Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Muzyka z anime.
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Muzyka z anime.

Muzyka z anime.

Wszystko, co kochasz

Post Cz kwi 08, 2010 21:08
Finalkaa Avatar użytkownika
Expert

I jeszcze często słuchałam (gdy miałam ochotę na coś wolniejszego) piosenkę Megumi Yamamoto ze Special A.

Post Pt kwi 09, 2010 09:11
Shinigami-sama Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Zaczęłam maniakalnie pochłabniać openingi z DN :wink:. Mamę już to wnerwia, hehe.
私の名前はカミラされ、私はあなたの天使の愛.

Post Pt kwi 09, 2010 16:48
yamato Stały bywalec

Słuchawki Shinigami-sama słuchawki :P Swego czasu też miałem na to manię :D Ale bez słuchawek ani rusz.

Finalkaa: A mi ciągle słuchawek brak xD Ale to nie ten temat :P

Post Pt kwi 09, 2010 18:56
Shinigami-sama Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Słuchałam na słuchawkach, ale mi zmarły. I ciągle sobie podśpiewuję w domu więc mama zawsze robi mi awanturę o mój śpiew bo powiedziała mi, że mam głos jak zakonnica na gorzkich żalach! Hehe nie ogarnę tej kobiety ^^".

Finalkaa: A co ja pisałam wyżej? Że nie ten temat na takie rozmowy...
私の名前はカミラされ、私はあなたの天使の愛.

Post Pt kwi 09, 2010 22:22
StuWhoo Uzależniony ^_^

Koleżanka chyba nie czytuje małych czcionek. W przyszłości będziesz miała problemy, jak będziesz brała jakiś kredyt. W celu przypomnienia istoty tego wątku pochwalę się, że właśnie sobie uświadomiłem, że w "Ichirin no hana" śpiewają coś o kwiatach... :D Mój poziom japońskiego rozwija się z niebywałą prędkością.

Post So kwi 10, 2010 11:22
tenebra Avatar użytkownika
Stały bywalec

Ja niezbyt przepadam za openingami i endngami z anime, bo większość z nich to jpopowe dziwności (nie znoszę jpopu). Na szczęście nie wszystkie są takie i urzekły mnie:
- opening Elfen Lied - "Lilium"
- opening Death Note (drugi) - Maximum the Hormone"Whats up people"
- opening Serial Experiments Lain - Bôa "Duvet"

StuWhoo, szalejesz ^^

Sayuri-chan: To nie BoA śpiewa, a Bôa ;)

Post N cze 27, 2010 22:40
Kaori1 Avatar użytkownika
Bywalec

Moimi ulubionymi openingami i endingami są:

OP Gundam Seed Destiny - Ignited
OP Onegai Teacher - Shooting Star
OP Sailor Moon - Sailor Stars Song
OP Pokemon Johto
OP Elfen Lied
OP Chobits - Let Me Be with You

ED Kannazuki no Miko - Agony
Obrazek Piszę poprawnie po polsku

„Ten się śmieje ostatni, kto najpóźniej zrozumiał dowcip”

Post Pn gru 05, 2011 11:50
ANK Przyjaciel japonki

Pozwolicie że odświeżę?
Akurat to jest mój ulubiony temat do rozmów, albowiem slucham samych japońskich piosenek i to z anime (części niektorych to nawet nie wiedzialem xD). Ale do rzeczy!

Jest dużo piosenek japońskich, postaram się wymienić większość.

