Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Ulubiony przedmiot w szkole
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Ulubiony przedmiot w szkole

Ulubiony przedmiot w szkole

Wszystko, co kochasz

Post Wt cze 21, 2011 18:51
Kaori95 Przyjaciel japonki

Ooo... to długo ja się uczyłam na klarnecie przez 1.5 roku i na saksofonie przez 1 rok, ale nie czułam się szczęśliwa jak grałam na nich xDD
Chciałabym się nauczyć na perkusji, ale moja uwaga nie jest za bardzo podzielna xDD

Post Śr cze 22, 2011 18:27
Anaki Avatar użytkownika
Początkujący

;P Ja tam jestem szczęśliwa kiedy gram i uczę się nowych, coraz trudniejszych utworów :wink: Szczególnie kiedy mi się podobają, bo wtedy mam większą motywację, aby grać xD Moja koleżanka z klasy też chce się nauczyć grać na perkusji, a ja za to chciałabym na skrzypcach, ale na razie pianino mi wystarczy :D
Obrazek

Post Cz cze 23, 2011 13:55
Kaori95 Przyjaciel japonki

Anaki napisał(a):
a ja za to chciałabym na skrzypcach :D

Też chciałam grać na skrzypcach ale myślę, że już za późno by pójść do szkoły muzycznej, bo wyjeżdżam do liceum i nie chce się zapisywać w innym mieście xDD

Post Pt cze 24, 2011 08:30
usagi Avatar użytkownika
Expert

Ja grałem kilka lat, w końcu rodzice mieli dość, nie skrzypiec, ale pilnowania, no i sprawa padła, potem jeszcze było pianino i gitara ale w porównaniu do skrzypiec to jak gra na grzebieniu . Za to często wsłuchuję się w irlandzkie rzępolenie, o wiele bardziej interesujące niż klasyka mistrzów.
兵法
戦争のタオ
戦略

Post Pt cze 24, 2011 09:14
Anaki Avatar użytkownika
Początkujący

usagi napisał(a):
było pianino i gitara ale w porównaniu do skrzypiec to jak gra na grzebieniu

Mi tam ta "gra na grzebieniu", na razie, w spokoju wystarcza ,chociaż żałuję, że nie mam możliwości, aby nauczyć się grać na skrzypcach ^^
Obrazek

Post So lip 23, 2011 16:29
Marsmall Bywalec

moimi to Informatyka, Angielski, Matematyka i Fizyka ;)

+ japoński, ale to nie w szkole ;)
私は私だ。

Post So lip 23, 2011 17:35
Ryuuzaki Avatar użytkownika
Początkujący

informatyka, matematyka (kierunek mat-inf ;))
Chemia. Naprawdę mnie pasjonuje i przychodzi mi z łatwością, ale nie mogłam rozwijać się w tą str. bo podpadłam nauczycielce od chemii w gimnazjum i wystawiła mi 2....

Post So lip 23, 2011 23:13
disai Avatar użytkownika
Bywalec

Ryuuzaki napisał(a):
Chemia. Naprawdę mnie pasjonuje i przychodzi mi z łatwością, ale nie mogłam rozwijać się w tą str. bo podpadłam nauczycielce od chemii w gimnazjum i wystawiła mi 2....

Wiesz, jeśli to cię pasjonuje i przychodzi z łatwością, to raczej nie powinno na lekcjach sprawiać problemów, nawet w przypadku złych relacji z nauczycielem. Poza tym skończyłaś gimnazjum, więc już zupełnie nie powinno się to przekładać.
Zresztą jak ktoś chce się rozwijać, zwłaszcza w tak dostępnym kierunku jak chemia, to przecież nie szkoła za to odpowiada, tylko my.

Post N lip 24, 2011 11:03
Początkujący

Niestety, jeżeli nauczyciel chce nam utrudnić życie, zrobi to z łatwością^ ^.
Chodziłam za tą nauczycielką 5 tyg. i prosiłam, żeby dała mi poprawić sprawdzian. Powtarzała w kółko: "przyjdź za tydz."
A przy wystawieniu ocen, powiedziała, że wystawia mi 2 i że jej przykro, bo zabrakło mi 0,08 do 3.
Teraz jak jestem w liceum to mam bez problemu między 4 a 5 i niestety nie zmienię już kierunku.
Zresztą... Teraz bardziej zależy mi na zostaniu kryptografką niż chemiczką ;)

A moja przygoda z chemią... Mam zamiar ją wznowić jak skończę studia i pójdę do pracy ^ ^.

Post N lip 24, 2011 11:10
Marsmall Bywalec

przeciez możesz iść dalej na studia chemiczne, wystarczy zdać chemię rozszerzoną na maturze ;) co prawda w szkole nie bedziesz miała materiału potrzebnego bo uczą na poziomie podstawowym (w liceum o profilu chemi - to jest chyba bio-chem pewnie by uczyli tego, ale nie wiem). A przepisać mi sie zdaje ze sie da po pierwszym roku, bo sam widziałem jak wiele osób sie przepisywało z klas do klas o zupełnie innym profilu.
私は私だ。

Post N lip 24, 2011 14:56
Początkujący

na razie wolę zostać kryptografem :)
Jeżeli mi się nie uda, wtedy mogę zmienić kierunek :)
Owszem mogę zmienić, ale już mi się nie opłaca^ ^.
Zejdźmy trochę z tego tematu...
Dowiedziałam się od nauczycielki od W-F'u u mnie w szkole, że kilka lat temu była dziewczyna w szkole, która zdawała Japoński na maturze...
Nie, żebym uważała się na siłach, ale zaciekawiło mnie to... Jak taka matura wygląda? Wie ktoś?

Post N lip 24, 2011 16:00
Marsmall Bywalec

wtedy była stara matura i mozna było zdawać. Na nowej maturze nie ma opcji zdawania jezyka japonskiego. tez chcialem na podstawie zdawac ;p
私は私だ。

Post N lip 24, 2011 16:03
Początkujący

Och... :(
Dziwne, tym bardziej, że coraz więcej ludzi interesuje się japońskim.

Post N lip 24, 2011 16:08
Marsmall Bywalec

są jedynie opcje zdawania jezykow europejskich i to tez chyba nie wszystkich. niemiecki, angielski, francuski, hiszpanski, nawet rosyjski jest.
moze kiedys zmienia, ale nie wiem.

edit : tu masz spis przedmiotów na maturę :
http://www.oke.gda.pl/plikiOKE/Deklarac ... a_2011.pdf
私は私だ。

Post Cz sie 18, 2011 10:55
eviav Początkujący

język angielski, informatyka i WF
bramy - bramy sejfy - sejfy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze zainteresowania