Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Witam wszystkich + trochę o moich zainteresowaniach
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Witam wszystkich + trochę o moich zainteresowaniach

Witam wszystkich + trochę o moich zainteresowaniach

Wszystko, co kochasz

ASTECH Avatar użytkownika
Początkujący

Witam wszystkich serdecznie,

Właśnie zarejestrowałem się na forum i , jak to mam w zwyczju, umieszczam mój pierwszy wpis w "Naszych Zainteresowaniach" (nie mogę znaleźć "Przedstaw Się"). Moje zainteresowania wymienię poniżej.

Jakiś czas byłem uczestnikiem innego, konkurencyjnego, forum o Japonii i japońskim, ale tamto forum umarło (nie byłem na nim zbyt aktywny, więc mam swój współudział zw zbrodni). A ja za to odrodziłem się jak Feniks z nowym nickiem i nowymi pokładami energii do nauki japońskiego. Kiedyś uczyłem się go, potem na dwa lata przerwałem naukę i chcę teraz powrócić do tej zacnej i trudnej pasji. Jest to jeden z głównych motywów mojej dzisiejszej rejestracji.

Ale, aby nie przynudzać (trochę oficjalnie się zrobiło w pierwszych deóch akapitach), trochę konkretów o mnie:

Jestem rosłym chłopem, teraz prawie 32 lata, zamieszkałym obecnie w Lelystad w Holandii. Urodzony i wychowany we Wrocławiu i okolicach.
Ożeniony i mam dwóch syneczków.

Z głównych zainteresowań mogę wymienić:

- wszelką naukę i technikę (przede wszyskim fizyka, matematyka, elektrotechnika, automatyka, inżynieria, informatyka, programowanie, ) - jest to także mój zawód
- języki obce (znam biegle dwa obce, a kilka innych próbuję "ubieglić") – japoński też, a jakże !
- podróże, poznawanie nowych miejsc (zwłaszcza górzystych) i ludzi (zwłaszcza o ciekawej osobowości)
- rozwój osobisty i udoskonalanie swojego charakteru tudzież walka wręcz z moimi wadami
- sport (biegi wszelkiej maści i na wszelkich dystansach, góry, sporty walki)
- czasem dobry film i dobra książka i dobra płyta

Oto jeszcze mały skrót moich ulubionych :

- ulubiony kraj do mieszkania: Holandia
- ulubiony kraj do odwiedzania: ex aequo Polska / Niemcy / Francja
- ulubiony zespół muzyczny: Tool
- ulubiona płyta: Tool "Aenima"
- ulubiony film: ex aexuo "Milczenie Owiec" / "Siedem" / "Requiem Dla Snu"
- ulubiona książka: James Gleick "Geniusz" (biografia Richarda P. Feynmana)
- ulubiony naukowiec: Richard Philips Feynman
- ulubiona pora roku / miesiąc / dzień tygodnia: lato / czerwiec / piątek
- ulubione odkrycie naukowe: Fizyka – zachowanie cząstek w doświadczeniu z dwiema szczelinami
- ulubiony wynalazek technologiczny: Internet
- ulubiony napój: woda średnio gazowana
- ulubiona potrawa: ex aequo pierogi ruskie z podsmażaną cebulką / frytki z majonezem i jakimś mięskiem
- ulubione warzywo: cebula
- ulubiony owoc: banan
- ulubiona używka: ex aequo kawa / piwo
- ulubiony sport: do uprawiania: biegi długodystansowe
- ulubiony sport do oglądania: wszelkie sporty extremalne

Mam nadzieję, że uda mi się często pisywać na tym forum.
Mam też nadzieję, że nie przynudzałem :-)

Aha, jeszcze jedno...
Czekam na wiadomości i jestem zawsze otwarty na dyskusje na ciekawe tematy. Nie tylko o Japonii czy japońskim.

Gdyby ktoś chciał mogę gratis dopomóc w nauce języka angielskiego lub niderlandzkiego, przynajmniej do poziomu średniozaawansowanego, kontakt w tej sprawie przez forum.

Pozdrawiam i życzę miłęgo dnia!

// ASTECH
Mierz zawsze wyżej niż wierzysz, że możesz dojść. Próbuj zawsze patrzeć poza horyzont. Mierz się z silniejszymi od siebie.

// ASTECH

A co Ciebie obchodzi, co myślą inni?

// Richard P. Feynman

maiko Avatar użytkownika
Admin

No No. Pół roku czekałeś na odpowiedź. Ale wiedz, że "japonka" nie umiera :evil:
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

ASTECH Avatar użytkownika
Początkujący

Witam serdecznie!

Haha, ja też nie umieram ( i jeszcze nie umarłem). Ale przyznaję, moje zainteresowanie japońskim , mimo że trwa, to nie przekłada się na sumienne praktykowanie...
Z powodów zawodowych japoński u mnie przegrywa niestety z językami germańskimi.

Pozdrawiam!
Mierz zawsze wyżej niż wierzysz, że możesz dojść. Próbuj zawsze patrzeć poza horyzont. Mierz się z silniejszymi od siebie.

// ASTECH

A co Ciebie obchodzi, co myślą inni?

// Richard P. Feynman

anna80 Początkujący

Niestety tak już w życiu jest.

Sprawy zawodowe wygrywają z naszymi pasjami.

Dlatego te forum, trochę przymiera.

A kultura Japonii jest bardzo fascynująca.

Powrót do Nasze zainteresowania