Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Z prywatnej na publiczną
Strona główna forum Pogaduchy Rozmowy niekontrolowane Z prywatnej na publiczną

Z prywatnej na publiczną

Tu rozprawiaj o wszystkim, co cię boli.

Post Wt mar 05, 2013 14:55
Harrry Początkujący

Witam, jestem nowy więc możliwe że piszę w złym temacie. Starałem się uniknąć sytuacji pisania tego samego pytania po raz drugi więc szukałem i nie znalazłem odpowiedzi. Stąd moje pytanie. Czy jest taka opcja że kończę licencjat na dobrej prywatnej uczelni z dobrymi wynikami i idę na studia drugiego stopnia na uczelnię państwową i robię magisterkę? Moimi pasjami były fizjoterapia i japoński. Rodzina nakierowała mnie na fizjoterapię ale po semestrze nauki stwierdzam że się w tym kompletnie nie odnajduję i chcę robić to co naprawdę chciałem. Problemem jest to że nie mam języka polskiego na rozszerzeniu i dlatego myślę o takiej opcji a nie innej.

Post Wt mar 05, 2013 19:38
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Jest taka opcja. Już nie jedna osoba robiła japonistykę, jako licencjat, prywatnie i później magisterkę na uniwersytecie. Wszystko zależy jaką japonistykę prywatną wybierzesz. Osobiście radzę unikać WSSM bo absolwenci tej uczelni mieli bardzo dobre wyniki na licencjacie, ale już na uczelni państwowej sobie nie poradzili, bo po prostu mieli braki z poprzednich lat nauki.

Post Pt mar 08, 2013 15:16
Harrry Początkujący

Czytałem już gdzieś że najlepszą opcją byłby Poznań bądź Warszawa. Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki i sugestie :)

Post Pt mar 08, 2013 18:28
Moderator

Na UW na magisterskich jest bardzo mało japońskiego bo bardziej jest już kładziony nacisk na zajęcia kulturowe. UAM jest dobry, ale by się dostać trzeba zdać niełatwe egzaminy wstępne sprawdzające czy jest się na tym samym poziomie co japoniści z Poznania. Na UJ jest się stosunkowo łatwo dostać na magisterskie, ale trudno utrzymać. Oczywiście z czasem kwestia dostania się na UW, UJ czy UAM może być jeszcze trudniejsza niż obecnie bo będzie więcej absolwentów dziennych UJ, UAM, UMK, UW, wieczorowych UAM i UW oraz studentów z WSJO i WSSM, którzy chcieliby kontynuować naukę, a miejsca są ograniczone.

Post Pt mar 08, 2013 19:23
Harrry Początkujący

Czyli gdzie twoim zdaniem najlepiej byłoby pójść prywatnie żeby po 3 latach być dobrze przygotowanym na studia drugiego stopnia?

Post Pt mar 08, 2013 20:11
Moderator

Tak jak wspomniałam wcześniej, jeśli już uczelnia prywatna to WSJO. WSSM powoli idzie z materiałem, a PJWSTK to studia kulturoznawcze z bardzo małą ilością zajęć z japońskiego. Oczywiście wybór uczelni nie załatwia wszystkiego i trzeba też sporo samemu kuć by utrzymać poziom (to samo dotyczy studiów na uczelni państwowej).

Post Pt mar 08, 2013 20:42
Harrry Początkujący

Dziękuję ci bardzo za pomoc.
Spoko blog tak swoją drogą, czekam na rozwinięcie :)

Post Pt mar 08, 2013 20:49
Moderator

Post Pt lut 09, 2018 13:13
alexchromo Początkujący

mysle ze moge sie zgodzic :)

Powrót do Rozmowy niekontrolowane