Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Manga i Anime
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Manga i Anime

Manga i Anime

Wszystko, co kochasz

Post Pt sie 06, 2010 13:54
yamato Stały bywalec

Jakby nie patrzeć, znając już parę podobnych produkcji można było z góry powiedzieć jak to się skończy i kto z kim będzie :D Zawsze tak jest.

Myślałem właśnie za co by się zabrać, bo dawno nic nie oglądałem, a nabrałem ochoty na podszkolenie się z angielskiego :D Wiadomo, jak napisy to tylko angielskie(japoński jeszcze kuleje). Zobaczę te dwie serie które proponujesz i może coś przypadnie do gustu chociaż to nie moje klimaty.

Bokusatsu Tenshi - nie wiem co mnie skłoniło żeby to obejrzeć. Ale w sumie nie żałuję, mimo banalnego humoru i skrajnego sadyzmu płakałem ze śmiechu :P

Higurashi to po prostu mistrzostwo. Ten mroczny klimat, ciągłe napięcie i niespodziewane zwroty akcji - bohater ginie i nagle w następnym odcinku się pojawia :D Żeby nie druga seria, nic nie byłoby wiadome. Obejrzę chyba jeszcze raz :wink:

Post Pt sie 06, 2010 14:02
karjak Avatar użytkownika
Expert

Ja właśnie skończyłem oglądanie Higurashi po raz drugi :)
A że napisy tylko angielskie, to już od dawna wiadomo.
Polskie nie pasują. Nie wiem czemu, chyba z przyzwyczajenia.

Post So sie 21, 2010 21:11
barteks Avatar użytkownika
Początkujący

History strongest dyscipline Kenichi :lol:
Full metal Alchemist (wspaniałe openingi 1 i 5)
Hajime no Ippo (jak ktoś lubi boks i nie tylko, Takamura Mamoru :lol:)
School Rumble też dobre
Golden Boy (najlepsza scena jak gonił superbike'a na swoim rowerze i zapomniał wymienić klocki hamulcowe :lol: )
Nagasarete Airantou za fajny pomysł, wykonanie trochę słabsze, ale i tak dobre
Bez wielkich marzeń nie zrobisz małych rzeczy

Post So sie 21, 2010 21:31
karjak Avatar użytkownika
Expert

A ja zabrałem się za grubszy temat, czyli serię Macross.
Na razie oglądam pierwszą serię, wyemitowaną w 1982 roku.
Ahhh ta stara kreska :D

Post Cz sie 26, 2010 21:36
elsidu Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Kto poleci jakieś pełnometrażowe anime?
Oglądałem ostatnio 秒速5センチメートル i 雲のむこう、約束の場所、時をかける少女 a teraz mam zamiar obejrzeć 銀色の髪アギト.

Co jeszcze warto obejrzeć?
その目。。。だれの目?
--------------------------
http://www.mugiwara.w8w.pl/blog/

Post Pn gru 27, 2010 21:55
DanteKH Początkujący

Pełnometrażowe to "Tekken" mogę polecić, ciekawe na podstawie gry (To chyba każdy wie XD)

Za wiele Anime nie oglądałem bo to nie moja pasja, ale czasami lubię, moje ulubione (i za razem pierwsze jakie obejrzałem ) to Higurashi no Naku Koro ni.

Post N sty 09, 2011 19:13
isztar Avatar użytkownika
Bywalec

yamato napisał(a):
Nie dotrwałem do końca Azumangi :D Ale fakt, humor wręcz rozkłada na łopatki :D

Po prostu kocham ten rodzaj humoru, nie wiadomo o co chodzi ale i tak śmieszy. Zresztą Osaka jest fantastyczną postacią i gdyby nie ona, całe anime prawdopodobnie nigdy nie byłoby takie zabawne. Poza tym, Azumanga humorem bardzo przypomina mi Lucky Star, które też obejrzałam wielokrotnie. Po prostu uwielbiam tego typu anime, gdzie mogę widzieć mniej więcej prawdziwe życie Japończyków. A postać Konaty...oglądałam to anime chyba z rok temu, a nadal mam na sms ustawione Timotei w jej wykonaniu. Po prostu cud-dziewczyna ;)
A teraz właśnie kończę K-On!!. Lubię od czasu do czasu takie lekkie i niewymagające anime, ale gdybym miała wybierać swoje naj, to oczywiście nikt kto mnie zna, nikt by się za bardzo nie zdziwił, że jest to Noir, a za nim Arjuna :D
Widzę cię.

