Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Ile języków chcielibyście umiec? ^_^
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Ile języków chcielibyście umiec? ^_^

Ile języków chcielibyście umiec? ^_^

Wszystko, co kochasz

okejokej Avatar użytkownika
Bywalec

Miliard (odpowiadając na pytanie postawione w temacie :wink: )

juss Bywalec

Hmm... a ja odłożyłam naukę japońskiego (nie wiem czy do niego wrócę) i zaczęłam przygodę z koreańskim.

barszcz162 Początkujący

Narazie umiem angielski, niemiecki, rosyjski. Japoński jest w planach :)

janeczek Początkujący

ja póki co niemiecki i angielski, trochę ogarniam też łacinę, hiszpański i rosyjski. Jak podszkolę te języki to zacznę się uczyć na poważnie japońskiego: )

Bonnemort Avatar użytkownika
Początkujący

ja tak naprawdę to nawet polskiego nie opanowałam ale cóż chciałabym umieć japoński zobaczymy kiedy się poddam ;)

Kada113 Początkujący

Ja bym chciała jak najwięcej :D Ale ponieważ jest to niemożliwe, to trzeba coś wybrać :D Zwłaszcza, że poliglotą nie jestem i nigdy nie zostanę, bo nie mam zdolności językowych za grosz - mój mózg przyswaja tylko matmę i co nieco fizyki :P

Na pewno chcę znać dobrze angielski, a właściwie to jeszcze lepiej niż teraz. Myślę, że jeszcze z rok/dwa nauki w trybie intensywnym i dam radę zdać egzamin z C1 :D Poza tym, uczyłam się kiedyś niemieckiego, ale ze względu na słaby poziom w moim liceum przerzuciłam się na rosyjski (wtedy nie wiedziałam, że okaże się to całkiem dobry wybór ze względu na zagrożenie ze strony Rosji), który obecnie mam na poziomie B1, ale chcę go jeszcze podciągnąć i to znacznie :D Najlepiej tak, jak angielski, ale będzie baaardzo ciężko. Uwielbiam brzmienie tego języka i całą kulturę tego kraju oraz krajów postsowieckich. Chciałabym również wrócić do niemieckiego i opanować go tak, by móc się dogadać w miarę komunikatywnie bez potrzeby większego machania rękoma i grzebania w rozmówkach.
Te trzy języki chcę znać, ponieważ szykuję się do zostania inżynierem (huehuehue), a one są bardzo pożądane w zawodach technicznych.

Poza tym marzył mi się kiedyś francuski (ale jego brzmienie do mnie specjalnie nie przemawiało, było to raczej ze względu na przydatność), flamandzki i norweski.

Oczywiście chciałabym jeszcze poznać jak najwięcej języków azjatyckich 8) , ale póki co jestem w stanie co najwyżej zapamiętać trochę tego i owego z koreańskiego podczas oglądania k-dram ;P

hinataaa Bywalec

A ja chciałabym perfekcyjnie opanować japoński;p a następnie koreański, chiński, hiszpański i francuski:)

wpcontent Początkujący

Bardzo dużo, ale z tych głównych to Japoński, Niemiecki oraz Słowacki

lewy66 Początkujący

Japoński z pewnością jest na liście moich życzeń, ale nie ma czasu niestety na jego naukę. Znam ledwo parę podstawowych słów, a to wszystko dzięki oglądaniu anime :) Tak poza tym język rosyjski też jest całkiem ciekawy

Ania22 Początkujący

Najbardziej chciałabym nauczyć się francuskiego. Kto wie, może kiedyś spróbuję. :)

Poprzednia strona

Powrót do Nasze zainteresowania