Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Książka do poduszki ;)
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Książka do poduszki ;)

Książka do poduszki ;)

Wszystko, co kochasz

Post So wrz 10, 2011 15:10
Jack_14 Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Michael Gerber - 'Barry Trotter i Bezczelna Parodia', 'Barry Trotter i Niepotrzebna Kontynuacja', Barry Trotter i Końska Kuracja' - parodia bywa lepsza od oryginału :D

Joseph Delaney - 'Kroniki Wardstone" - seria opowiada o Tomie Wardzie, chłopcu, który uczy się na stracharza - pogromcę zła wszelakiego. W przeciwieństwie do Harry'ego nie posiada jednak żadnych supermocy. Obecnie jestem na 6 tomie i wciąż aż trudno się od książki oderwać :wink:

Richard A. Knaak - 'Dziedzictwo Krwi', Królewstwo Cienia', Pajęczy Księżyc' - książki te oparte są na motywach gry Diablo, jakość tłumaczenia także wręcz powalająca. Póki co tylko w wersji angielskiej dostępna jest także trylogia 'The Sin War', tego samego autora, także bazująca na świecie gry[dostępna choćby w empiku].
白いのも 黒いのも どっちも 私 です。。。

Post Pn wrz 12, 2011 14:54
Izka Avatar użytkownika
Expert

Jakby ktoś chciał to do magazynu "sens" dołączona jest książka pt. "PS Kocham Cię" za jedyne 8,90zł :D Film był wzruszający zobaczymy jak tam proza
Harmonia jest jak muzyka.
Wymaga dostrojenia do niuansów każdej sytuacji

Post So lut 18, 2012 21:39
Izka Avatar użytkownika
Expert

Czy ktoś czytał książkę Eckhart Tolle - Potęga teraźniejszości i jest w stanie coś o niej szerzej powiedzieć?
Interesuje mnie również pozycja Jakuba Zulczyka - Zrób mi jakąś krzywdę.
Czytał ktoś?
Harmonia jest jak muzyka.
Wymaga dostrojenia do niuansów każdej sytuacji

Post So lut 23, 2013 22:31
pauigi Początkujący

Gorąco zachęcam do przeczytania książki "Dziewczyna na każdy dzień". Dostałam ją od przyjaciółki na urodziny i z miejsca się w niej zakochałam. Nie jest to książka, którą przeczytasz raz i odstawisz na półkę. To przewodnik w postaci praktycznych i dowcipnych karteczek z kalendarza, do których możesz wracać każdego dnia. Takie mini kompendium wiedzy o świecie - jak dla mnie bomba. :)

Post Cz mar 07, 2013 15:07
kate Avatar użytkownika
Moderator

A ja oprócz Murakamiego i kilku książek, których tytułów już nie pamiętam (mea culpa) przeczytałam ostatnio "Życie jak w Tochigi" Anny Ikeda. Książkę łyknęłam dosłownie w jeden dzień. Ponad 300 stron, dużo świetnych zdjęć. Humor autorki i to co opisuje sprawie że chce się tam jechać i zobaczyć to wszystko na żywo. Serdecznie polecam.
A jak skończę Allende to przeczytam jeszcze i Wam opiszę "Tokio Murakamiego" to kolejny gwiazdkowy prezent;)

Post Pn mar 18, 2013 07:39
usagi Avatar użytkownika
Expert

Okręt Rzymu oraz pozostałe dwie części.
Bardzo wciągająca. Dla miłośników bitew morskich w czasach świetności Kartaginy.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/73925/okret-rzymu
Polecam
Ostatnio edytowano Cz mar 21, 2013 20:55 przez usagi, łącznie edytowano 1 raz
兵法
戦争のタオ
戦略

Post Cz mar 21, 2013 11:19
Kaori95 Przyjaciel japonki

Czy ktoś ma jakąś fajna książkę fantasy bo już nie mam co czytać XD a sama polecam shogun książka przygodowy w naszym ukochanym kraju <3

Post Cz mar 21, 2013 20:52
usagi Avatar użytkownika
Expert

Jak starsze to może seria Xanth (Pierce Anthony o ile dobrze pamiętam...)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piers_Anthony (całości do końca nie czytałem ale zobaczę może niebawem e-booki)
, albo 2 książki- Ksin i Różanooka, jak nowsze, ja mam hopla na punkcie fantasy z Warhammera- Zabójca trolli, Powiernik Krzywd, Wojownicy Ulryka, nie przepadam za mdłymi operami pokroju Elryka z Melnibone, pierwsze 5 części Conana było fajne, reszta ,jak zaczynałem to zazwyczaj kończyło się mizerią, Harrego Pottera wymęczyłem do 3 części, ale był fajny.
Jak coś wybierzesz nie koniecznie ode mnie to pisz.- Wszystko jest kwestią gustu.

