Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Artworks, funart - czyli wasze prace
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Artworks, funart - czyli wasze prace

Artworks, funart - czyli wasze prace

Wszystko, co kochasz

Kaori95 Przyjaciel japonki

Prace są śliczne *w* Zazdroszczę takiego talentu ;) Dodawajcie więcej swoich prac, bo aż miło na nie popatrzeć :D

konareky0F Początkujący

Ok, przejrzałam kilka prac i zamiast oceniać (bo dałabym same dobre oceny, a przecież to Wam w rozwoju nie pomoże) coś podpowiem.

Przerysowywanie jest dobre na samym początku zabawy z rysowaniem, a i tak lepiej jest przerysowywać ze zdjęć, niż z mangi, nawet jeśli planujecie być artystą stricte mangowym. Uwierzcie mi, na początku przerysowywania ze zdjęć lub natury będą Wam wychodzić ludzie wyglądający jak brakujące ogniwa między małpami, a jaszczurkami (mówię z doświadczenia :mrgreen: ), ale to trwa przez bardzo krótki okres. Wystarczy narysować kilka takich potworków, żeby załapać kilka podstaw, które podlevelują Wam skilla w kosmos.

Przy rysowaniu twarzy najpierw narysujcie okrąg i niech on wyznacza Wam granice i proporcje - to zwyczajnie pomaga, bo bardzo łatwo jest zrobić zbyt szeroką twarz.

I ostatnia rada: unikajcie smyrania palcami po kartce. Nawet jeśli robicie to celowo. To nie wygląda ładnie, lepiej jest zrobić mnóstwo linii, nawet krzyżujących się, niż smyrać palcem. A jeśli koniecznie chcecie trenować "smudgenie", to róbcie to pędzelkiem (np. przy włosach, doda to im miękkości) lub wacikiem (przy cieniach).

Mam nadzieję, że trochę pomogłam. Nie poddawajcie się! Na pierwszy rzut oka widać, że macie talent i teraz wystarczy go wyćwiczyć! :)

Edit: Reoa :shock: Twoje prace... :shock: Zakochałam się w nich :oops: Studiujesz na ASP?

Danieru Avatar użytkownika
Stały bywalec

Obrazek
"Nie otworzysz drzwi dopóki nie otworzysz zasuw
Zrozum mnie dobrze, że nie ma dróg na skróty, nie ma..."

Poprzednia strona

Powrót do Nasze zainteresowania