Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Japońskie dramy
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Japońskie dramy

Japońskie dramy

Wszystko, co kochasz

Post Pn maja 26, 2008 21:42
Kaoya Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Moja wiedza na temat japońskich dram jest dosyć ograniczona, ale Densha Otoko mi się podobała, mimo, że faktycznie główny bohater jest straszną pierdołą, ale ma czyste intencje ;]
W ogóle obraz dużo zyskuje na postaciach właśnie z forum internetowego, aż czasem nie zdajemy sobie sprawy jakie okazy siedzą po drugiej stronie ;)
克拉科夫烤鸭

Obrazek Piszę poprawnie po polsku - ale akutalnie nie mam polskich liter

Post Pn maja 11, 2009 21:38
Szani Avatar użytkownika
Początkujący

Maou
Smile
Hana Yori Dango
The Quiz Show

w takiej właśnie kolejności ^^ (Wcale nie jest podejrzanym fakt jakie osoby graja główne role :roll: )

To takie spore nowości na rynku, ale warte świeczki ;) Jeśli chodzi o Maou to przyznam ze nie podejrzewałam Japończyków o taką rękę do suspense. The Quiz Show (obie serie, szczególnie Golden) też prezentują się dobrze. No a co do reszty to nic szczególnego nie powiem, dobrze wszyscy wiemy, że w romansach to się Japończycy zawsze specjalizowali ^^
嵐、嵐 FOR DREAM!! xD

私は櫻井さんが大好きですよ!

Post Wt maja 12, 2009 09:50
czkafa Przyjaciel japonki

Ja polecam zettai kareshi :D.

Post Wt maja 12, 2009 11:56
Adam_M Początkujący

Nobuta Wo Produce - o przyjaźni
Watashitachi no Kyokasho - bardzo dobry dramat sądowy
Gokusen 1,2,3 - jedna z lepszych komedii jakie oglądałem
Code Blue - dobry, medyczny

Post Wt maja 12, 2009 12:55
wjzz Expert

Jakby ktoś był zainteresowany dramami, które właśnie wychodzą, to polecam:

Shiroi haru - brać w ciemno, nie tylko dlatego, że gra tam Abe Hiroshi;p

Aishiteru - Tytuł jak z kolejnej komedii romantycznej, ale ta historia jest duża głębsza. Jaki wpływ na życie zwykłych rodzin będzie miał pewien tragiczny wypadek? Trochę suspense, trochę psychologiczna. Bardzo interesująca, czegoś takiego jeszcze po japońsku nie widziałem.

Konkatsu - jak znaleźć żonę zanim szefowa zauważy, że skłamaliśmy podczas rozmowy kwalifikacyjnej i jesteśmy jednak kawalerem?

Atashinchi no danshi - Maki Horikita zostaje... mamą?! nastoletnich chłopaków?!

Boku no imouto - Odagiri Joe i Nagasawa Masami jako rodzeństwo, które zostało wplątane w dość dziwną aferę...

Więcej szczegółów nie piszę, zobaczcie sami! Shiroi haru, Konkatsu i Atashinchi no danshi oglądamy we wtorek, Aishiteru w środę a Boku no imouto w niedzielę :-)

Post Wt maja 12, 2009 14:10
karjak Avatar użytkownika
Expert

Ja skończyłem ostatnio pierwszą japońską dramę w moim życiu, a mianowicie wspomnianą przez wjzz w pierwszym poście Nodame Cantabile.
Uśmiałem się dużo bardziej niż podczas oglądania anime, a 7 Symfonię Beethovena trzymam na empetrójce do dziś :D (choć ja i muzyka klasyczna to 2 zupełnie różne klimaty na codzień ^^).

Naprawdę polecam i już zabieram się za analizę tego wątku w poszukiwaniu fajnych komedii (skończonych, by nie czekać na kolejny odcinek) :P

Post Wt maja 12, 2009 17:09
Aquariia Avatar użytkownika
Początkujący

Również polecam Nodame Cantabile, jeszcze HYD, Hanazakari no Kimitachi e, Galileo, My Boss My Hero i dużo innych.

Z z nowych zaczęłam

Quiz Show Golden - tutaj nie mogę przestać zachwycać się głównymi bohaterami :P
Atashinchi no danshi - można się pośmiać w każdym odcinku.
Konkatsu - wygląda niepozornie, ale bardzo ciekawa drama.
Majo Saiban - Suspense drama, głównymi bohaterami są ławnicy. Po dwóch odcinkach wygląda nieźle
Meitantei no Okite - komedia detektywistyczna, raczej dla fanów Matsudy Shoty.
Smile - drama o pół Filipińczyku pół Japończyku którego nikt nie lubi. :P

Post Wt maja 12, 2009 21:31
Szani Avatar użytkownika
Początkujący

Na Nodame Contabile pewnie się kiedyś pokuszę ;) Przyjaciółka ciągle namawia mnie do anime. No ale to jak roboty ubędzie ^^

Nie wiem jakie macie doświadczenia z dramami, ale ja mogę z czystym sercem powiedzieć, że te japońskie są zdecydowanie najlepsze.

