Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Tamagotchi
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Tamagotchi

Tamagotchi

Wszystko, co kochasz

Post Śr lip 01, 2009 21:53
Finalkaa Avatar użytkownika
Expert

Ale wtedy nie miałam neta xD I nie wiedziałam, że istnieje Allegro :P

Post Cz lip 02, 2009 19:58
Zeko Avatar użytkownika
Stały bywalec

E tam, za piątaka, można za free z neta ściągnąć wersję for pc:
http://www.download-tamagotchi.com/

;p
;)
Wszystko można co nie można, byle z wolna i ostrożna.

Post Pt lip 03, 2009 21:21
Finalkaa Avatar użytkownika
Expert

Gdzieś ktoś wielokrotnie pisał, że maskotki na pulpit, tamagotchi i te inne mają w sobie programy szpiegowskie lub ogólnie oprogramowanie szkodliwe. Skanował ktoś?

Post Wt lip 14, 2009 19:59
Zeko Avatar użytkownika
Stały bywalec

o.O Ja nie skanowałem, ale miałem coś takiego i jakoś nic mi nie znikło, ani z konta w banku, ani nigdzie indziej. Pierwszy raz słyszę, że w tym jest oprogramowanie szpiegowskie, chociaż keyloggery mogą być wszędzie ;s
;)
Wszystko można co nie można, byle z wolna i ostrożna.

Post Pn maja 31, 2010 18:11
Kimiko4 Avatar użytkownika
Początkujący

U mnie jeszcze tamagochi działa! Tylko baterie trzeba wymienić. :lol: I to właśnie jedna z tych nowszych wersji, bo miało podczerwień. Ale to była faza :D
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Cierpiąc nie jesteś lepszy. Tylko nieszczęśliwy.

Post Pn cze 21, 2010 19:02
Kaori95 Przyjaciel japonki

A moje tamagotchi pies wziął w zęby :evil: i mi guziki potem odpadły :(

Post So sty 15, 2011 13:56
Alexis Avatar użytkownika
Początkujący

Ja mam do teraz moje pierwsze tamagotchi, jeszcze chyba działa, tyle że nie wiem co to za wersja ;/ niebieskie jajko dinozaura, tylko 1 dinozaur do wyboru, ma 4 różowe przyciski i mogłam je wyciszać, która to funkcja była na wagę złota ;p

Post Wt lis 29, 2011 08:56
ANK Przyjaciel japonki

お早うございます みんなさん :)

Pozwolicie że odświeżę... ? Akurat bardzo mnie interesuje ten temat :) Jest to mój 1szy post więc witam serdecznie ;) (na shoutboxie używam nicku oficjalnego ''Aoi_no_kokoro'' co znaczy ''Niebieskie serce'' 「青いの心」 ) jakby ktoś nie wiedzial.

Co do Tamagotchi, pamiętam że mialem takie zielono-żóltawe.. w ksztalcie jajka bodajże? Prawdę mówiąc bylo to tamagotchi mej siostry, ale ja też się tym bawilem, dopiero 2 lata temu dowiedzialem się że to pochodzi z Japonii, myślalem że to z Chin xD (BanDai kojarzy mi się tylko z Chinami :D) No i co do pokemonów, to tak, interesuję się tym anime i bylo takie coś, teraz do gier ''Pokemon HeartGold and SoulSilver'' dolączany jest Pokewalker który też bardzo przypomina pierwszą wersję tamagotchi z Pikachu, z tym że to ma robić za coś innego ;) Między innymi, poza opiekowaniem się naszymi stworkami, chodzimy z naszym ''walkerem'' (pl. krokomierzem) gdzie ten liczy nasze kroki, a nasze pokemony uzyskują poziomy :) Jeżeli ktoś nie wie o co mi chodzi, to radzę zajrzeć do googli :) Sam chcialbym tę grę mieć, no ale cóż.. :/ Obecnie mnie nie stać ^^

Pozdrawiam i witam serdecznie zarazem :)
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post Śr lis 30, 2011 09:17
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

ANK napisał(a):
na shoutboxie używam nicku oficjalnego ''Aoi_no_kokoro'' co znaczy ''Niebieskie serce'' 「青いの心」 ) jakby ktoś nie wiedzial.

