Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Co was w Japonii fascynuje?
Strona główna forum Pogaduchy O Japonii Co was w Japonii fascynuje?

Co was w Japonii fascynuje?

Post Wt cze 30, 2009 18:43
Zeko Avatar użytkownika
Stały bywalec

Rena napisał(a):
isabell13c napisał(a):
a liczba zboczeń, niespotykana chyba w żadnym innym kraju

Wszędzie są takie zboczenia, jak w Japonii. Tylko, że tam robią z tego wielkie halo, wielką sensację, więc cały świat myśli, że w Japonii są straszne zboczuchy :D .

Chyba nie do końca Isabell13c została zrozumiana xD
Hahhahahaha
;)
Wszystko można co nie można, byle z wolna i ostrożna.

Post Pn lip 13, 2009 22:27
miyako Avatar użytkownika
Stały bywalec

Mnie to najbardziej urzeka nazwa- Kraj Kwitnącej Wiśni... Taka romantyczna :D
"Watashi wa akuma de shitsuji desu kara" ^^

Post Śr wrz 30, 2009 17:26
FivePsion Bywalec

Mnie: WSZYSTKO!

Uwielbiam widok tych sakur, architekturę japońską, mangę, anime, język, japońskie stroje ludowe, broń białą, sztuki walki, widoki, miłość Japończyków do natury, kulinaria, domy japońskie, telefony, sklepy, miasta, super widoki, wszystko, wszystko, wszystko.

Nihon <3

Post Śr wrz 30, 2009 21:56
karjak Avatar użytkownika
Expert

Z tą miłością do natury nie przesadzałbym.

Post Cz paź 01, 2009 18:56
miyako Avatar użytkownika
Stały bywalec

Bo natura zniszczona prawie :(
"Watashi wa akuma de shitsuji desu kara" ^^

Post Pn paź 05, 2009 18:46
dimebag Początkujący

A ja nie trawię mangi ani anime. Uważam, że przez nią piękna Japonia stała się brzydka, betonowa i zamerykanizowana. Za to stara (i prawdopodobnie nie istniejąca już) Japonia jest piękna i magiczna, i to mnie pociąga w tym kraju.

Post Pn paź 05, 2009 19:01
kokoro7 Stały bywalec

Co mnie fascynuje w Japonii? Praktycznie to język, anime, zaawansowana technologia, kultura , a praktycznie to wszystko bo: 日本が大好き ! !

Post Śr paź 07, 2009 20:55
Sakurcia19 Avatar użytkownika
Stały bywalec

Mnie Japonia fascynuje od dziecka, juz jak sie urodziłam, to wiedziałam że tam pojadę:D:D:D
A tak na poważnie, to w Japonii fascynuje mnie rozwój technologiczny tego kraju, jego historia, kultura no i wiadomo gry (mój nałóg) oraz manga i anime (mój drugi nałóg:P).
Uniosę się wysoko, nie zważając na swe słabnące skrzydła...
Obrazek

Post Cz sie 19, 2010 00:17
rikkun Avatar użytkownika
Początkujący

Najbardziej fascynuje i przyciąga mnie mój malutki skarb, który tam jest <3 ;P
Yo !

Post Cz sie 19, 2010 14:27
mimko15 Początkujący

Wszystko: kultura, język, kuchnia, manga, anime, miasta i ten ich odmienny styl życia.
meigetsu ya
tatami no ue ni
matsu no kage

Takarai Kikaku

---
pełnia księżyca -
wzdłuż mat tatami
cień sosny

Post Cz sie 19, 2010 20:27
ozi19 Stały bywalec

Mnie również wszystko fascynuje. Lecz najbardziej kultura, historia, kuchnia i język.

Post Cz sie 19, 2010 23:07
MaestroS Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

dimebag napisał(a):
Uważam, że przez nią piękna Japonia stała się brzydka, betonowa i zamerykanizowana.

Bo taka jest ... ?
Moje orkiestrowe dziecko <3
http://www.youtube.com/watch?v=3UEJBrJLzU0

Post Pt sty 14, 2011 22:03
Piotr Avatar użytkownika
Bywalec

A mnie fascynuje piękno sprzeczności japońskiej. Tradycja i nowoczesność. Shintoizm i buddyzm. Honor ponad życie, a z drugiej strony - schowanie honoru 'do kieszeni' i szybka adaptacja do nowych warunków.

Post So sty 15, 2011 16:42
isztar Avatar użytkownika
Bywalec

W Japonii fascynuje mnie właśnie to pogodzenie nowoczesności z tradycją. To faktycznie jeden z ich największych plusów moim zdaniem. Poza tym to, że ich potrawy fantastycznie wyglądają, są kolorowe i niezwykle pomysłowe.
No i zdrowe.
Dodatkowo bardzo mi się podobają odmienne zwyczaje, całkowicie inne od naszych. Zupełnie inne podejście do życia. Ta odmienność właśnie jest dla mnie taka ciekawa. Dosłownie pochłaniam filmy i anime gdzie mogę pooglądać ich (wprawdzie na potrzeby produkcji lekko przerysowane i zmodyfikowane) życie codzienne.
Widzę cię.

Post So sty 15, 2011 23:04
disai Avatar użytkownika
Bywalec

Mam być szczera? Uwielbiam tę odmienność, te resztki tradycji, drobne uprzejmości i grzeczność, staranność... nie wiem, może oglądam akurat nie te zdjęcia, ale właśnie to w nich dostrzegam. I przeraża mnie, że to powoli gaśnie, właśnie dla wszechobecnej Ameryki i ogólnej też z tego co się orientuję Zachodem.
Dlatego smutno mi jak patrzę na na przykład ganguro - ani to ładne, ani fajne (przynajmniej dla mnie) a przecież otacza ich ta cała kultura, której nie dostrzegają.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Japonii