p.s. Ja teraz mam przerwę od fantasy i kończę 3 wydanie Sztuki Wojny aktualizowane przez Ralpha Sawyera

http://onepress.pl/ksiazki/sto-niekonwe ... stostr.htm

, obok 100 niekonwencjonalnych taktyk oraz Sztuki wojny Machiawelliego to kolejna bardzo pouczająca książka w mojej bibliotece.
兵法
戦争のタオ
戦略

Post Śr mar 27, 2013 12:42
juss Bywalec

W przerwie świątecznej nadrabiam zaległości książkowe... na razie zdążyłam przeczytać:
z cyklu "Oko jelenia" Pilipiuka 2 pierwsze tomy (mam zamiar skończyć serię, bo jest mega wciągająca)
Henry'ego Neff'a 2 tomy "Gobelinu"... muszę sprawdzić czy przypadkiem nie ma trzeciego
3 ostatnie tomy z cyklu o Amberze Rogera Zelaznego, bo akurat te miałam pod ręką.
Każda jak dla mnie jest godna polecenia, chociaż Gobelin może dla młodszych czytelników ;)

Z japońskich
"Miłość na marginesie" Ogawa Yoko, to czytałam jakiś czas temu, podobała mi się.

Post So kwi 20, 2013 23:56
Danieru Avatar użytkownika
Stały bywalec

Nie czytałem wszystkich postów więc nie wiem czy było, ale "Kobieta z wydm" wg mnie bije wszystko :D
Obrazek
"Nie otworzysz drzwi dopóki nie otworzysz zasuw
Zrozum mnie dobrze, że nie ma dróg na skróty, nie ma..."

Post N maja 19, 2013 17:33
kate Avatar użytkownika
Moderator

Anna Zielińska Elliott "Haruki Murakami i jego Tokio". Książka jak dla mnie godna polecenia. Można ją uznać za przewodnik po Tokio. Wymienione jest wiele tokijskich miejsc opisywanych w książkach Murakamiego, oczywiście wszystkie te miejsca są prawdopodobne. Bardzo dużo zdjęć obrazujących jedzenie, wnętrza, ulice, ludzi, opis wielu potraw i restauracji tokijskich. Polecam też z uwagi na to że w książce znalazło się trochę historii japońskiej, sporo adresów internetowych i zwykłych. Dla kogoś kto interesuje się Japonią jest to całkiem niezłe źródło wiedzy o stolicy japońskiej.

Post Wt cze 11, 2013 04:53
Justyna.89 Początkujący

Witam ;) Muszę przejrzeć każdy post dokładnie, pewnie znajdę coś dla siebie, choć moja lista do przeczytania codziennie się wydłuża ;)

Zatem ja do poduszki czytałam:
"Cień wiatru", "Gra anioła", " Więzień nieba" Carlos Ruiz Zafon
"Biały oleander" Janet Fitch
Millennium -"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem", "Zamek z piasku, który runął" Larsson Stieg.
"Miasto ślepców" José Saramago
"o krok" Henning Mankell
"Kwiat pustyni" Waris Dirie

W tym tygodniu zaczynam czytać po kolei książki autorstwa Murakami Haruki :
"Po zmierzchu", " Wszystkie boże dzieci tańczą" oraz " O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu"

Póki co to wszystko ;)
Pozdrawiam Wszystkich ;)

Post Cz cze 27, 2013 14:45
arabeczka007 Początkujący

Ostatnio pokochałam książkę "Myśli nieuczesane- wszystkie". Lec w ironiczny, przewrotny sposób komentuje obyczaje, problemy moralne, sytuację polityczną za pomocą krótkich aforyzmów. Polecam dawkować po kilka dziennie, żeby nie nabawić się duchowej niestrawności :)
W końcu Słońce!

Post N lis 10, 2013 17:45
optymistka12 Początkujący

Polecam książkę Nostalgia Anioła :)

Post Cz lis 14, 2013 11:16
batman293 Początkujący

Ostatnio zacząłem czytać Pamiętniki wampirów :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze zainteresowania