Pokemon

Mezase Pokemon Master 1997! - od tego wszystko się zaczelo, cala kariera Pokemonów itd
Rival - pamiętam jak tego sluchalem ;) Na tym openingu uczylem się hiragany
OK! - Rica ma moc w tym swoim glosie :D
Mezase Pokemon Master 2001 - są różne wersje, ale ta przypadla mi najbardziej ;) Szczegolnie smutny fragment zaczynający się od 2:22
Ready Go - no cuż, chyba najmniej mi przypadl, nie wiem czemu
Advanced Adventure - opening taki se, animacja zarąbista :D
Challengers! - ten to akurat bardzo mi przypadl do gustu :D
Battle Frontier V.1 - sam opening okej, ale animacja lepsza :D
Battle Frontier V.2=Spurt - heh, wspomnienia, najlepszy opening z Pokemonów ;)
Diamond and Pearl V.2=Together= pierwsza wersja jakoś nie przypadla mi do gustu ;/
High Touch- heh, trochę dziecinne, bo i tak wolę koreańską wersję ^.^ ale lubię Megumi Toyoguchi jako aktorkę ;)
Saiko Everyday - sluchając tego od razu zaczyna mi się robić milutko i stresik znika ^.^
Best Wishes- heh, dobry open, nie ma co ;) animacja i tak lepsza.
Kakurenbo- bo któż z nas nie lubi zabawy w chowanego? ;)
Kokoro no fanfaree- nie mam pojęcia czemu, ale mnie się to kojarzy z Orkiestrą Świątecznej Pomocy x.X
Tytul nieznany- to opening stworzony przez fana :) Co by nie rzec, nie opiera się już na anime, a na mandze która ta jest dojrzalsza i ma normalniejsze postacie ;) I wiem że to parodia niektórych openingów i endingów do ''Majutsu no Railgun'' oraz ''Majutsu no Index'' :)
Tytul nieznany - Heh, lubię tę piosenkę, to też raczej zlepka piosenki z jakiegoś anime i scen z mangi, ale co tam ;)
Tytul nieznany- A to lubię bardzo, bardzo, bardzo ^____^
Tytul nieznany- Jak to zobaczylem to mi szczena opadla O.O Bardzo bym prosil o tlumaczenie tej piosenki na angielski, proszę :( albo powie gdzie mogę znaleźć
Tytul nieznany- Taka smutna piosenka, zaloze się że śpiewa o swoich rodzicach, wiem bo to moja ulubiona postać z mangi ^.^
Soko ni sora ga aru kara - heh, uwielbiam ten ending ;)
Kimi no mune ni lalala- przywoluje wspomnienia z gimnazjum :)
Hitori bocchi ja nai- miodzio i malina ^.^

Jest jeszcze więcej (+30-50) ale nie chcę mi się wszystkich dawać :P

To Aru Kagaku Majutsu no Railgun/Index

Only my railgun - malo znam to anime, dlatego malo bedzie piosenek, bardzo lubie ten opening ;)

Judgelight LEVEL 5- A ten lubię jeszcze bardziej :)

Real Force - po prostu lubię :)

No Buts! - gdy to pierwszy raz uslyszalem, myślalem że to zwykla piosenka, a tu zonk, to jest do anime xD No i fragment tej piosenki to mój podpis ;) (ten co najbardziej mi się spodobal)

Naruto/Naruto Shippuuden

Rocks!- przywoluje wspomnienia, wtedy kiedy drużyna 7 nie mogla się jeszcze ze sobą dogadać i wszyscy byli slodcy, a nie to co teraz wyprawiają w Shippuudenie ;/

Haruka Kanata- Openingi z Naruto są wg. mnie najlepsze :) A ten opening jest dobry na przejażdżki samochodem :) Majówko 2010 wróć !! !! !! (mój pierwszy wyjazd nad morze :P)

Sou sa kanashimi wa yasashisa ni- O matko, jak ten opening przywoluje wspomnienia ^.^ O.O Na majówce sluchalem go na okrąglo, strasznie, strasznie tęsknie za tym !! Pamiętam że uzylem tej piosenki jako endingu do filmiku z nad morza, ale moj glupi komputer dopadla choroba dysku i wszystko poszlo się je... -.- Anyway, zdjęcia mam na poczcie (lol, ale ja glupi bylem bo wykasowalem nagrania z telefonu xD sam nie wiem czemu, teraz żaluje :?) więc kiedyś je wam pokażę ;) To bylo z Darlowa.

We are fighting dreamers!- Nie przypadl mi do gustu, ale, wszystkie openingi lubię więc ten też powinien się znaleźć na liście.

Tytul nieznany lub nie wiem jak go napisać :P Trochę lepiej, animacja jest juz na przyzwoitym poziomie.

Nagare Hoshi- Co by nie rzec, przyjemny opening :)

Remember- Och, och, Remember. I remember kiedy byl pogrzeb dziadka, 6 klasa podstawówki, piątek, 28.03.2008r. (chmury byly jasne, ja wstalem o 5 by film oglądać, i wtedy zjadlem najlepszą jajecznicę no i 2 godziny sluchania tej piosenki w samochodzie... wspomnienia)

Yura yura - Mam 2 sentymenty do tej piosenki. Pierwszy powód jest taki że to dala mi moja najlepsza koleżanka z klasy, z podstawówki która też się interesuje językiem japońskim. A drugi powód, jest taki sam jak powyżej zostalo napisane, z tym że wtedy wracalem się z pogrzebu, pewny fragment tej piosenki + machanie do rodziców z samochodu na zawsze zostanie w mojej pamięci, takie dobre zgranie w czasie ;)

Naruto Shippuuden Opening 1- Uwieeeellbiaiam tę nutkęęę :D :D :D <3333 Majówko 2010 wracaj!!

