Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Podróż z biurem podróży czy na własną rękę
Strona główna forum Pogaduchy Rozmowy niekontrolowane Podróż z biurem podróży czy na własną rękę

Podróż z biurem podróży czy na własną rękę

Tu rozprawiaj o wszystkim, co cię boli.

Tamashi Początkujący

Witam

Mam zamiar wybrać się do Japonii w tym roku,
jest to moja pierwsza podróż do tego pięknego kraju.
I chciałem się dowiedzieć co polecicie wybrać biuro podróży czy pojechać na własną rękę. I oczywiście co jest potrzebne, i na co zwrócić uwagę by nie żałować.(chociaż wątpię czy żałował bym nawet nieudanej podróży bo wyjazd ten od zawsze był moim marzeniem które się właśnie spełnia).

Post N sty 08, 2012 23:04
kate Avatar użytkownika
Moderator

Najłatwiej będzie z biurem podróży. Dlatego że odpadają Ci wszelkie sprawy związana z ruchem wizowym, ubezpieczeniem i ewentualnymi problemami na lotnisku. Poza tym zawsze masz komfort psychiczny, że jeśli gdzieś utkniesz to masz się z kim skontaktować, kto wyciągnie Cię z jakiegoś nieznanego zaułka.
Z drugiej strony podróż na własną rękę też jest fajna, ale do miejsc które ogarniasz chociaż trochę.;)

Polana Początkujący

Ja myślę, że lepiej jest zatrudnić do organizacji podróży właśnie jakieś biuro z kilku prostych przyczyn. Po pierwsze oni zajmą się Twoim zakwaterowaniem oraz samym dotarciem na miejsce jak i innymi sprawami, przy których przeważnie jest wiele zamieszania. Dużo czytałem o tym na tym blogu: WYMODEROWANO - i myślę, że biura podróży to fajna sprawa!

Gonia Początkujący

Pytanie czy lecisz sam do Japonii czy z kimś bliskim bowiem we dwójkę zawsze raźniej i w duecie nie zawsze optymalnym rozwiązaniem jest przez biuro podróży. Jednakże jeśli wycieczka miała by być w roli singla to lepiej zasugerować się ofertą biura podróży. Wygodnie raz, może drożej ale lepiej będzie czas zorganizowany i zdecydowanie lepiej spędzony czas w Japonii.

Powrót do Rozmowy niekontrolowane