Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Podróż z biurem podróży czy na własną rękę
Strona główna forum Pogaduchy Rozmowy niekontrolowane Podróż z biurem podróży czy na własną rękę

Podróż z biurem podróży czy na własną rękę

Tu rozprawiaj o wszystkim, co cię boli.

Tamashi Początkujący

Witam

Mam zamiar wybrać się do Japonii w tym roku,
jest to moja pierwsza podróż do tego pięknego kraju.
I chciałem się dowiedzieć co polecicie wybrać biuro podróży czy pojechać na własną rękę. I oczywiście co jest potrzebne, i na co zwrócić uwagę by nie żałować.(chociaż wątpię czy żałował bym nawet nieudanej podróży bo wyjazd ten od zawsze był moim marzeniem które się właśnie spełnia).

Post N sty 08, 2012 23:04
kate Avatar użytkownika
Moderator

Najłatwiej będzie z biurem podróży. Dlatego że odpadają Ci wszelkie sprawy związana z ruchem wizowym, ubezpieczeniem i ewentualnymi problemami na lotnisku. Poza tym zawsze masz komfort psychiczny, że jeśli gdzieś utkniesz to masz się z kim skontaktować, kto wyciągnie Cię z jakiegoś nieznanego zaułka.
Z drugiej strony podróż na własną rękę też jest fajna, ale do miejsc które ogarniasz chociaż trochę.;)

Polana Początkujący

Ja myślę, że lepiej jest zatrudnić do organizacji podróży właśnie jakieś biuro z kilku prostych przyczyn. Po pierwsze oni zajmą się Twoim zakwaterowaniem oraz samym dotarciem na miejsce jak i innymi sprawami, przy których przeważnie jest wiele zamieszania. Dużo czytałem o tym na tym blogu: WYMODEROWANO - i myślę, że biura podróży to fajna sprawa!

Gonia Początkujący

Pytanie czy lecisz sam do Japonii czy z kimś bliskim bowiem we dwójkę zawsze raźniej i w duecie nie zawsze optymalnym rozwiązaniem jest przez biuro podróży. Jednakże jeśli wycieczka miała by być w roli singla to lepiej zasugerować się ofertą biura podróży. Wygodnie raz, może drożej ale lepiej będzie czas zorganizowany i zdecydowanie lepiej spędzony czas w Japonii.

proMaja Początkujący

Do Japonii akurat wolałabym się wybrać z biurem podróży, bo akurat ten kraj jest bardzo specyficzny. Poza tym słyszałam, że bardzo drogi jest tam transport pomiędzy miastami. Szczerze mówiąc wolałabym spokoje zwiedzić wszystkie ważniejsze miejsca bez obaw, że coś pójdzie nie tak.

Powrót do Rozmowy niekontrolowane