Blue Bird- Nie będę tu wyjaśnial, wystarczy przyjrzeć się temu co napisalem w ''Sou sa kanashimi wa yasashisa ni'' :) a wszystko będzie jasne.

Hotaru no Hikari- Specjalnie pogrubilem slowo ''hikari'' gdyż jest to mój ulubiony wyraz w japońskim, jak i zapis tego w kanji oznaczający ''światlo'' :) Uwielbiam tę piosenkę glownie z tego powodu że występuje tam to slowo, no i ona też przysluzyla mi się jako opening do filmiku o majówce ;) Majówko 2010 wracaj !! :(

Tounmei Datta Sekai - Wspomnienia z września tamtego roku :)

Diver- Sam opening może być, ale animacja zarąbista :D Kojarzy mi się to z niektórymi tapetami z Windows 7 xD

Lovers- Ten kto tego nie sluchal niechaj żaluje, ten opening jest zarąbisty ;) Patrz co napisalem ''yura yura'' z tym że tym razem sytuacja dotyczyla babci xD.

(Podalbym jeszcze z 10 tych piosenek ale mnie się nie chce).

Okej, trochę się rozpisalem .. xD Zajelo mi to z poltorej godziny, jak będę mial chęci to napewno zamieszczę pozostale.
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post Pn gru 05, 2011 18:16
Sakurcia19 Avatar użytkownika
Stały bywalec

Ja uwielbiam openingi i edingi z Fullmetal Alchemist Brotherhood zwłaszcza SID-Rain i ost "Bratja" :P Ślicznie piosenki ^^
Uniosę się wysoko, nie zważając na swe słabnące skrzydła...
Obrazek

Post Pn gru 05, 2011 20:00
Haru8hi Początkujący

Ja tam lubie muzke z animke "Angel Beats!" Wymiata... *_*' Albo z MM jest fajna ;P---------
8 listopad - urodzinki ;P
W sumie, nie jestem taką początkującą w nauce Japońskiego :D

Post Wt gru 06, 2011 10:24
usagi Avatar użytkownika
Expert

Azumanga Daioh, Sayounara Setsubou Sensei, One Piece, Naruto, i wszystko z Ghibli.
兵法
戦争のタオ
戦略

Post Wt gru 06, 2011 16:27
Kaori95 Przyjaciel japonki

Teraz cały czas słucham muzyki z "Uta no Prince-sama Maji LOVE 1000%" :D

Post Wt gru 20, 2011 19:25
Otakusher Avatar użytkownika
Początkujący

"Don't Say Lazy, Listen!!, No Thank you!" - K-ON
"Your Gravitation, Matsuri no Uta, Romantic Summer" - Seto no Hanayome
Za dużo do wymieniania ale ostatnio słucham KEI-ON'a

Post Pt mar 02, 2012 21:36
Izka Avatar użytkownika
Expert

wjzz ten kawałek od Ciebie"
http://youtu.be/90RjOnImjuA

strasznie mi się kojarzy z openingien z Dragon Ball'a bodajże. Czy tylko mi?
http://www.youtube.com/watch?v=K7r_gS2olt4

Ta melodia refrenu. To jest podobne!
Harmonia jest jak muzyka.
Wymaga dostrojenia do niuansów każdej sytuacji

Post Śr lip 11, 2012 08:31
yoogurth Avatar użytkownika
Początkujący

Większość moich ulubionych piosenek to właśnie piosenki z openingów i endingów z anime. :'D
Ta muzyka jest z-a-y-e-b-i-s-t-a ~~ !! Niektóre tak wpadają w ucho ,że nie mogę się od nich oderwać. Jak sobie pomyśle czego słuchałem zanim poznałem mangę i anime... ''>__>

edit//
Aha no i zapomniałem o moich ulubionych.

- Hunter x Hunter 2011 - Ending 1
- Hunter x Hunter 2011 - Opening 1
- Fairy Tail - Opening 11

.. taka mała dawka tych najlepszych -3-
Obrazek

BlogdAMAL

Poprzednia strona

Powrót do Nasze zainteresowania