Z koreańskich oglądałam tylko Goong, który jest całkiem przyzwoity, ale brak mu tego czegoś.

Tajwańskie to w większości (nie mylić z całością ^^) tania szmira na miarę mody na sukces :?
嵐、嵐 FOR DREAM!! xD

私は櫻井さんが大好きですよ!

Post Wt maja 12, 2009 22:17
Aquariia Avatar użytkownika
Początkujący

Koleżanka mi podrzuciła kilka dram koreańskich i tajwańskich ale do tej pory, żadnej nie widziałam. Nie mogę oderwać się od japońskich.
Planuję w najbliższym czasie pooglądać koreańskiego HYD bo wszyscy zachwalają, niektórzy mówią, że lepszy od japońskiego w co nie uwierzę :P Zdarza mi się oglądać filmy azjatyckie.

Post Wt maja 12, 2009 23:05
Expert

Szani napisał(a):
Na Nodame Contabile pewnie się kiedyś pokuszę ;) Przyjaciółka ciągle namawia mnie do anime. No ale to jak roboty ubędzie ^^

Nie wiem jakie macie doświadczenia z dramami, ale ja mogę z czystym sercem powiedzieć, że te japońskie są zdecydowanie najlepsze.

A ja z kolei odwrotnie: mam trochę doświadczenia z anime, a dramy dopiero zaczynam :) I mi się to podoba!

Post Cz maja 14, 2009 18:45
yuna16 Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Ja już oglądałam tyle dram i japońskich i koreańskich i tajwańskich, że ich nawet wszystkich nie pamiętam (potrafię obejrzeć jedną dramę w jeden dzień :) )^^. I zdecydowanie mogę stwierdzić, że japońskie są najlepsze. Ostatnio z japońskich zaczęłam oglądać Atashinchi no Danshi z moją ulubioną aktorką Maki Horikitą ^^. Genialne.

A co do koreańskiego Ggotboda Namja (HYD) to jest niezłe, b. mi się podobało (lepsi aktorzy tam występują oprócz Kim Hyunjoong'a bo on jest tragiczny z tymi jego minami) i wydaje mi się, że jest warte uwagi chociaż japońska wersja jest lepiej wykonana że tak powiem ^^.
""Natives" are absolutely the best users of their respective languages. They must have some of the best methods. We should be copying them."

Post Wt cze 23, 2009 23:05
RosarioV Avatar użytkownika
Bywalec

Ja mało dram oglądam bo większa większość jest bez polskich napisów a u mnie z anglikiem ciężko troszkę :D

a to co oglądnęłam i polecam :
Jigoku Shoujo - kilka odcinków tylko
Death Note
Krwawy poniedziałek " Bloody monday"- oj przy tym beczałam XDświetnie trzyma w napięciu i nigdy nie wiadomo czego można sie spodziewać :)
Hanazakari no kimitachi e
Lovely complex

Post Śr cze 24, 2009 10:26
M@L_project Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

ja oglądałam parę, ale dramy wg mnie... są świetne :D

Q.E.D Shoumei Shuuryou (Musumka tu występuje :3)
Doremisora (tylko 2 epki ;( czemu ;()
Hana Yori Dango (miałam nawet możliwość obejrzenia w TV Korea ver. ;D)
The Queen's Classroom (ta to jest dopiero :D)
Ghost Friend (wydaje się fajne, zrobili tylko 3 epki na razie)
Zettai Kareshi (ah to było....)
GiraGira (wspominam z wielkim uśmiechem na twarzy)

i chyba sobie obejrze nowe Bambino (z Junem~!)

to chyba wszystko :)

Post Śr cze 24, 2009 15:59
Zeko Avatar użytkownika
Stały bywalec

ja widziałem tylko death note jak na axn leciał dram
podobało mi się powiem wam.
Chyba zacznę oglądać dramy tylko nie wiem od jakich zacząć dużo wymieniliście w tym temacie ;p
od czego zacząć? poradzicie ;p?
;)
Wszystko można co nie można, byle z wolna i ostrożna.

Post Śr cze 24, 2009 16:16
Expert

Ja zacząłem od Nodame Cantabile i nie żałuję :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze zainteresowania