Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Go
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Go

Go

Wszystko, co kochasz

Post N paź 26, 2008 23:06
person Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Posty: 352
Lokalizacja: Łódź
nie chodzi mi nawet o taką naukę ;] przez internet mi wystarczy ;) gramy parę partii i na bieżąco jakieś podpowiedzi itp

Post Śr gru 05, 2012 03:47
tsutsui88 Początkujący

Posty: 1
Płeć: mężczyzna
Witam! :) Ja gram w Go mniej więcej od drugiej połowy 2004 roku, z przerwą od 2008 do tego roku ;) Grywałem na wielu turniejach (ponad 30) głównie były to Mistrzostwa Ślasku, zwane Turniejem o czarny kamień. Nie dawno dokonałem reaktywacji klubu w Wodzisławiu Śląskim, jeśli jest tu ktoś z okolicy to serdecznie zapraszam osoby które już potrafią grać, jak i te które dopiero chcą się nauczyć :) (info o spotkaniach http://wodzislaw.go.art.pl/ ). Moja aktualna siła to coś koło 13 kyu ;)

A jeśli chodzi o moje zdanie na temat Go to jest to wspaniała gra i polecam ją każdemu :) Rozwija zdolności strategiczne (np w Japonii w niektórych szkołach wojskowych Go jest obowiązkowym przedmiotem), wyobraźnie, uczy pokory, myślenia, podejmowania decyzji. Jeśli chodzi o porównanie Szachów z Go, to np w Szachach przybliżona ilość możliwych partii wynosi 10^24 a natomiast w Go 10^270 ;) Ale jeśli chodzi o zasady to w Go są one zdecydowanie prostsze.

Pytał ktoś o sklep, osobiście nigdy nie słyszałem o "tradycyjnym" sklepie gdzie można by kupić sprzęt, ale polecam http://www.e-go.pl, można tam kupić sprzęt, książki w różnych językach np po polsku, angielsku. Ja polecam serwery do gry http://www.gokgs.com/ , http://pandanet-igs.com/communities/pandanet :)

PS. Jeśli ktoś chciałby zagrać to mój nick na KGS i Panda net to tsutsui88. Kontaktować się można ze mną za pomocą gg i mail'a na stronie klubu :)

Post Pt kwi 05, 2013 20:51
czmzfz30 Początkujący

Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Ja grałem pare razy :P

Poprzednia strona

Powrót do Nasze zainteresowania

cron