Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Słownictwo rozszerzone z zaimków
Strona główna forum Pytania do poszczególnych lekcji na www.japonka.pl Zaimki / Zaimki dzierżawcze / Partykuła przydawki Słownictwo rozszerzone z zaimków

Słownictwo rozszerzone z zaimków

Post Pn maja 12, 2008 17:19
ryonu Avatar użytkownika
Stały bywalec

Witam :D

Mam pytanie, które wyrazy ze słownictwa rozszerzonego w zaimkach są zapożyczeniami? Chciałbym to wiedzieć żeby wiedzieć, które można pisać hiraganą (lepiej umiem hiraganę niż katakanę :twisted: ), a które nie...

Z góry dziękuje :)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Przepraszam za bledy, ale na tym komputerze nie ma zainstalowanych polskich znakow. :)

Post Pn maja 12, 2008 17:23
s_k Avatar użytkownika
Prawa ręka japonki

Te, które są tam zapisane katakaną to zapożyczenia.

Post Pn maja 12, 2008 17:37
ryonu Avatar użytkownika
Stały bywalec

Aha :D

Pomyślałem, że może być inaczej, tak jak było w słownictwie ze zwierzętami. Nazwy zwierząt były zapisane katakaną, a z posta na forum dowiedziałem się, że w zasadzie to z tamtych zwierząt tylko Raion jest zapożyczeniem. :wink:

EDIT: Czy "でんとう" ("dentou") mogę zapisać "dentō", a "ろうそく" "(rousoku")- "rōsoku"?
Przepraszam za bledy, ale na tym komputerze nie ma zainstalowanych polskich znakow. :)

Post Pn maja 12, 2008 18:07
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

ryonu napisał(a):
EDIT: Czy "でんとう" ("dentou") mogę zapisać "dentō", a "ろうそく" "(rousoku")- "rōsoku"?

A niby czemu miałbyś nie móc ;)? Obie wersje zapisu są poprawne.

Post Pn maja 12, 2008 18:41
ryonu Avatar użytkownika
Stały bywalec

Dziękuje :D

Powrót do Zaimki / Zaimki dzierżawcze / Partykuła przydawki