Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Kolekcjonerstwo
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Kolekcjonerstwo

Kolekcjonerstwo

Wszystko, co kochasz

Post Cz cze 18, 2009 21:53
kawsay Avatar użytkownika
Początkujący

maiko napisał(a):
Ja z przyjemnością kolekcjonowałabym gitary basowe, ale mnie jeszcze nie stać ^_^

Jakże podobne zboczenie ^^

Nie wiem, co masz mnodzyk do kolekcjonerstwa, przecież to naprawdę jest coś fajnego, mieć kolekcję, z której jest się dumnym, kolekcję ważnych dla siebie rzeczy, związanych z jakimś wydarzeniem, czymś co się kocha.
Nie podoba Ci się to, więc nie musisz tego robić, ale nieciekawie jeżeli krytykujesz, i to jeszcze taką sprawę. A z tego co widziałam zresztą, nie tylko tę. Coś chyba chcesz tu sprowokować.
Obrazek

Post Cz cze 18, 2009 22:58
yhyaha Bywalec

No ja się w pewnym sensie z nią zgadzam, też uważam ze zbieranie jakichś serii których posiadanie w komplecie wymaga jedynie wydawania odpowiednio dużych sum pieniędzy jest bez sensu. Ale zbieranie czegoś nietuzinkowego, albo przedmiotów których zdobycie wymaga pewnego poświęcenia czy wytrwałości uważam za zacne hobby. ;)

Post Pt cze 19, 2009 08:48
maiko Avatar użytkownika
Admin

No ja nie wiem co wy macie za problem z tym kolekcjonowaniem.
Zrobił się mega oftop. Dość już tego.
Jak ktoś nie lubi zbierać pokemonów - trudno!

Sherry pytała - odpowiedzi nie dostała.

Poza tym tak już na zakończenie. Pamiętajcie o takcie i życzliwości w stosunku do siebie :) Mnodzyk do ciebie to! :)
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Post Pt cze 19, 2009 08:56
mnodzyk Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

kawsay napisał(a):
Nie wiem, co masz mnodzyk do kolekcjonerstwa (...)
Nie podoba Ci się to, więc nie musisz tego robić, ale nieciekawie jeżeli krytykujesz, i to jeszcze taką sprawę. A z tego co widziałam zresztą, nie tylko tę. Coś chyba chcesz tu sprowokować.

Słodka Kawsay, nie prowadzę krucjaty. Ja już tak mam, że mówię to, co myślę, zamiast słodzić i mydlić oczy, a nie robie tego przecież jedynie z czystej złośliwości, bo zwykle mam argumenty popierające moje twierdzenia.
W tym wątku po prostu wypowiadam się na temat kolekcjonerstwa w ogólnosci. Gdybyś przeczytała dokładnie moje posty, wiedziałabyś, o czym mówię.

Tak czytam wasze odpowiedzi na mój niepopularny post i zastanawiam się, czy przypadkiem słowo "pasja" nie jest przereklamowane, bo nadużywane jest z pewnością (wg mnie używacie pojęcia "pasja" w odniesieniu do kolekcjonowania w znaczeniu "chęć posiadania przedmiotów, które tymczasowo robią dobrze")

Na pewno jest tak, że jednego satysfakcjonuje zbieranie kart wypuszczanych przez producenta popularnego serialu animowanego, innego kręci kolekcjonowanie starych motocykli. Nie było moim celem zdeprecjonować zbieraczy kart wobec kolekcjonerów motocykli, bo zbieractwo jest zbieractwem, niezależnie od tego, co sie zbiera.

Oczywiście można sie zastanawiać, czy zbieractwo jest twórcze (tzn dobiera sie przedmioty wg jakiegoś klucza) czy odtwórcze (vide kolekcjonowanie całej serii, wypuszczonej właśnie w celu kolekcjonowania - fuj). Nie jest moim celem lansowanie jedynej słusznej metody pozbawiania sie środków finansowych w celu zaspokajania chęci posiadania przedmiotów, które robią dobrze. To sprawa kolekcjoneroa, co zbiera, ile zbiera, ile forsy i czasu na to poswięca i ile miejsca zajmuje jego kolekcja.

Sęk w tym, ze przeoczyliscie jedną ważną rzecz: tak samo, jak miłośnicy zbieractwa są wolni w swoim zbieractwie, tak sceptycy maja prawo wyrażać swój sceptycyzm.

I o to, Broda, chodzi.

Edit: O w międzyczasie Maiko mnie opiórkowała :oops:
Ale ja sie staram rzeczowo, stąd życzliwosc mi czasem umyka.
Ostatnio edytowano Pt cze 19, 2009 12:24 przez mnodzyk, łącznie edytowano 1 raz
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem

Post Pt cze 19, 2009 10:12
Sherry Avatar użytkownika
Początkujący

Oj mnodzyk, rozwaliles mi temat, bo wyszła z tego dyskusja nie dokonca związana z tematem, a szkoda.
Hm... mam dwie gitary elektryczną i akustyczną ale to jeszcze nie kolekcja.
Mam nadzieje ze jednak temat wroci na swoje miejsce. Ja nachwile obecną to kolekcjonuję wpisy w indeksie :P

Post Śr mar 14, 2018 13:48
Baska Bywalec

Kolekcjonerstwo jest spoko. Jeśli chodzi o gitary, to warto szukać na różnego rodzaju targach i bazarach, można znaleźć coś fajnego w fajnej cenie.

Post So maja 26, 2018 12:17
kroma Początkujący

niczego nie kolekjonuję, lubie zmieniać japonskie ozdoby w swoim domu,
te które juz stoja u mnie za długo oddaje znajomym , rodzinie lub sprzedaje -
staram się żyć jak japończycy - minimalistycznie :D

Poprzednia strona

Powrót do Nasze zainteresowania