Post Pn maja 16, 2011 15:34
mioko97 Avatar użytkownika
Początkujący

Wooow.... ja jestem początkująca i na razie jestem na Naruto 138 odc. i z mangi mam zamiar jeszcze obejrzeć Chobits (czy jakoś tak :P) i Asura Cryin (czy jakoś tak) A z anime to obejrzałam cale Król Szamanów :)

Post Pn maja 16, 2011 16:42
mariussu Bywalec

Wiele znam, a jeszcze więcej nie i w tym sporo nie chcę poznać. M&A jest zapchane chłamem w zdecydowanej większości (np. Arjuna czy inne, sztampowe ustrojstwo <Arjuna>). Do anime, które naprawdę przycisnęły mnie do monitora to Code Geass, początkowo Death Note, prześwietne NHK ni Youkoso, z romansów to Toradora, z fantasy to Amatsuki, Fate/Stay Night również zapewniało rozrywkę w miarę na wysokim poziomie. Sporej części nie chce mi się wymieniać (oglądałem zazwyczaj ambitne anime). A niezaprzeczalnym liderem jest pełnometrażowy film, który swoją grafiką, fabułą i oryginalnością przeskoczył wszystko - The Sky Crawlers. Polacy docenią geniusz tym bardziej, że pewien okres w anime dzieje się w... Polsce :) Pałac kultury, starówka, centrum, polskie auta, szyldy i wreszcie polski język. Naprawdę polecam. Grafika w niektórych momentach powoduje dreszcze - nie wiemy, czy patrzeć na grafikę czy na napisy. Radzę jednak patrzeć na napisy, gdyż to anime nie jest łatwe w zrozumieniu. Nie polecam osobom młodszym, tak do 16 lat będą problemy.

A tak to obecnie nie mam czasu (chęci też) na jakieś "wielkie oglądanie". Śledzę kilka tytułów w trakcie danego sezonu i trzy tasiemce - W sumie wychodzą niecałe dwie godziny anime tygodniowo.

Pozdrawiam,

Post Wt gru 20, 2011 19:33
Otakusher Avatar użytkownika
Początkujący

-Seto no Hanayome
-Kami nomi zo Shiru Sekai
-Sora no Otoshimono
-K-ON
-Umineko, Higurashi

Moje ulubione :D

Post N sty 01, 2012 00:14
Tamashi Początkujący

Belzeebub
Working i Working 2
Hellsing
Bleach
Naruto
Kuroshitsuji
Kuroshitsuji II
Tenjou Tenge
Tengen Toppa Gurren Lagann
Basquash!

Post Wt sty 03, 2012 18:48
Juusu Początkujący

Obejrzałem póki co wszystkie odcinki fairy tail. Zacząłem oglądać air i bleach. To drugie jest rewelacyjne równie fajne jak fairy tail a że jest około 350 odcinków to będzie co oglądać. :D

Post Cz sty 26, 2012 23:53
Katsuya Początkujący

W sumie oglądałam niewiele anime. Dlatego wypiszę wszystkie, jakie oglądałam, nie tylko te moje ulubione.

Do tej pory mam sentyment do Pokemonów, niedawno nawet do serii wracałam (nie wytrwałam). Jaka szkoda, że jest takie monotonne i schematyczne. Ponoć najnowsza seria jest lepsza, ale w najbliższym czasie nie planuję oglądać.

Czarodziejki z Księżyca nie miałam okazji obejrzeć w telewizji, ale na YouTube znalazłam wszystkie dwieście odcinków. Oczywiście obejrzałam. Bywały sezony lepsze i gorsze, nudniejsze i ciekawsze. Anime opiera się ciągle na tym samym schemacie, a szkoda.

Koleżanka, również zafascynowana anime, poleciła mi K-On! i K-On!!. Obejrzałam, ale doszłam do wniosku, że moe to nie jest coś dla mnie - za mało akcji, za nudne. Roześmiałam się może raz.

Dalej - Fate/Stay Night. Trafiło w mój gust, tyle powiem. Bardzo mi się spodobało. Siłą rzeczy, podobne zdanie mam o Fate/Zero. Może jest więcej rozmów, ale mi to nie przeszkadza. Nie mogę się doczekać nowych odcinków.

