w Japonii fascynuje?

Co was w Japonii fascynuje?

Post Pn kwi 09, 2007 22:30
yuen Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Jak w temacie. Ciekawi mnie, ktory aspekt Japonii was tak przyciaga:)

Post Pn kwi 09, 2007 22:52
Naruto Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

mnie przyciaga jezyk anime manga piekne widoki[; i japonki^^ Basia pamietaj o obietnicy przypominam mialas zapytac sie tego japonczyka o jedna dla mnie; p : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Post Pn kwi 09, 2007 22:54
Rena Avatar użytkownika
Expert

kultura, Japonczycy, anime, manga... kurcze, caloksztalt xD
チョコレートがほしいですよ ^Q^

Post Pn kwi 09, 2007 23:21
Fujiko Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Hmmm.... właściwie wszystko po trochu mnie fascynuje w Japonii. Mają fascynujący język, kulturę i taki odmienny sposób życia. :)
"Chireba koso
Itodo sakura-wa
Medetakere
Ukiyo-ni nani-ka
Hisashikarubeki"

Post Wt kwi 10, 2007 00:34
yuen Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

to moze ja o sobie powiem:P

mnie ciagnie... to, ze sa inni. Sam fakt innej kultury juz mnie fascynuje. Ich sposob bycia, ktory ja nazywam 'zawsze 100%'; poszanowanie pracy; swietne wg mnie poczucie humoru; cierpliwosc; elegancja; zamilowanie do piekna; japonki^^ (tak, wiem, ze nie jestem oryginalny, no ale co poradze:P)

To chyba takie glowne rzeczy:P Oprocz tego (tak geograficznie): Okinawa, Hokkaido...i ogolnie podobno Japonia jest piekna:)

I ta dwoistosc natury - 'miecz i chryzantema'

Post Wt kwi 10, 2007 10:04
usagi Avatar użytkownika
Expert

nic.....może poza tym,że jest prawie po przeciwnej stronie Ziemi.
兵法
戦争のタオ
戦略

Post Wt kwi 10, 2007 10:21
Naruto Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

no i trzeba jeszcze dodac ze muzyka jest swietna xD

Post Wt kwi 10, 2007 10:21
Dae Avatar użytkownika
Bywalec

Yuen, lepsze by było inne pytanie - "Co was w Japonii nie fascynuje?". Mniej odpowiedzi by było, o wiele mniej ^^ Mnie fascynuje prawie wszystko ^^

Post Wt kwi 10, 2007 10:50
Yoshida Avatar użytkownika
Expert

haha w kolejności : kultura, krajobrazy (ach te góry!!), język(tyle w nim form grzecznościowych!!), japonki 8) ,
poszanowanie pracy
(tak różne od mojego lenistwa, a dopiero na końcu manga i anime ;p (traktuje to tylko jako miły dodatek)

hmm... nigdy nie byłem jeszcze na karaoke ;(
SNG - international gaming community
http://singularitygc.enjin.com/forum

Post Wt kwi 10, 2007 12:20
Aheron Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

przede wszystkim
- język, który (przynajmniej mi się wydaje) jest przeciwieństwem języka niemieckiego. Podczas gdy niemiecki jest twardy i masz wrażenie, że osoba do Ciebie mówiąca odnosi się do Ciebie jak do psa(szczególnie, że nie rozumiesz co ona mówi :P) to japoński jest lekki i uprzejmy.
- kultura, to chyba mówi samo za siebie ? Samuraje, Ninja, sztuki walki, mieszanie się tradycji z najnowszą technologią
- Japonki (wiadomo o co chodzi :P)

ważną rolę odgrywają również manga i anime, od których w 90% przypadków wszystko się zaczyna, ale także muzyka i kino....
You blow My mind ;D

Codzień odkrywam Cię na nowo ;D

Post Wt kwi 10, 2007 16:12
basiulek Avatar użytkownika
Expert

a mnie również fascynuje ich odmienność...że na tym świecie jeszcze potrafią być ludzie tak bardzo oryginalni i różniący się od innych...Sama Japonia jest bardzo piękna, zamieszkują ją piękni ludzie, posiadający piękną duszę...Oni są tak wspaniali, kiedy się o nich czyta, rozmawia się z nimi...tak bardzo chciałoby się takim być *_* :) do tego dodać muzykę, kulturę, filmy, i co najważniejsze-język...po prostu kraj marzeń :)
"Bo to co nas odróżnia, najmocniej przyciąga" :)

Post So kwi 21, 2007 22:38
Rena Avatar użytkownika
Expert

zgadzam się w 100% z basiulkiem ^^ doskonale to ujęłaś :D
チョコレートがほしいですよ ^Q^

Post N kwi 22, 2007 00:21
sushi Przyjaciel japonki

Konsekwncja basiulek :) Tak na prawe to oni nie maja nic lepszego od nas.... tyle ze....konsekwencja wrodzona....
Obrazek

Post N kwi 22, 2007 08:49
basiulek Avatar użytkownika
Expert

uważam, iż każdy ma inny gust, każdy lubi coś innego, może rzeczywiście dla innych Japonia to kraj jak każdy inny, tak samo Polska-dla niektórych (raczej nielicznych) jest to wspaniały kraj (mam tu na myśli weteranów wojennych, starszych ludzi, prawdziwych patriotów itp.). Ale jest to temat o tym co nas fascynuje w Japonii więc wyraziłam tylko swoje uczucia jakimi darzę ten kraj.
"Bo to co nas odróżnia, najmocniej przyciąga" :)

Post N kwi 22, 2007 12:18
Izka Avatar użytkownika
Expert

mnie w JAponii fascynuje to ze jest tam anime i manga( to takie super) czasami jak widze azjate na ulicy mam ochote podejsc do niego i zagadac czy jest z JAponii i czy moze mi poopowiadac ale zaraz taki zonk ze czlowiek by pomyslal ze jakas crazy jestem albo cos....

Ale fajnie znowu Chobits leci na Hyperze:)))

Następna strona

Powrót do O Japonii