No właściwie to ty nie wiesz bo jest to zapisane z błędem. Przy i - przymiotnikach nie dajesz żadnego の. Zresztą za każdym razem jak się witasz też robisz błąd, ale nie będę ci go wskazywać, liczę że sam w końcu znajdziesz.

Post Śr lis 30, 2011 16:26
ANK Przyjaciel japonki

Ty tylko umiesz krytykować?
Owszem, robię blędy, ale kto ich nie robi?
Poza tym nie wiem o jakie blędy Ci chodzi w przywitaniach? Możesz to jakoś uzasadnić??

@topic:
Ma ktoś jeszcze takie tamagotchi na sprzedaż ? :D
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post Śr lis 30, 2011 21:29
Moderator

Nie, nie tylko krytykuję i wiedziałbyś to czytając moje posty. Wskazuję ci po prostu błędy jakie robisz, a to dość istotne dla osoby uczącej się języka obcego by móc wyeliminować i nie powtarzać wciąż tych samych błędów, nieprawdaż?
お早うございます みんなさん

1. Standardowy szyk wyrazów jest na odwrót czyli: みなさん、おはようございます ale to akurat nie tu leży główny problem, o który mi chodziło.
2. Mówimy albo みんな albo みさん, a nie みんなさん - łączysz 2 warianty w 1.

Post Śr lis 30, 2011 21:37
ANK Przyjaciel japonki

No tak, zapomnialem że nie można dodawać ''san'' do ''minna'' mój bląd :P
Ale co do szyku zdań to tu się nie zgodzę, ponieważ zawsze w anime slyszę (i nie tylko, na filmach też) ''ohayou minna'' zamiast ''minna ohayou'' itd.

@topic:
Jeżeli ktoś z was mialby na sprzedaż, lub wiedzialby gdzie można dostać tamagotchi to proszę o udzielenie mi namiarów na taki sklep.

Pozdrawiam.
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post Śr lis 30, 2011 21:43
Moderator

Ale samo "ohayou minna" to mowa potoczna (która tak swoją drogą rządzi się swoimi prawami), a "sanowanie" i "gozaimasowanie" to jednak formy grzeczniejsze, ne?

Post Pt gru 02, 2011 12:41
tenebra Avatar użytkownika
Stały bywalec

Niltinco napisał(a):
Ale samo "ohayou minna" to mowa potoczna (która tak swoją drogą rządzi się swoimi prawami), a "sanowanie" i "gozaimasowanie" to jednak formy grzeczniejsze, ne?

Bomba :D :lol: :D
Dla mnie mowa potoczna to jest bardzo duże wyzwanie, zaczynam 4 rok w szkole jęz. japońskiego, ale wiadomo na lekcjach do nauczyciela używa się właśnie tych "masów" i "sanów" :D Niby ćwiczymy jakieś tam potoczne zwroty, ale nie oszukujmy się, jest tego bardzo niewiele, przeważnie leci teinei. O ile w normalnej "grzecznej" rozmowie mogę się odnaleźć, tak rozmawiać językiem potocznym z jakąś nastoletnią japoneczką nie dałabym rady ^^

A co to Tamagochi to ja obsesyjnie bawiłam się tymi "jajkami" jak byłam w podstawówce, wtedy to dopiero wchodziło w łaski ;) Do tej pory mam w domu rodzinnym zapakowane te zabawki, miałam chyba trzy. Ciekawa jestem czy jeszcze działają...

Post Wt gru 20, 2011 19:29
Otakusher Avatar użytkownika
Początkujący

Też miałem Tamagotchi, pamiętam jak kiedyś mi umarł bo go nie karmiłem o_o'

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze zainteresowania