Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Ile języków chcielibyście umiec? ^_^
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Ile języków chcielibyście umiec? ^_^

Ile języków chcielibyście umiec? ^_^

Wszystko, co kochasz

Post N sty 09, 2011 23:10
Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

Uczę się hiszpańskiego :) Tak samo mogę się spytać dlaczego ludzie jarają się japońskim.... A francuskim znam dość dobrze i dobrze mi z tym. I będę się nim jarał, nikt mi nie zabroni.
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post Pn sty 10, 2011 00:39
Xander Bywalec

Wydaje mi się że wypowiedź StuWhoo była raczej sarkastyczna i nie wymagała ripostowania :P

Post Pn sty 10, 2011 15:47
StuWhoo Uzależniony ^_^

Ja po prostu nie rozumiem powszechnej fascynacji językiem francuskim. I nie bardzo wiem też, skąd wziął się ten język w polskich szkołach. Moim zdaniem to ani on nie jest ładny, ani jakiś bardzo praktyczny. Ale dla każdego, co innego. Jeśli się komuś podoba, to nic mi do tego. Ja tam już wolę romantyczną germańszczyznę.

Post Pn sty 10, 2011 16:28
isztar Avatar użytkownika
Bywalec

StuWhoo napisał(a):
Ja po prostu nie rozumiem powszechnej fascynacji językiem francuskim.

Angielski jest już passe, więc Francuzi poprzestawiali nam kabelki ;P
Widzę cię.

Post Pn sty 10, 2011 16:53
Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

StuWhoo napisał(a):
I nie bardzo wiem też, skąd wziął się ten język w polskich szkołach. Moim zdaniem to ani on nie jest ładny, ani jakiś bardzo praktyczny. Ale dla każdego, co innego. Jeśli się komuś podoba, to nic mi do tego. Ja tam już wolę romantyczną germańszczyznę.

Chociażby jest językiem roboczym NATO i ONZ.
Właśnie, są gusta i guściki, więc koniec dyskusji :)
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post Pn sty 10, 2011 19:01
StuWhoo Uzależniony ^_^

I niestety tych guścików jest znacznie więcej :(

Post Pn sty 10, 2011 21:18
Xander Bywalec

Tak samo ja mogę powiedzieć że nie rozumiem skąd w szkołach wziął się włoski który nijak światowym nie jest :P . Po francusku (poza Francuzami z którymi ciężko dogadać się po angielsku) nawijają Kanadyjczycy z Quebeku, pół Afryki i inne byłe kolonie (spróbuj się dogadać po angielsku z kimś innym niż ludzie żyjący z turystyki np. na wczasach w Tunezji), w Rumunii jest bardziej popularny niż angielski, ponadto francuskiego powszechnie uczy się jako języka obcego w GB, USA i anglojęzycznej części Kanady (no bo przecież angielskiego nie będą mieli). Biedne w tym zestawieniu pod względem "zasadności uczenia w szkołach" wypada włoski czy nawet mega-popularny niemiecki :P

Post Pt maja 06, 2011 21:38
juss Bywalec

Od niedawna zapałałam chęcią do nauki rosyjskiego... motywacja głównie taka, że nie ma tłumaczeń książek z fantastyki, które chciałabym przeczytać ;],

Post Pt maja 06, 2011 22:48
MaestroS Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Xander napisał(a):
Tak samo ja mogę powiedzieć że nie rozumiem skąd w szkołach wziął się włoski który nijak światowym nie jest :P . Po francusku (poza Francuzami z którymi ciężko dogadać się po angielsku) nawijają Kanadyjczycy z Quebeku, pół Afryki i inne byłe kolonie (spróbuj się dogadać po angielsku z kimś innym niż ludzie żyjący z turystyki np. na wczasach w Tunezji), w Rumunii jest bardziej popularny niż angielski, ponadto francuskiego powszechnie uczy się jako języka obcego w GB, USA i anglojęzycznej części Kanady (no bo przecież angielskiego nie będą mieli). Biedne w tym zestawieniu pod względem "zasadności uczenia w szkołach" wypada włoski czy nawet mega-popularny niemiecki :P

Tylko kto Ci będzie chciał pracować/żyć w Kanadzie, francuskich koloniach w Afryce? : D

Francuski nie jest miłym językiem do słuchania. Ten język po prostu kaleczy moje uszy o_O
Moje orkiestrowe dziecko <3
http://www.youtube.com/watch?v=3UEJBrJLzU0

Post Cz maja 12, 2011 17:03
sakura15 Avatar użytkownika
Stały bywalec

Póki co, uczę się angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i japońskiego ^^ Za jakiś czas może wezmę rosyjski lub turecki, bo mnie ostatnio zafascynowały :D

Post Pn lip 04, 2011 08:48
Kerosine Początkujący

Jak wyżej; angielski, niemiecki, hiszpański i japoński. Moim wielkim marzeniem jest biegle opanować wszystkie te języki (dobra, może poza japońskim... trza znać własne możliwości :P) przynajmniej w piśmie (do tego tak naprawdę jest mi potrzebna ich znajomość). Niestety, ze względu na problemy natury zewnętrznej (brak odgórnie zorganizowanej formy nauki i nauczyciela) może to trochę potrwać :P

Post Wt lip 05, 2011 11:40
mariussu Bywalec

Ja zamiast bawić się w 5 języków naraz wolę opanować 2 obce do poziomu zaawansowanego. Angielski już jestem blisko, gorzej z japońskim :D

Jak mi nie zabraknie chęci i kasy, to może może...

Post Wt gru 20, 2011 19:34
Otakusher Avatar użytkownika
Początkujący

Póki co znam perfekcyjne Włoski oraz Angielski chodź wszystkich słów nie znam.
Moim głównym celem jest Japoński.

Post Śr gru 21, 2011 23:21
Solarius San Avatar użytkownika
Bywalec

Jakie języki... zdecydowanie angielski, japoński i hiszpański, choć do tych dwóch ostatnich to mam problem z materiałami do nauki w formie książek (łatwiej idzie mi się uczyć z książki niż z monitora) :)
Obrazek

Post Śr gru 21, 2011 23:50
Marsmall Bywalec

a ja bym chcial umiec angielski, niemiecki, francuski, japonski, mandarynski, koreanski :) i to w sumie wszystko, nic wiecej :)
私は私だ。

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze zainteresowania