Ostatnio oglądam Carnival Phantasm, głównie ze względu na bohaterów z FSN. Dobrze się czasem pośmiać :)

Post Pt sty 27, 2012 12:25
ANK Przyjaciel japonki

Katsuya, to zależy, bo z Pokemonami jestem związany odkąd mam 5 lat, i powiem Ci iż najnowsza seria ''Best Wishes'' (ベストウイッシュ) jest kalką serii 1. Tej starej pierwszej, z pierwszą generacją, i z tymi pierwszymi 150 pokemonami. Istna kalka. Nie dosyć iż z Ashem (lub jak kto woli Satosh'em) podróżuje dwójka liderów, to w dodatku Satoshi zmienil swój ubiór na ten odpowiadający z pierwszej serii. Team Rocket (Zespól R) stal się poważny, groźny i nie blyska. No i jeszcze ten śmieszny Mijumaru (Oshawott) Satosha :D Istny ubaw, acz nie powiem niektóre odcinki są po prostu nudne, a szkoda bo seria imo ma potencjal (powiem tyle iż te odcinki są jeszcze bardziej nudniejsze niż te z Diamond and Pearl). Ja tam i tak wolę mangę poczytać (Pokemon Special) gdyż mam pewność iż tam nie będę się nudzić (owszem, w mandze też są nudne momenty, ale napewno jest ich mniej niż w anime).

W dodatku powiem iż oglądam Naruto, obejrzalem kilkanaście i dziesiąt odcinków serii oryginalnej, jak i tej Shippuuden, ale fanem tego anime nie jestem, mangi nie czytam, walki są nudne i mnie nie interesują. Dlatego żeby to zmienić teraz zaczynam oglądać Naruto od samego początku. Tak... te stare czasy kiedy drużyna 7 nie umiala się dogadać, ah, te odcinki są imo lepsze niż jakaś tam gonitwa za Sasuke, a to co się dzieje teraz to, to schodzi na psy. Poza tym Sakura z dlugimi wlosami rządzi :333 no i moja ulubiona Magdalena Krylik :) No i na telefonie mam tylko muzykę z naruto, uwielbiam sluchać japońską muzykę. To jedyna muzyka jaką slucham, gdyż nie toleruję angielskich czy polskich. Są imo beznadziejne. Tak samo z innych krajów. Malo się zdarza żeby się trafilo coś ciekawego.

A, no i jeszcze mialem powiedzieć o tym iż skończylem oglądać pierwszą serię ''To aru majutsu no Indekkusu''. Anime ciekawe :D Historia zakonnicy która wierzy w magię, oraz ''nieudacznika życiowego'' Toum'y to istny ubaw, tym bardziej się śmieję jak ona go gryzie w glowę, a ten mówi ''fukou da'' (czy jakoś tak) wg. tlumaczenia ''co za pech''. Naprawdę, pierwsza seria jest dobra ale ma gorsze openingi, drugą serię też zacząlem i owszem ma lepsze openingi, ale fabula już nie ta sama, dlatego ''skończylem'' (chociaż to za mocno powiedziane) ... yy.... ''zrobilem sobie przerwę'' (O!) w oglądaniu tego anime. Tak czy siak, polecam każdemu bo akcja jest i tak świetna. Jest to kontynuacja anime ''To aru majutsu no Railgun'' :)
「どうか教えてくれませんか
天使はい下がれる笑顔のまま」

Post Pn sty 30, 2012 19:28
Solarius San Avatar użytkownika
Bywalec

Pokemony były fajne w pierwszych seriach, a im bardziej je unowocześniali, tym stawały się nudniejsze. Ja tam sobie obejrzę od czasu do czasu ze względu na sentyment oraz żeby co nieco obczaić, jeśli jakiś kumpel zaprosi mnie na rozgrywkę next gen.

Lubię oglądać anime i mangi, ale niestety ich lista jest niezwykle krótka, mój net jest tak wolny, że z ledwością oglądam cokolwiek. Jakbym miał Hypera na kablówce, to coś by było, ale mam polsat...

Ze względu na moją ograniczoną wiedzę i doświadczenie moim ulubionym anime jest "Higurashi no naku koro ni" (druga seria jest ciekawsza, ale pierwsza daje większe emocje :P ), a mangą "ghost in the shell" (jedyne, jakie znam). Mógłbym dać Dragon ball Z, no ale niestety to było 10 lat temu i pamiętam niewiele...
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze zainteresowania